Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Totalse

    csendes tag

    Hello!

    Nagyon furcsa problémával szembesültem. Egy fujitsu siemens v5555 laptop vinyóján nagyon sok szektor hibás lett, ki kellett cserélni. Vettem egy új 500 gigás toshiba hdd-t, be is raktam, felment a windows. Viszont néha kissé furcsa dolgokat produkált, ezért ránéztem hard disk sentinellel. Kiderült, hogy folyamatos Ultra ATA CRC hibákat dob... Ezt furcsállottam, lévén, hogy teljesen új a lemez. Kipróbáltam ugyanezt a vinyót egy másik laptopban. Azzal semmi problémát nem mutatott. A másik laptopban eredetileg egy 250-es hitachi hdd volt, azt is próbáltam átrakni a fujitsu gépbe, azzal viszont tökéletesen működik. Azóta szereztem egy másik vadi új wd merevlemezt is, azzal is ugyanez a CRC hiba... Számomra érthetetlen, hogy miért működik teljesen jól a hitachival, az összes többivel pedig nem. Az összes vinyó 2,5"-os, 5400rpm, sata 2-es.
    Van valakinek valami ötlete, hogy mit lehetne tenni?
    Ha mindre crc hibát dobálna, akkor egyértelmű lenne, hogy a géppel van valami gond, így viszont nem tudom mi lehet... Az tény, hogy a hitachi, ami a másik gépben volt régebbi modell már, de ennek nem kellene semmit befolyásolnia szerintem...
    Kérlek segítsetek!

Új hozzászólás Aktív témák