Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szacsee

    nagyúr

    Jó kis kártya ez, nem kell parázni!
    Most tolok egy-két játékot, köztük a Crysis demo-t is és hosszabb ideig.
    Nem volt semmi gondom vele.
    Nálam egy MSI OC van, ami ugye elvileg jobban melegszik, az egyslotos hűtés és az Over-clock miatt. 1 óra Crysis demo után is max 81°C-ot detektáltam, és a játékból kilépve azonnal visszaesett a hőfok 51°C-ra.
    Automatikus ventiszabályozást használom (nem nyúltam hozzá), ez javulhat, ha pl feltekerném a ventit, de minek, ha a gyártó erre adott gart.
    Vannak olyan VGA-k ezen kívül amik nagyobb GPU hőt is produkáltak és nem is 65nm-esek.
    Elvileg a 65nm-es procik is jobban bírják a hőt, gondolom a GPU-k is így vannak ezzel.
    3Dmark-ot is csináltam a kiváncsiság kedvéért, a memóm 720Mhz-n ment ratyi időzítésen: 5-5-5-13, a procim (Q6600) light tuningon van (2600Mhz), a kártya pedig a gyári OC órajeleken ketyeg (660/1674/1900), na így 12929 pöttyöt értem el, ami szerintem nagyon jó.
    Lehet a procim kicsit visszafogja, mivel nem ketyeg 3Ghz-n sem, de nekem elég ez a teljesítmény.
    Sok sikert a jövendőbeli tulajoknak! :R
    Akit pedig aggasztana a 80°C-os terhelt hőmérséklet, az vagy feltekeri a ventit, vagy ha zavarná a hangja, akkor vesz rá egy S1-et 4500-ért, meg Zalmann sünit 1500-ért (saccra), és halk és hatékony hátés mellett élvezheti a kártyája teljesítményét. ;)

Új hozzászólás Aktív témák