Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    addikt

    válasz MPowerPH #24595 üzenetére

    Igen, gyári vizes volt a cél. Giga extreemet szerettem volna, ez jött hirtelen, gondoltam letesztelem, aztán eldől. Aorus lapba jobban passzolt volna az aorus kártya kinézetre, de ez sem vacak sem teljesítményre, sem pedig kinézetre. Leírok egy érdekes tapasztalatot, aztán lehet " hülyézni", np. 8700k volt z 370-el és 2070 super. Itt a PH-n tanultam meg, mi a fene az a low fps mérés, mire is jó. Fogalmam sem volt előtte, ugyanúgy az fps ki volt iratva mint mindenki másnak. Nem tudom már ki volt, de köszönet neki. Elvileg elég az i7 8700 a bf5 kihajtásához a 2070-el. A 0.1%-om 30 volt. Ekkor kezdtem utánajárni a tuningnak, előtte nem érdekelt. 5.1GHz-en értem el az 50 fps-t. Ekkor jelent meg a 3080 tavaly, sikerült is vennem egyet még 350-ért, de a 0.1% nem lett jobb. Itt állt össze a kép sok sok olvasás után, hogy a cpu felelős a frame-k adagolásáért, vga max csak elrontani tudja, de ha nincs mit kirajzolni, nem lesz sosem jó. Eladtam, nálam sokszor van, hogy hónapokat nem vagyok a gépem előtt, gondolván, hogy pár hónap múlva úgyis olcsóbb lesz. Addig meg lecserélem a félgépet. Mire összeállt a a 10850k z490 + ram, addigra meghülyült a világ. Arra akartam ezzel kilyukadni, egy túlméretezett konfig sokkal jobban teljesít alapjáraton vagy félgőzön, mint egy kiszámolt cpu + vga kombó. Malmozik a proci és vga, de a 0.1% low fps-em bőven 100 felett van. Sokaknak meg 50-70 a max, pedig még nincsenek limiten. Ezért lett 3080, nem 3070. Kicsit a jövőbe is tekintek, gép fejlesztés nálam mindig a Bf szériával jön. Lehet hogy nagyobb lesz a gépigénye az új résznek, mint az 5-nek. Egyszer ha az ember megszokja a jót, nehezen lép visszafelé. Sajnos vagy nem sajnos, de az erősebb, drágább cuccok jobban teljesítenek így malmozva, mint a kihegyezett, gondosan megtervezett hardverek. 10400 is kihajt 200 fps-t egy 3070-ből, de a low fps-ek borzasztóak, már ha a gazdája figyeli egyátalán. Szerintem legalábbis... Ezért vettem picit erősebbet a kelleténél, aztán had malmozzon. Bocs, kicsit hosszú lett ;)

  • KAMELOT

    titán

    válasz MPowerPH #24595 üzenetére

    Ha a Hopper-a gondolsz akkor még meg is valósulhat, csak akkor mi lesz a belépő ár??? 1000€ :)

    V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Új hozzászólás Aktív témák