Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    Helló!

    Teljesen zöldmezős a helyzet itthon. Szeretnék elindulni az otthon okosításban... Kis lépést tennék előre...
    Egyelőre az lenne a cél, hogy néhány konnektor esetén tudjam mérni a fogyasztást illetve egy központi rendszerből tudjam vezérelni ezeket. Pl manuálisan kikapcsolnék valamit távolról...vagy éppen időzítetten szeretnék valamit ki/be kapcsolni.

    2 dolog hiányzik ehhez.
    1. Nem tudom milyen központi rendszert érdemes választani... jó lenne olyan aminek van használható REST API-ja. Sokat olvastam itt Home Assistantról de nem tudom van-e más amit érdemes fontolóra venni.
    2. Milyen okos dugalj van most a piacon, ami nem túl drága, és custom FW-vel akár, de a fenti igényeknek megfelelhet.

    Merre induljak el?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Köszi... már látom mit hagytam ki.

    Szóval, van saját szerverem itthon, ezért a helyben futtatható irányba mennék... kínai és egyéb cloudok irányába menő kommunikáció kevésbé preferált...

    Ahogy írtam is első lépés... tehát az nem baj, ha egy robusztusabb, nagy rendszernek csak egy vékony rétegét használom most ki, mert tudok mire építeni. Csak első fázisban ezzel a konnektoros fogyasztásméréssel és ki/bekapcsolás automatizációval szeretnék megbírkózni, mert egy jól behatárolható terület és nem fog szétfolyni a végtelenbe és tovább...

    Tehát ha jól értem akkor Home Assistant-al mint open source rendszerrel mehetek...és mellé a Zigbee-s kommunikáció is időtállónak mondható...

    Amit viszont jó lenne tapasztalatok alapján tudni, hogy melyik az a dugalj amit ezek mellé keresek és nem telefonál haza?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Degeczi #42872 üzenetére

    A HA nem tudja betölteni szoftveresen a HUB szerepét?

    #42874Ezekiell : Köszi, megnézem.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Itthoni szerveren van egy dedikál VM ahol a docker konténerek futnak. Portainerrel szoktam maszírozni őket. Tegnap feltettem a HA-t. Viszonylag simán... De amikor rámentem, hogy keressen eszközöket akkor nem találta. Pedig van a hálózaton ez WiZ okos körte. Ha megadtam a IP-t direktben felismerte...
    Bridge-elt hálózata van, de hostra állítva sem javult meg...sőt...elérhetetlenné vált a konténer.
    Valaki találkozott hasonlóval?

    A másik része, hogy felvettem ezt a WiZ körtét... tudom állítgatni a tulajdonságait HA alól... viszont kicsit kínai ez a Scene meg Entity rész... hogyan tudok erre bármilyen automatizációt építeni?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz LouiS22 #42961 üzenetére

    A legtöbben elkövetik azt a hibát, hogy ami nekik már olyan rutin mint a reggeli kávé után egy jóízű sz@rás... nem gondolják, hogy az másoknak még álmos pislákolás... Nekem még a terminológiával is bajom van, mert nem tudom hová tenni a mi-micsoda kérdést. Nézem folyamatosan a doksit, meg a felületet...kattintgatok..oszt fos. Meg semmit mondó hibaüzenet. "Error occured..." :DDD
    De nyilván ha már előttem sok ezren megértették akkor nem lehetetlen, csak próbálok rövidíteni, hogy egy alap égőnél beállítani egy reggeli bekapcsolást, meg egy esti lekapcsolást, mondjuk ne 14 órányi doksi olvasással lehessen megcsinálni. :R

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz LouiS22 #42965 üzenetére

    Sok mindent lehet rám mondani, de azt, hogy lusta vagyok nem... Elakadtam... Nem értem elsőre a logikáját a HA-nak... Nem akarsz segíteni. Kész.
    Az elmúlt 2 órában is próbáltam nyomkodni meg a doksit nézegetni, és YT videókból megérteni miért nem megy rendesen... Majd kihámozom idővel.
    Bocs, csak hozzá vagyok szokva, hogy én úgy segítek, hogy megpróbálom lerövidíteni a valaminek a megértését... Egy példán keresztül simán átadható az analógia.
    Túl gyakran olvasom itt a fórumon azt, hogy olvass utána... sokszor már indokolatlanul is ez a válasz.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz LouiS22 #43018 üzenetére

    Teljesen világos, hogy te a büdös életben nem mentoráltál még senkit... Ilyen arrogánsan reagálni azoknak akik nyilvánvalóan első lépéseiket teszik meg egy témában abszolút kapufa...

    Btw... az összefoglalót is gatyába lehetne rázni kicsikét... és akkor nem kéne múlt századi módszerként javasolni az olvass el 43000 hozzászólást mert ki lett vesézve... meg keress vaktában egy olyan témában amit most próbálsz megérteni... Ez úgy látszik valami terjedő kórság, hogy szeretnének bizonyos emberek az elefántcsont toronyból leszólni.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz 4D4M #43054 üzenetére

    Itt senki nem várja el... De míg a segítőnek a 657. alkalom...addig annak a 657. embernek az első... És nem mindegy milyen a körítés. De tényleg erre lenne az összefoglaló... fentre gyűjtsük össze ezeket az általános dolgokat... és akkor tényleg azt mondom, hogy tök jogos lesz azt mondani nézze át mert ott a válasz. Mégis csak jobb egy összefoglalót átolvasni és képbe kerülni mint az, hogy kérdezel, és elküldenek pics@ba.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz daninet #43503 üzenetére

    A dashboard összetételről tudsz mondani pár szót? Már ami publikus dolog...

    Egyébként nagyon jól néz ki... Nekem tetszik a kompozíció. :R

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák