Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cyberkind

    félisten

    válasz nubreed #28400 üzenetére

    Szerintem meg, ők is úgy vannak ezzel, hogy erre megvan a pénz, ha van munka, ha nincs, a konzolok kb 3 hónappal a megjelenés előtt, semmit se hallatnak az árukról, és egyiknek sincs eszébe se, hogy végre kibökje, úgyhogy tőlem ezért jön a drágaszág.

    Paranormal Cocktivity

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz nubreed #28400 üzenetére

    Aki eddig csúcs kártyát vett, azt nem igazán hatja meg, hogy van e Covid, vagy nincs.
    Sokan hozzátok fel, hogy nem lehet drágább mint a Turing, mert akkor senkinek sem kell, meg hogy jönnek a konzolok és amiatt sem. Azt mindenki elfelejti, hogy a konzolok azért relatív olcsóak szemben a közép kategóriás kártyákkal szemben, mert ott később a játékok árából is esik le pénz, amíg a vga esetén megvetted a kártyát, és onnantól nincs több bevétele normál esetben a gyártónak.
    Másik, ahogy mondod nem a magyar fizetésekhez van árazva. Külföldön még mindig könnyedén kikeresheted a kártyák árát, mert nem mind1, hogy mondjuk 1 hónapot spórolsz, hogy megvedd mondjuk a 3080-at, vagy fél évet itthon, hogy közben ne halj éhen. Másik, hogy teljesen jó példa a telefonok ára, évről évre emelik, most egy csúcs Samsung telefon 600K itthon, és hidd el lesz piaca és kereslet rá.
    Abu eleve mondta, hogy a nanométer csökkenése és az árak között fordított arányosság van. Minél alacsonyabb nanométert akarsz annál drágább az előállítás, és a memóriák is elég drágák még mindig, ezek alapján én úgy gondolom kár azt várni, hogy olcsóbb legyen mint a Turing volt. Ha drágább nem is, de szerintem olcsóbb sem lesz. Már csak azért sem, mert amennyiben esetleg mégis az lenne, azt itthon mi bukjuk a forint gyengülése miatt, és az EU-ban amúgy is legmagasabb ÁFA miatt. Januártól pedig a ph-n is megszűnik majd a "feketézés" meg "féláfázás" hála a NAV-nak.

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Új hozzászólás Aktív témák