Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Papichulo

    tag

    válasz gardener #4364 üzenetére

    Egyértelműen a 70-300,sokkal szebb a rajzolata,mert tartalmaz egy UD lencsatagot.Az 55-250 se rossz,de az mégiscsak egy kitobi,ez meg egy jobb fajta teleobi. Itt van teszt a 70-300ról: [link]

    [ Szerkesztve ]

    Fotóim: http://www.flickr.com/photos/papichulooo

  • clayman

    aktív tag

    válasz gardener #4364 üzenetére

    Sajnos a 55-250-ről nem sok megbízható teszt van, a 70-300-zal itt hasonlítják össze (valamennyire), talán első körben ezt nézd meg.

    Egyébként úgy hírlik, hogy 70-300 egész jó kis obi, van benne néhány ultraalacsony diszperziójú lencse, ez eredetileg az L-kategóriás Canon obik kiváltsága volt, ennek következtében képminősége megközelíti az L-es lencsékét, ezt az összehasonlításban jól láthatod. Építési minőségi olyan/kicsit rosszabb, mint a 55-250-é, súlyban, méretben a 70-300 több, árban meg ugyebár sajnos 2x-ese.

    A 70-300-as áráért már van L-es 70-200, de sajnos IS nélkül. Én biztos nem vennék IS nélkülit, annyira hasznosnak és jól működőnek találom, de ezt neked kell eldönteni, meg itt is lesz biztos pár kolléga, aki másként látja, gondolom ez felhasználási területtől függ.

    Gondolom egy 18-55mm-es kitobi mellé tervezed, amiatt nem kell aggódni, hogy a 55-70 tartomány kiesik, tehát mindketten nagyon jó barátai lesznek.

    Egyébként másnak is volt hasonló kérdése a közelmúltban, egy kicsit ha visszaolvasol, talán találsz választ is, de majd jönnek a tapasztalt kollégák és megmondják a tutit. (Szerk: már meg is mondták :) )

    Én is e kettő, illetve egy 70-200 F4L IS USM között örlődtem egy darabig, de sajnos pixelvadász beállítottságú vagyok, így a fent linkelt tesztet megnézve nem tudtam volna boldogan használni az előbbi kettőt. Visszatekintve lehet, hogy a 70-300-at vettem volna, ha tudom, hogy az EOS 450d AF-ja ilyen pocsék, és a rossz fókusz miatt úgysem jön ki a 70-300 és a 70-200 közti képminőségbeli különbség. Persze az AF-t mégegy körben le kell tesztelnem, mielőtt végleges véleményt mondok, de erre még nem volt időm.

    Továbbá a 70-300 melett szól, hogy persze az EF obikat tudod fullframe vázon is használni, illetve 300 vs 250 mm.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák