Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thommer

    csendes tag

    Sziasztok!

    Két napja vettem a laptop.hu-n egy Dell Inspiron N7010-es notit. A géppel meg vok elégedve, nagy kijelző, szép színek, de felfedeztem egy kisebb zavaró jelenséget. A nagyon világos színek, árnyalatok enyhén "zajosak", hogy úgy mondjam "hangyásak".
    A jelenség legkönnyebben a R:250 G:250 B:250 színnél észlelhető.
    Azt tudom, h a TN panelek nem tudják a teljes true color tartományt megjeleníteni, ezért bedobták a dithering trükköt, azaz a fehér és az eggyel sötétebb megjeleníthető szín közti árnyalatokat pöttyözéssel jeleníti meg. Nálam az a probléma, h ezeknek a pöttyöknek a helye időben változik így egy olyan zavaró hatást kelt, mintha zajos lenne a kép, de csak bizonyos színek esetén.
    Szerintetek ez normális, vajon így kell működniük ezeknek az új kijelzőknek, vagy ez vmi hiba és vigyem vissza amíg még három napon belül vok?

    [ Szerkesztve ]

    ''Szia Szivem! Most Windows alatt próbálok írni, ha megszakadna a szöveg, akkor lefa...''

  • Thommer

    csendes tag

    válasz SeniorTilla #3018 üzenetére

    Visszamentem a boltba és megmutattam az eladó srácnak a jelenséget. Először azt mondta, lehet, h driver gond lesz, de miután látta, h fent van a rendes ATI előkaptak a kollégájával egy másik gépet, áttolták bele a vincsit és megnéztük, ott is. Sajnos ott is tapasztalható ez a zajosság finom árnyalatoknál, így sajnos nem tudtak segíteni, mert ezek szerint ez a Dell Inspiron N7010 ilyen. "Olcsó 17"-os, drágábban biztos jobb kijelzőt tesznek." Javasolták, h vinyem el a Dell szervízbe, hátha cserélnek benne panelt.
    Egyébként le a kalappal a laptop.hu-sok előtt, abszolút segítőkészek voltak, de megértem, h nem tudnak mit csinálni, ha egyszer egy típus ilyen.
    A Dell részéről szerintem elég nagy szégyen, ha képes úgy olcsóbban egy kijelzőt csinálni, hogy az már a használatot zavarja. Minden normális laptopon ezeknél az árnyalatoknál, ha közelről megnézem, a pöttyök egy helyben maradnak. Erre az enyébe megcsinálták delléknél, h minden frame-ben új, véletlenszerű helyre kerülnek. Lehet, h ez nem bug, hanem fícsőr? :(
    Az a baj, h ilyet még kipróbálással se vesz észre az ember a boltok fényviszonyaiban, ez pont akkor kezd zavarni, ha kép nagy része változatlan, pl. egy menű, ahol színátmenet van. Egyszer csak elkezd feltűnni a szemed sarkából, h vmi nem stimmel a képpel, odanézel, és látod egy pici kis részen zajos, ahol pont az az árnyalat van. :W
    És még azt hittem, csak a pixelhibák miatt kell aggódni, de ezek mindig kitalálnak vmi újat. Remélem szervízben tudnak vele vmit kezdeni, mert különben mérges leszek. :)

    ''Szia Szivem! Most Windows alatt próbálok írni, ha megszakadna a szöveg, akkor lefa...''

  • Thommer

    csendes tag

    válasz spyduck #3028 üzenetére

    Igen, én is ettől féltem. Csak azt nem értem, h mi vezérelhette őket, h ezt így csinálják? Mert az, h gagyibb kijelző, tuti nem, hisz azért külön meg kellett dolgozniuk, h animálják a szmötyiket. Ha összeesküvés elméleteket akarnék gyártani, azt mondanám direkt elcseszik az olcsóbb modelleket, h vegyél drágát. :)
    Kár, h ezt sehol, semmilyen teszt, kritika, vélemény nem hirdeti, egy egész napot gugliztam rá, h mi lehet, ez, h de mintha ilyen nem lenne senkinél, vagy nem vennék észre az emberek, Téged kivéve. :)

    ''Szia Szivem! Most Windows alatt próbálok írni, ha megszakadna a szöveg, akkor lefa...''

  • Thommer

    csendes tag

    válasz spyduck #3030 üzenetére

    Na igen, ezek szerint nem voltam elég figyelmes...meg hát sajna gyorsan kellett a gép, és éreztem, h vhol meg fogom szívni, ha nem jut elég időm olvasgatni (a sorok közt is). :)

    ''Szia Szivem! Most Windows alatt próbálok írni, ha megszakadna a szöveg, akkor lefa...''

  • Thommer

    csendes tag

    válasz Atos23 #3068 üzenetére

    karaszi87 "alapjáraton: proci 51, vinyó 42, vga 57, alaplap 50 fokos"

    Nekem is hasonlóak az értékek (Dell Inspiron N7010), játék alatt ugyan még nem mértem meg őket, de futnak, ahogy kell ezen a gépen, akár több órát is. Nem vagyok biztos benne, h ezek annyira rendellenesen magas értékek lennének. Az előző notimon, melyet 6 évig használtam, is ekörül mozogtak az értékek és még mindig működik.

    ''Szia Szivem! Most Windows alatt próbálok írni, ha megszakadna a szöveg, akkor lefa...''

Új hozzászólás Aktív témák