Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Colonel993

    senior tag

    válasz olajbogyo #19601 üzenetére

    Kelby nagyon is jó olvasni való...
    De tényleg inkább ilyen délutáni magazin szinten... (én is pl előveszem néha a régi Donald Kacsás képregényeket...)

    Vannak benne hasznos infók, illetve pár apró alap trükk amit jó ha ismersz.
    De mikor elkezd vakerolni az EZT VEDD MEG AZT VEDD MEG és a saját EGYÉNI ízlésén alapuló dolgokat... azt lapozni kell.

    Mint korábban kolléga megmondta, ISO 100 alatt dettó tűnnek el a színek és a dinamika is röpül (sőőt ha őszinte akarok lenni, nyugodtan lehet az alsó minimumod ISO 200)
    Nagyon szűk rekeszen (ami még aranyhatár F11-en) már jelentkezik a fényelhalás/difrakció.
    A kép gagyi hatású lesz és még sorolhatnánk.
    Ne használjunk vakut mert ŰŰŰde rossz... 1-2 könyvvel odébb meg már ecseteli a vakus portrézás minden szépségét...

    Ezek mind azok a fatális hülyeségek amiket nem szabad benyelni Kelby-től... pláne, hogy 3-4 oldalanként ellent mond önmagának.

    Az alapokat nem innen kell megtanulnod, vagy legalább is innen is lehet, csak sokkal több a félrevezetés.
    Ha megvannak az alapok és mellé AKÁR pár hónapos gyakorlat... már kicsit nagyobb rálátással és immunitással rendelkezel a témán beüli fatális baromságokra.

    Ritkán lesz Fotós egy másik Fotós által...
    Túl hiú és irigy az emberi faj ehhez, pláne ilyen művészi ágazatokban.
    Illetve a művészi rész pont erre világít rá;
    van hozzá érzéked = nem kell tanár <--- csak egy erős sarkítás, nem támadni érte :))

    [ Szerkesztve ]

    ||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

  • Novics

    senior tag

    válasz olajbogyo #19601 üzenetére

    Lejött, persze. :K De attól még nem árt elmondani, hogy nem egészen úgy vannak a dolgok, mert ha teljesen kezdő keveredik ide, akkor tudja, hogy az nem egészen úgy van...
    A haladótól pedig még én is nagyon távol vagyok, én is tanulni járok ide. :B

    szerk: Ez a natív iso dolog pl új nekem. :)

    [ Szerkesztve ]

    A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

Új hozzászólás Aktív témák