Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • escie

    őstag

    válasz jeges #3565 üzenetére

    próbáld hát megérteni a logikám. :)
    ha elrontják a címet -tehát kifelejtik a pontot-, akkor is a megfelelő postafiókba kerül a levél.
    nem megy rossz kezekbe levél.
    hogy hogyan?
    ha én regisztrálok egy pontot is tartalmazó címet, lefoglalják nekem a pont nélkülit is, és a ponttal ellátottra irányítják. ez 100%, kipróbáltam.
    más kérdés, hogy vajon ha regisztrálok egy pontot nem tartalmazó címet, akkor engedi-e regisztrálni a ponttal ellátott verziót. úgy _sejtem_, nem...
    --
    ha használnám, érzékeny adatok cseréjére, bizalommal használnám, https, meg ilyesmi... :)


    (amúgy, tényleg nem vagyok a google píjárosa, nehogy félre értsd.:) )

    I'm back, baby!

  • escie

    őstag

    válasz VladimirR #3573 üzenetére

    ''de a mailszolgaltato ne legyen okosabb, ne kuldje el mas, letezo cimre a levelet, kuldje oda, ahova mondtam, vagy ne kuldje el, hanem dobja vissza hibaval''

    ebben mondjuk egyetértek.
    foglalja le a pontnélküli verziót, de ne fogadjon rá mail-t. vagy hajítsa vissza, vagy fogadja, de értesítse a feladót, hogy átirányítódott a mail. bár, az utóbbi megoldás, lehetséges, hogy biztonsági kockázatot rejt...

    de lásd be, ez a fajta megoldás nem viselkedik biztonsági résként, míg mondjuk egy automatikus betekintés az outlookban az. (lehet, hogy javították, ne menjünk bele, csak példa.)
    véleményem( és eszemefuttatásom) szerint, ez a kényelmi funkció, automatizálás átgondolt, és nem kompromisszum a biztonság rovására, viszont az a hozzáállás, miszerint szó nélkül ''rossz''(szigorúan idézőjelben) címre fogad levelet, vitatható.

    I'm back, baby!

  • escie

    őstag

    válasz brownus #3574 üzenetére

    ''s mi van ha mégis van vki aki ponttal használja a gméles fiókot?''

    tudod ki használja ponttal azt a gmail-es fiókot?
    te. :)

    erről beszélek.
    a sejtésem beigazoltad, miszerint nem engedi azt sem, hogy valaki bitorolja a ponttal ellátott címet, ami nagyon hasonlítana a te pont nélküli címedre, mert az visszaélésre/tévedésre adna lehetőséget.

    tudod mit? próbáld meg beregelni a ponttal ellátott mailcímet, amire az imént küldtél mailt. ha jó az elméletem, akkor nem fogja hagyni.

    [Szerkesztve]

    I'm back, baby!

  • escie

    őstag

    válasz Gambit #3584 üzenetére

    háát, én középsulisoknak, áltsulisoknak nem fogadnám el nem-kézzelírott műveit, ha tanár lennék.

    mellesleg, ha megszokják, hogy automatice ki van javítva minden helyesírási hibájuk, sosem tanulnak meg helyesen írni...

    (mondom ezt én, csúnyán, és helytelenül író.:U )

    [Szerkesztve]

    I'm back, baby!

  • escie

    őstag

    válasz ladybug #3586 üzenetére

    nem tudom, hogy van, csak Gambitnak mondtam, hogy ha így lenne, én nem hagynám. gondolom, azért nem begépelve adják be a házit, de biztos adnak be gépelt cuccot is...

    remélhetőleg azért nem így van.

    ha nagy leszek, meg lesz gyerekem, nem engedem szövegszerkesztő közelébe, mert olyan csúnyán fog kézzel írni, mint én. :U
    de lehet, hogy akkora már nem is fog létezni kézírás, ki tudja...
    --
    Maranello,
    nem azt mondom, hogy tilos használni, ha szépen, helyesen írsz, semmi gond,(jó neked) de minden ember alapvetően lusta, és ha megszokja, hogy nem kell helyesen írni, mert kijavítják neki, az annyira azért nem jó dolog.
    szépen írni kézzel csak úgy lehet megtanulni, ha sokat gyakorolja gyerkőc, a szövszerk program meg eleve szépen ír, ugyebár. :)
    gondolom, azt is sejted azért, hogy a tanárod jót akart, és nem merő rosszindulatból nem szereti, ha gépesíted az írást... :U


    /*tényleg nagyon jó, hogy osztom itt az észt, olyan macskakaparásom van, hogy a macskák kikérik maguknak...*/


    [Szerkesztve]

    I'm back, baby!

  • escie

    őstag

    válasz VladimirR #3590 üzenetére

    komolyan nem tudom, hogy miért duzzogsz.
    az én álláspontom közeledett a tiédhez, de úgy nézem, te vagy csípőből elutasítod, amit mondok, vagy nem érted, vagy elfogytak az érveid. (egypáran megértették, csak nem lehetett annyira ködös a mondandóm.)

    mellesleg, ha valamely cégekre gyanakvóan tekintek, az a Microsoft, és a Google, de ezesetben nem tudtál teljesen meggyőzni.

    bár nem én döntöm el, lehet csúnyát szólni gmail-re, linux-ra, bármire, még a ms-ra is. de ha esetleg butaság, azért majd szólok. ahogy te is szoktál alaptalan/oktalan windows fikázás esetén.


