Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Televan74

    nagyúr

    válasz sebgutkopf #29383 üzenetére

    Nem a forint gyengül,hanem a konkurens custom termékét adják marha drágán és hozzá igazodik a piac. ;]

    Azért van egy két típus 180k körül. Vagy lehet venni használtat ahogy én is tettem 150k -ért. :K

    [ Szerkesztve ]

    Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

  • -FreaK-

    veterán

    válasz sebgutkopf #29383 üzenetére

    Igen, nagyon nagy a szórás az árak tekintetében. Én a PCX-től akartam Gainward-ot rendelni, szombat délelőtt még 170 volt az ára, aztán vártám még, hogy visszajeleznek-e itt az apróról, de nem, este meg akartam rendelni, de felment 184-re az ára addigra. A karácsony alatt meg ma reggel is keresgéltem, meg írtam embereknek, de csak egyet tudtam elérni, ő meg januárra mondta. Így megrendeltem a Compker-ből 185-ért, erre most este írt vissza valaki a hardverapróról, hogy tud szerezni 170-ért, valszeg holnap, és akkor péntekre itt lenne. Így holnap le is mondom a rendelést, ha csak nem adják fel reggel, amit kétlek, mert ők sem raktáron tartják szerintem.
    Mellette meg sajna elszalasztottam 1-2 használt kártyát, mert azt mondtam, hogy inkább vadi új, biztos garival a PCX-ből, 170-ért... hát jól megszívtam na.

    Összességében is mentek sajnos felfele az árak ahogy írod, de én most terveztem venni, most lett meg a pénz is rá, úgyhogy most már megveszem. Eredetileg amúgy Vegát terveztem, de nézd meg azoknak az árait, rögtön nem fog olyan soknak tűnni az 1080 ára :D

    Az különböző változatokról: igen, ha azonos hűtéssel szereltet nézel, akkor csak az órajelekben, illetve a bios-ban beállított power limitben különböznek, de ezt egy bios flash-el meg lehet oldani. Itt írta valaki nemrég hogy a sima Gainward Phoenix-re fel lehet tenni a GLH bios-t és akkor ugyan ott vagy, másban nem is különböznek.

    Elég sokat olvasgattam utána a különböző kártyáknak és arra jutottam, hogy a Gainward illetve a szinte azonos Palit-nak van a legjobb/leghalkabb hűtésük.
    Az elérhető órajeleknek pedig nem a VRM vagy a tápcsatik száma szab határt, hanem szinte kizárólag a a szilikon lottó, vagyis hogy milyen milyen chipet fogsz ki. A nagy részüknek egyébként ugyan ott van a vége, 2000 és 2100 között, e fölött csak a szerencsések mennek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák