Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #27070592

    törölt tag

    válasz philoxenia #2523 üzenetére

    Szerintem nem a szem valódi fókuszát detektálta hanem azt érzékelte valamilyen köztes optikai módszerrel hogy a fotós merre néz a keresőben és az ahhoz legközelebbi AF pontot aktivizálta. Pl az EOS3-nál 45 fókuszpontból lehetett választani. Hogy kinél hogy működött az egyénfüggő, van aki utálta és sokan a mai napig visszasírják.

  • TOM.......

    tag

    válasz philoxenia #2523 üzenetére

    Na a másik topikba kicsit hergelem a népet mert halott a topic..de már vok :)
    Nekem is van ez a "lesésre aktiváló fókuszálás" :D A300-on....Van egy infra érzékelő ami elsötíti az LCD-t ha ki van kapcsolva az LV...ezt ha eltakarjuk akkor kativálódik a fókuszálás.. sztem amit az előző kollega írt hogy a szemre aktiválódik az nem igaz, abból a következtetésből ha a kezemmel takarom el akkor is fókuszál...de persze csak a középső fókuszpontot használja az A300 ennél a funkicónál bármit csinálsz ilyenkor...hogy pontos-e? szerintem annyiban segít hogy ha nem ultrahangos az obid élességállítása hanem olyan mint a kit obi, ami annyit jelent hogy egyik végpontból a másikba 2,1mp alatt fordul át a fókusz, egy kicsit meggyorsítja a folyamatot...ha pl előtte makróztál aztán meglátsz valamit hagylátóba messze..belenézel már tiszta is a kép..nagyjából ráfókuszált..lenyomod félig a gombot már csak pár milit moccan a fókusz és csett :)
    Kipróbáltam Lv-vel is amikor nem működik! makrózásból felkeltem nagylátószögre állítottam félig fókuszgomb....körbefordult az obi eleje szép lassan :) fókuszált és akkor csett!! szval valamivel gyorsítja a dolgokat! nem hátrányos dolog ez a legjobb jellemző rá!

    [ Szerkesztve ]

    Figyi...bele se kezdj a vitába velem..ugy is nekem van és nekem lesz igazam mindíg...szval ne pazarold a drága időd felslegesen inkább foglalkozz az aszonnyal:) Sony A300

Új hozzászólás Aktív témák