    [Szerkesztve]

    I'm back, baby!

  • escie

    őstag

    válasz VladimirR #3631 üzenetére

    na, ez például nyomós érv, azt nem tudom, ezt miért nem tudtad normálisan elmondani??
    aláírom, ez valóban gondot okoz, bár nem biztonsági gondot.(kiszivárgó kényes adatokról
    beszéltünk.)
    mondom, hogy nem védem, nem érted? egyszerűen ellenvetésem volt az ellen, amit mondtál. nem szabad? érvek ütköztetése kultúrált formában, ún. vita.
    vagy az fáj, ha véletlen nekem van igazam?

    bezzeg szinte latopm magam elott, ha pl arrol lenne szo, hogy a windoze nem enged olyan konyvtarat letrehozni, aminek neve csak egy pont (.) karakterben ter el egy masik konyvtar nevetol, es masolaskor az elirt konyvtarnev helyett o talalna ki, hogy hova is akar menni az a file, itt szidnad az egesz microsoft-os bagazs anyjat toporzekolva (koltoi kep volt, tudom, hogy az anyjukat eppen nem venned a szadra)

    ne haragudj, de nem jó az analógia.
    viszont azt nem értem honnan jött elő neked, hogy én ilyenekt tennék.
    - 1, alig-alig latok windows-t, ha gondom lenne, kérdeznék, és nem azt tenném, amit írsz, de te ezt biztosan jobban tudod nálam. annyira szeretsz egy kalap alá venni embereket.
    - 2, nem vagy jó költő. hanyagold ezt a szakmát.

    szegény ms-t bántja a google, szerintem az fáj neked. ;) Ballmer is hisztériázik emiatt...


    [Szerkesztve]

    I'm back, baby!

  • escie

    őstag

    válasz VladimirR #3651 üzenetére

    ''1: ne haragudj, de ujabban nem tud erdekelni melyik pingvin hasznal windoze-t, es melyik nem - altalanositok, es ez nekem jo igy''

    hehe, ez annak fényében igazán érdekes mondat, hogy mekkora sírást vágtál le rgb ügyben -miszerint az egész fórumot lehülyézte-, hogy majdnem meghatódtam.
    most te a fórumozók egy elég szép csoportjával teszed ugyanezt.

    amúgy, minek ugattál bele, ha suxx, meg nem is érdekel az ügy? stílszerűen azt kellet volna mondanom, hogy ki kérdezett? feléd ez a tempó megy, fel se tűnt volna...

    ''pingvin''?
    miért kell ez? beszóltam én neked? ha ennyire nem érdekel a dolog, akkor miért kezdesz el beszólogatni, hm?
    tudom, hogy neked szabad személyeskedni, na de akkor is...
    nénikéd a pingvin, b*szódj meg.

    I'm back, baby!

  • escie

    őstag

    válasz tiv83us #3662 üzenetére

    Isten látja lelkem, vagy az, akiben hisztek, én jókedvvel, jóindulattal jöttem ma ide, volt egy problémám, érdekes téma, segítettek, felvilágosítottak, jött ez a ''pont''-téma, újabb érdekes dolgok derültek ki, rég eldöntöttem, megértőbb, befogadóbb leszek itt mindenkivel, sikerült is, megvitattuk a dolgot, egyet is értettünk, bizonyos szinten. kezdtem örülni, hogy végre annyi ennek a hülye ellenségeskedésnek, erre jött a szokásos rosszmájú beszólás, lesajnálás.
    miért? azt nem lehet mondani, hogy ''jó, oké. te így gondolod, én úgy, azt' kész''? mindkettőnknek volt igaza, vallom még most is, bár már nem igazán érdekel. :)
    jóindulatú voltam, amíg tudtam, elvesztettem a nyugalmam, ez van. biztos bunkó vagyok meg antiszociális, de nem alaphelyzetben. el kell azt érni.

    nem én sülyesztettem ezt a vitát(ami ugye egy konstruktív, és kívánatos dolog) veszekedéssé(ami ugye kinek hiányzik), de persze a végén én lettem a f*sz.

    nehogy az ot pihiztesd, akkor inkább ban-olj, vagy tudomisén, még mindig jobb, mintha engem szidna mindenki a bezárt topik miatt. :D

    ha bennem van a hiba, nem illek ide, vagy valami, mondjátok meg, tisztább ügy, én is úgy állok hozzá.
    mindenesetre asszem beszüntetem ezt a közösségi életet, maradok a pingvin topikoknál, és igyekszem nem vetni a dicső emberi fajra alantas tekintetem.

    VladimiR, meg a haverod, lehet röhögni, jó srácok vagytok.
    én leléptem, lehet nyugodtan továbbra is az abszolút igazságot védeni, én nem zavarok.

    ha csúnyán mutat itt ez a hsz, töröljétek, mindenki nevében.
    abbahagytam, nem kell rámszólni.
    középeurópai idő szerint jó éjt! :)

    I'm back, baby!

Aktív témák