Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • domi007

    őstag

    Hi EB,
    A következő esetben kérek tanácsot:
    Még régen, amikor raktuk össze a gépet, akkor történt a következő probléma: összeraktunk mindent, minden ok, power on, és nincs képernyő.....anyad...megnézünk mindent, de minden helyén volt, semmi probléma. Aztán nagy nehezen rájöttünk, hogyha a billentyűzet(kicsit öreg PS2-es volt, és a csatija naon laza volt) nem műxik(pl. a naon laza csatija miatt), akkor no kép.....????? aztán végül beszereztem egy új billentyűzetet, ezzel minden ok volt, egészen mostanáig: szétszereltem a gépet, hogy berakjak egy vinyóhűtő ventit. OK, berakom, visszarakom a VGA-t, mert ki kellett vennem(útban volt eléggé), indítok, hát megin a régi probléma, nincs kép. Ok, elmegyek aludni. Másnap megnézem, hátlátom, hogy valami jó balszerencs miatt letört az egyik RAM tartó bütyök. Kianyázom magam, majd berakoom a memet egy másik foglalatba....ok, power on, no kép. Mother... ekkor látom, hogy a SATA csati is lejött a vinyóról.....ekkor már ideges vok, átvizsgálom a gépet, töviről hegyire, minden megnézek(a vinyót visszadugom), de már minden jó. Ok, start, és nincs kép. Közben leellenőriztem a bill.-t, azzal minden OK. A VGA a helyén van, nem mozog, a csavar is tartja.....Van tippetek?
    THX!
    u.i.: ja, és bárhogyan indítom, nem csipog.. ez azért is érdekes, mert ha le volt törve az egyik mem tartó bütyök, akkor a mem valszeg nem érintkezett.Emiatt mindenképpen csipognia kelett volna, nem? :F

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • domi007

    őstag

    Hi,
    Köszi a sok választ, kipróbálok mindent!
    Abban igazatok van, hogy talán kissé óvatosabbnak kellene lennem, de ettől függetlenül nem értem:
    miért törhetett le az a bütyök? a közelében se dolgoztam.....
    a sata kábelt mondjuk tényleg kihúzhattam véletlenül, és erre télleg jobban kellene figyelnem......
    de ez a bütyök idegesít
    mégeccer THX! a sok helpért!
    :R :R
    mod: ja, bocsi, de többen írtatok a kontakt hibát. ha télleg ez, akkor hogyan fixálhatom le, hogy tényleg ez, és mit lehet vele csinálni? kivághatom az alaplapot a kukába?

    [Szerkesztve]

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • domi007

    őstag

    Hi,
    A mai nap összefoglalója:
    Kiiktattam szinte mindent (lehúztam a vinyót, a vga-t a memet), de semmi csipogás. :O
    Megpróbáltam a hozzá kapott kis speakert rádugni vhova, de sehol nincs ilyen hely, a kézikönyv sem említi. De találtam egy baromi nagy, fehérrel rajzolt speaker jelet a lapopn, az egyik sarokoban. Ez azt jelenti (az én paraszti eszemmel), hogy ott van a speaker beintegrálva a lapba. De hiába hajoltam közel ahhoz a sarokhoz, semmi..... :( :O
    Kipróbáltam egy biztosan működő monitorral a cuccot, de semmi eredmény.
    Na most:
    A Windows biztos, hogy bebootol, mert a billentyűzet felvillan, a NumLock ég. Na, ezek után megnyomkodtam a három ''világítót''(NumLock,CapsLock,ScrollLock). reágált is rájuk, de elég nagy késéssel - gondolom ez a windows boot alatt mindig így van -. De aztán hirtelen újra normális lett a reakció idő(bebootolt a Windows). Na, ebből mi következhet?
    ja, a mem azért tört le, mert:
    Képzeljétek,az alaplapomon a mem rögzítő fülecskék képesek kiugrani a helyükről, ha nagy erővel nyomom be a memet, és van egy kis oldalirányú erő, már kipattanhat. Ekkor az a feltűnő, hogy nagyon könnyen megy be a membe a fül. És ilyenkor nem is rögzíti.
    Na, ha viszont rosszul próbálod visszanyomni a fület(nem veszed észre, hpogy kipattant, és nyomod tovább a memet befelé a helyére) akkor biza letörik :O
    Ennyi, várom válaszaitok!
    THX!

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • domi007

    őstag

    válasz domedee #2726 üzenetére

    Hi,
    Szerintem ha nem ment a venti, és forró volt a borda, akkor sajna nagy az esély arra, hogy megsült. Próbáld meg lehúzni mindent, csak VGA+MoBo+Proci, és bill+monitor+power.
    Na, ha így se csinál semmit, akkor leszűkthetjük a fenti 3 egyikére a problémát. De a ventilátor mozdulatlansága gyanús. Esetleg szereld ki a gépből a ventit, és dugd rá 12V-ra(akár a tápból kiálló egyik szabad végre). Ha indításkor elindul, akkor a másik két komponens lehet a problémás.
    DE ezt ne vedd pontosnak, hiszen én is csak egy áldozat vagyok (lásd előző hsz.), de szerintem ezek talán megoldják a problémát.

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • domi007

    őstag

    Ja, átmegyek a bátyámhoz, azt kipróbálom a VGA-t.
    Remélem eredményre jutok.
    Többit a nap végén!
    THX!

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • domi007

    őstag

    Hi,
    Sajna nem tudtam kipróbálni a VGA-t, esetleg más tipp?
    Hogy lehet, hogy eddig működött, de most már nem?
    Mibe nyúlhattam, mit törhettem el?
    Nyomkodjam meg az összes kábelt még1-szer, hátha lejött vmi (bár most már nem nyúltam a gépbe)?
    THX!

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • domi007

    őstag

    Hi,
    hiába nyitottam topikot elküldtek a jó francba, hát Tőletek remélek segítséget:
    Tehát:
    Fateroméknál selejtezés volt, ott találtam a követkeZő gépet:
    Gigabyte GA-6BXD (i440BX chipset)
    2x500MHz PIII-MMX
    512MB RAm
    Ismeretlen vinyók
    valamint ATI RAGE videokari
    Na, hát gondoltam, ez érdeklene, így összedugtam mindent(bill., táp, monitor), és a gép kiválóan működött: Felismerte a két CPU-t, felismerte a SCSI-RAID vezérlőt, és az arra kötött sajna rossz vinyókat,meg az egy szem IDE-s winchestertt is..sőőt még a régen feltelepített win 200server is elkezdett betöltődni.....szóval minden naon jó volt. Hazahozzuk a gépet, hát itthon bedugom a cuccokat, kiírja, hogy CPU2 ilyen, és ilyen failure, stb., stb. Huh, ez gáz, kinyitom a gépet, és megnézem: a 2 CPU úgy ül a helyén, mint akit odaragasztottak. Megnyomkodom őket, de semmi extra, szóval minden ok. Hát, fene tudja mi lehet, azért elindítom, hátha. Ezekután nincs kép, és 1hosszú, és 3rövid prüttyögés köszönt. Anyád! Mi lett ezzel. Gyors ellenőrzés, a bill. lecsúszott. OK, helyrerakom (bár ettől még kellene képnek lenni ... ), de a prüttyögés változatlan. Hát OK, ma bekapcsolom, ugyanez. Ekkor találok egy másik videokarit, berakom: elkezd ''szirénázni a gép''(magas/mély frekijű hangok, ezekről volt már szó(régi topik-már lezárva :( ), de megoldás nem született). Ekkor kivettem az elemet, vártam, majd visszaraktam. És láss csodát: induláskor már csak a régi 1-3 jelentkeik, a sziréna nem. Van ötletetek az 1-3 ellen?
    Olyanokat olvastam, miszerint az 1-3 (AWARD a BIOS) bill. hibát jelez.
    Ezzel két problémám van:
    1. A bill rendben van, induláskor felvillannak a ledek, bármit lenyomok (CapsLock stb.) égve marad a led(meg egyébként a sjátom, amit mindennap használok, csak most dugtam át, hogy felrakjak vmi rendszert)
    2. A bill-től függetlenül is mennie kellene a képnek, nem?

    THX!
    DOMy

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • domi007

    őstag

    Tudom, hogy hosszú az előző hsz.-em, de azért vki hajlandó volt végig olvasni?
    THX!
    DOMy

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • domi007

    őstag

    válasz Dr Smoke #3284 üzenetére

    Leköteleztél! :DDD
    Esetleg egyéb, építőbb hozzászólás?

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • domi007

    őstag

    válasz (Bundás) #3287 üzenetére

    Hi,
    THX a helpért, holnap kipróbálom, csak azt nem értem, hogy bent miért ment, és itthon miért nem megy.... :F
    A bill. jó, ezt leszögezhetem.
    A kártyák, amik eddig voltak benne:
    ATI Rage-ez volt benne eredetileg
    Ismeretlen kártya (egy 4MB-os ASUS Vodoo 3000-es talán ???)
    Az igazi probléma, hogy a proccok naon belefeküdtek a helyükre, és sajna még nme találtam leírást, hogy konkrétan hol, mit kell benyomni az uninstallálásukhoz....
    AZ összes kondenzátor jó, sehol púposság jele.
    A zárt topik címe:Gigabyte ga-6bxd hang és egyéb problémák, ha jól emlékszem.
    THX!
    DOMy
    u.i.: holnap repair, ha minden jól megy

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • domi007

    őstag

    Üdv mindenkinek!
    Sajnálattal kell bejelentenem, hogy problémám gyászos kimenetellel megoldódott.
    Gyásztáviratom:
    Kedves PH! user, aki eme hsz.-t olvasod,
    Fájdalommal tudatom veled, hogy hű tagunk, és barátunk: Gigabyte GA-6BXD 2006. októberének 22. napján visszaadta lelkét teremtőjének.
    Orvul tört reá a halál, kondenzátorait elszínezte, valamint nagyrészüket felpúposította.
    És Ő még ekkor is kitartott, és elhaló csipogással próbálta segíteni orvosát, aki egyben usere is volt, de hiába minden erőfeszítésük, kudarcot vallottak.
    Emléke azonban örökké él!
    És itt kérek minden kedves usert, hogy holnap a nagy ünnepen ne felejtkezzék el barátjáról. Tartson 1 perces néma csendet, vagy tegyen bármit(segítsen néhány emeberen, írjon hsz.-eket a lámák klubjába...stb.), amivel le tudja róni kegyeletét nagy halottunk előtt!
    A gyászolók nevében köszöni:
    DOMy
    :O :O :O
    u.i.: aki esetleg hinne a reinkarnációban, az kérem jutasson el hozzám (ha létezik ilyen) some information about Kondenzátor átforrasztás. THX!

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • domi007

    őstag

    Sziasztok,
    Óriási gondom van, most raktam össze egy gépet haveromnál:
    Eredeti konfig:
    -Asus P5K alaplap
    -Intel Core2Quad Q8200
    -ATI 4850 1 GB
    -2 GB RAM
    -400 W táp

    Ezzel a következő hibajelenséget produkálta: megmozdultak a ventilátorok, de ennyi, semmi több.
    Akkor alaplapot cseréltünk, azóta egy Asrock P43D Twins van a gépben, illetve leteszteltük a procit az eladóval, minden működött (a BIOS szépen kiírta, hogy processor Intel Q8200 found).
    Új alaplap és letesztelt proci mellett már mást csinált: elindul a gép, majd kattanás hallatszik és leáll minden...pici szünet és újra elindul, így jött az ötlet, hogy a táp rossz, kevés, ezért vettünk egy minőségi, 700 W-os tápot, amit szintén letesztelt az eladója előttünk.
    A dolog nem változott, viszont videókártya nélkül úgy nézett ki, nem indulgat újra, ezért vettünk egy másik videókártyát.

    Ma beraktam az új kártyát, de legnagyobb megdöbbenésemre a dolog nem változott, ugyanaz a gond mint eddig. Elsőként persze a RAMra gyanakodtam, kivettem a gépből, de a probléma megmaradt.
    Szépen lassan kivettem mindent, még a házra is gyanakodtam, hogy zárlatos, ezért kivettem egy antisztatikus zacskóra csak az alaplapot (procival és videókártyával) meg a tápot, a gond megmaradt.
    Levettem róla mindent, csak a proci és az alaplap maradt, a hiba ugyanaz.
    Kivettem a procit, és visszatettem a videókártyát, ekkor a dolog annyit változott, hogy először újraindult, majd utána ment folyamatosan, "gond" nélkül (bár képet nem adott ki).
    Az alaplapot az eladója egy működő gépből szedte ki előttünk, tehát nem hinném, hogy hibás.

