Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pergabb

    senior tag

    válasz Timer #673 üzenetére

    mivel iso 800-on kb iso invariáns, a zaj ugyan annyi, így adja magát a dolog, hogy jobb a dinamikatartományod iso 800-on, mint 6400-on, szóval ami kiégne, nem fog :)

    Más a szenzor, mint d750 esetén, ott alap iso-n bátrabban rángattad a csúszkákat, főleg az árnyékos területeket. Magasabb iso esetén több szín marad a képen, kevesebb a zaj, de árnyékokon emelsz, akkor nem egységesen zajosodik, ezt isí rtam másik csoportba, ha nem ilyen stuck pixel szerűen lesz pár ezer elszórt nagyobb fehér pötyike.

    Fókusz esetén pedig natív obikkal nincs gond, már ami problémát írtál feljebb, persze szembe futó kutyát nem ezzel érdemes fotózni, d750 többet fog betalálni. Én már kiismerte a vázat, kutya szembe jön akkor 10/6 kép betalál és nincs gond 1.8-on sem, de egy z8/9 af rendszert elviselnék, ahogy ebben is lenne még potenciál, de akkor nem lehetne majd eladni a z6iii-at, nem lehet olyan szinten majd, mint a z8/9 páros. Mivel nekem 15% portré és 85% enteriőr a területem, így nincs gond, kivétel amikor magamnak kattintok és alkalomadtán nem talál be. Nekem inkább ez az idegesítő, hogy enteriőr, akkor iso 100 és van amikor 20mp-es expóra is szüökség van, de használnom kell a hosszú expós zajszűrést, malmozhatok és várhatom, hogy még egyszer 20mp lemenjen. D750 büdös életbe nem tolt ilyen hotpixelt mint ez a váz, nem kellett oda semmi hosszú expós zajszűrést bekapcsolni. Időt is húztam, most januárban lesz 3 éves a váz, most megy majd szervízbe. mert nekem a kép jobb alsó sarka kifejezetten érintett ebben a problémában, ott valami nem stimmel szerintem, mondjuk való életben ezt nem hosszú expós kép esetén kb iso 25 ezren tudom előhozni.

    Lr ai zajszűrés amúgy csodákra képes, sokan szídják, de sokkal jobb, mint a topaz denoise, amit régen használtam. Ami a gond, hogy adobe egy hatalmas f*s, semmit sem optimalizál, így lehet várni mire elkészül. Új gépet most dobtam össze, rtx 3070 vs 4070ti, semmi előrelépést nem érzek itt, bármilyen másik programban viszont igen.

    Procitől sem lett jobb az Lr, Ps viszont érdekes módon igen, a többi program meg fényévekkel. Szóval az adobe összeszedhetné magát, mert siralmas amit művelnek.

Új hozzászólás Aktív témák