Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz zgospel #17587 üzenetére

    Szia/sziasztok!

    Nos tegnap megvettem egy fix 35mm-es 1,8G-s obit, és ha megengeditek egy gyors véleményt mondanék róla. Valóban a kit obihoz(18-55) képest egy mérföldkőnek tűnik. Készítettem egy gyors kis tesztet, és ha megengeditek meg is osztanám veletek. hangsúlyozni szeretném, hogy egy lelkes amatőr módjára készítettem, és nem célom az igazán komoly emberkék által elvégzett tesztekkel vitáznom. A tesztet először azzal kezdtem, hogy a kit obit 35mm-re állítottam, gondolom így könnyebb összehasonlítani az elkészült képeket. Egy olyan lakáson belüli fényszegényebb helyet választottam, amit azért még a kit obival is le lehet fotózni, de mégis egy kis kihívás elé állítja a technikákat. Szóval adott a téma, ugyanolyan fényviszony....nézzük ki mit tud? Arra jutottam, hogy a fix obival még kézből lehet jó képeket készíteni ott, ahol a kittel már állvány kell, hacsak valaki nem tart ki 1/15 záridőt, amit azért nehezen hiszek el. Ott ahol a kit obi 1/15-öt használt, a fix 1/60-1/80-at amit azért az ügyesebbek még kitartanak kézből is. Igaz a kit f/5, a fix 1/8 rekesz mellett. De volt olyan eset is egy másik helyen, ahol a kit 1/80, a fix pedig 1/400-at! állított magának(köszönhetően gondolom a nagy fényerőnek). No mondom ez nem járja nosza rajta tedd a fix obit is f/5-re hiszen így lesz azonos teljesen a teszt. azt gondoltam csökött agyammal, hogy akkor nem lesz különbség a két obi között......de bizony tévedtem, mert még így is akadtak jelentősebb eltérések a fix javára pl: 1/60 helyett 1/125.....nos hogy ez mitől van azt nem tudom, mondom azt gondoltam, hogy itt már nem lesz különbség. Lehet, hogy a beépített lencsék jobb minőségűek, pontosabbak?! Az elkészült képek valóban szebbek, kontrasztosabbak a kit obihoz képest, de neki sincs szégyenkezni valója én úgy gondolom. Igaz 200 elkészült kép után vonom le ezt a következtetést, ráadásul kinti képeket nem is lőttem még. Szóval valóban jónak tűnik képileg, és meg kell jegyeznem minőségileg is nagyon tetszik. Fém bajonett csatlakozó, ez a kitnél műanyag+ egy HB-46-s napellenző+egy aranyos kis tasak ami vele jár. Lehet hülyén végeztem el a tesztet, szóljatok ha így van, adjatok javaslatot, hogy akkor miként csináljam, hogy tényleg pontos legyen az összehasonlítás.
    Mindenesetre nagyon tetszik, és azt hiszem jól döntöttem amikor rátok is hallgatva megvettem.

    Üdv:bogyó!

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

Új hozzászólás Aktív témák