Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rasotamas

    veterán

    válasz Shadowbull #715 üzenetére

    Köszönöm a választ!

    Ez a lakcím dolog, hát lehet, hogy nem így szabályos, de nagyon sokan ezt így csinálják, csak akkor szüntetik meg a lakcímüket, ha nincs már hol fenntartani, se ingatlan, se rokon nincs. Ha nagyon muszáj megteszem, de semmiképp nem az első naptól, vagy inkább csak akkor, ha megtalál vele valami hatóság és kényszerítenek.
    Ingatlantulajdonnak nincs köze, de nekem olyan fura lenne, hogy van saját házunk, ott lakik a fél család, én meg valami idegen albérletbe vagyok csak bejelentve.

    A van olyan opció nem kérdés volt, hogy hivatalosan ven-e ilyen opció, hanem mi egymás közt erről a lehetőségről is beszéltünk. De most úgy néz ki nem ez lesz.
    Nyilván hivatalosan kint kell tartózkodjon, de megintcsak, ki nézi?

    Egyelőre Gesetzlich, később majd meglátjuk a privátot. Itt vannak árkülönbségek, vagy szabott áras? Hogy néz ez ki? Van több fizetés és többletszolgáltatás, vagy az már a privát kategóia?
    A feleségemre kiterjesztés megint kérdéses, hiszen itthon neki a rokkantellátása alapján van biztosítása. Kint az én Gesetzlichem alapján akor szintén lenne. Ha megszünteti az otthoni lakcímét az más kérdés, akkor lehet nem jár neki már a rokkantsági sem. Dehát kint meg nincsenek ledolgozott évei, ami alapján kaphatna.

    https://tinyurl.com/rasoapro

Új hozzászólás Aktív témák