    Valakinek van bármilyen ötlete? A gépben ugyebár szinte mindent kicseréltünk, de mégis...
    Még kipróbáltam, hogy csak a proci ventilátort rádugom, hátha annak valamije zárlatos, vagy nem tom, de semmi.

    Kösz a segítséget előre is,
    DOMy

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • domi007

    őstag

    válasz DAVID0000 #8357 üzenetére

    További tesztelés után:
    Processzor nélkül működik mind a két alaplap, szóval igazad is lehet, de nem tudok BIOS-t frissíteni, hiszen el sem indul a gép :O

    Ami érdekes: az Asrockon ha bedugom a táp 12 v-os ágát, akkor megint ugyanezt csinálja....

    Az Asrocknak gyárilag kéne támogatnia ezt a procit amúgy nem?
    Meg elméletileg a P5K-nak is.

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • domi007

    őstag

    válasz DAVID0000 #8359 üzenetére

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • domi007

    őstag

    válasz DAVID0000 #8361 üzenetére

    Sajnos azt írja, hogy P1.10-es BIOS-tól megy, tehát amekkora szerencsém van az én lapomon régebbi a BIOS...mondjuk akkor sem értem, miért indulgat újra...

    A lap meghajlása, feszülése nem játszik, mert kiszereltem a házból mindent, jelenleg antisztatikus zacskón fekszik a cucc az asztalomon,

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • domi007

    őstag

    válasz Sdi #8364 üzenetére

    Gyári hűtő van rajta, és sajnos nem tudom megnézni a BIOS verziót, hiszen nem bootol a cucc :O

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • domi007

    őstag

    válasz DAVID0000 #8366 üzenetére

    Hát most már csak erre tudok gondolni...a lapra az van rányomtatva, hogy rev G/A 1.09, ha ez a BIOS verzióra utal, akkor meg vagyok lőve.

    Valahonnan kéne szereznem kisebb procit....

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • domi007

    őstag

    válasz DAVID0000 #8368 üzenetére

    Akkor kisebb proci...remélem most már jó lesz :(

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • domi007

    őstag

    válasz Steelheart2 #8607 üzenetére

    Ha tudsz neki valahogy tápot adni, akkor ez segíthet:
    [link]

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • domi007

    őstag

    Szasztok,
    Egy kis segítség kellene, a következő a helyzet:
    Haverom gépében egy baromira érdekes kontakthiba van: a gép elindul, de a kép teljesen szét van esve, konkrétan szürke csíkok jelennek csak meg. Természetesen a videókártyára gyanakodtam, de ha erőteljesen megmozgatom a kártyának a gép belseje felé eső végét, akkor változik a kép, és elég izgatás+egy reset után normális lesz a kép. Azonban a dolog nagyon instabil, tehát akár Windows alatt is képes hirtelen elszállni, teljesen lehetetlenné téve a munkát.
    A PCIe slot teljesen tiszta, a kártya érintkezői is teljesen rendben vannak.

    Ezekután feltűnt, hogy azon ritka esetekben amikor elindul a gép néha nincsen hang, a Windows szerint nincs hanghardver, ami azért érdekes, mert ugyebár alaplapra integrált hangkártyáról beszélünk. Logikus lett a következtetés, hogy valszeg az alaplappal van a gond, pl. megszorul a házban, vagy megtörik, emiatt nem érintkeznek dolgok, pl. a PCIe slot sem, de néha az integrált hang sem. Azonban kiszerelve a házból a gépet a dolgok nem változtak semmit, maga az alaplap pedig szemre tökéletesek tűnik.

    MIt tanácsoltok, venni kéne egy másik alaplapot? :Y

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • domi007

    őstag

    válasz Steelheart2 #8610 üzenetére

    Annak kéne lennie :))

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • domi007

    őstag

    válasz Steelheart2 #8612 üzenetére

    Nem hinném, hogy a laptop DVD-je olyan tápot kapna, mint ami a HDD rackben van, de meg lehet próbálni. Lehetséges, hogy saját kábelt kell gyártanod.

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés