Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csimpok

    aktív tag

    Sziasztok!

    Körülbelül 1 évig tökéletes működött a gépem, a proci meg a vga volt húzva, aztán egyszer egy vihar alatti áramszüntet követően nem akart bebootolni, csak többszöri újraindítás után. Lefuttattam már mindenféle tesztet (memtest, SuperPi, VGA terhelő, stb), de érdekes módon, amikor terhelés alatt van a gép, akkor sem fagyogat gyakrabban, mint terhelés nélkül (visszavettem mindent alapra, de így sem jobb a helyzet). Sőt, gyakran csak annyiból áll a dolog, hogy nem csinálok semmit a géppel, és mire visszajövök, már nem tudom visszahozni a fekete képből, és a monitoron ilyenkor gyakran az Analog/Digital feliratok váltakoznak (Samsung 930BF TFT monitor digitális kimeneten). Olyan is van, hogy egyszercsak újraindul a gép, vagy játék közben egyszercsak egy szétesett képet látok színes csíkokkal, meg olyan is előfordul, hogy már bootolásnál sötét képernyőt kapok, és az oprendszer választó képernyőig sem jutok el (Vistával is restartolgat). Néha meg úgy néz ki, hogy megint lefagyott, de Ctrl-Alt-Dellel pár mp múlva újjáéled a gép, és be tudom zárni a programot, de ha ilyenkor újra akarom indítani a játékot, akkor azt írja, hogy ''couldn't initialise graphics''.

    Mit érdemes csinálni, próbálni? Táp, VGA meg Monitor hibára gondoltam. Van valami jó diagnosztizáló progi?

  • csimpok

    aktív tag

    [URL=http://kepup.extra.hu/?hiba5.jpg]http://kepup.extra.hu/?hiba5.jpg[/URL]
    Ezt mi okozza? A VGA kártya? Ha elindítok programokat, akkor teljesen jó a kép. Kb minden harmadik indításra történik valami hasonló a képpel (bár pont ilyen még nem volt, hogy az asztal széttöredezett), de pl netezés közben fekete képernyőt kapok és lefagy vagy újraindul a gép, ilyen szokott lenni. Néha még bootolni se tud a gép... Máskor meg (általában ha túléli az első fél-egy órát)megy egy napot folyamatosan akár full terheléssel (torrent meg játék).

    Kb egy 3-4 hónapja csinálja elég rendszeresen, előtte 1 évig hibátlan volt (nem volt változás a gépben). Próbáltam más drivert, VGA kártya digitális/analóg kimenetét meg mindent alapon futtatni (CPU, VGA), de azzal is ugyanez van. Mivel mint mondtam néha már az oprendszerválasztó képernyőig sem jut el, ezért szoftveres hiba gondolom kizárva.

  • csimpok

    aktív tag

    válasz (Bundás) #3558 üzenetére

    A64 3000+, ASUS K8N nForce 3, GF 6600GT, 1 giga ram, 160 giga Samsung SATA, Chieftec 360W táp. Hűzva van a gép, de egyrészt ugyanezt csinálja teljesen alapon, másrészt meg nem hiszem, hogy ilyen túlhajtási/túlmelegedési probléma lenne, mivel órákat végig lehet játszani vele, meg semmilyen CPU/memória/VGA teszt alatt nem szokott gond lenni, CPU max 52 fokos.

    Viszont tegnap is meg ma is úgy volt, hogy hazajöttem, bekapcsoltam a gépet, betöltötte az xp-t és fél perc után lefagyott, reset, majd lefagy még a win betöltése előtt, megint reset, monitoron semmi kép, csak analog/digital felirat váltakozik rajta, majd 4. vagy 5. próbálkozásra végre bejön az xp és azóta megint jó. Még azt figyeltem meg, hogy gyakran az első percekben elmegy a kép egy másodpercre (fekete képernyőt látok), majd ha visszajön, ezután már ha minden igaz akár egy napot végigmegy hiba nélkül. Érdekes... Olyan érzésem van, bár ez elég hülyén hangzik, mintha be kéne melegednie, vagy átesni egy ilyen holtponton, amikor elmegy a kép, és onnantól jó.

    [Szerkesztve]

  • csimpok

    aktív tag

    Sziasztok,

    A pár hetes gépemmel valami lett tegnap, eddig tökéletesen ment, majd tegnap mikor bekapcsoltam azt vettem észre hogy a win 7 betöltődés után nagyon lassú, meg homokórázik, és több másodperc mire a start gomb felnyílik stb. Megnéztem a futó folyamatokat, szolgáltatásokat, CPU használatot, memóriát, de semmi furcsát nem láttam (CPU kihasználtság 0-1%). Először ara gondoltam hogy valami vírus, le is töltöttem pár ajánlott progit, de a nagyrészük le se fut, van olyan ami 1 percet tölt egy fájl átvizsgálásával, másik meg mindig ugyanannál a fájlnál megáll vizsgálat közben, és nem megy tovább (solitaire.exe :U ). Ugyanez a lassúság van csökkentett módban is, valamint érdekes módon a chkdsk is megáll futás közben, ugye itt még be sincs töltve a win (?). Lehet, hogy a HDD a hibás? Hd Sentinel azt írja rá, hogy OK-s...

    [ Szerkesztve ]

  • csimpok

    aktív tag

    válasz BURN28 #9399 üzenetére

    Hello,

    Memtest simán lefutott, a töredezettségmentesítés megintcsak elviselhetetlenül lassú lett volna (egyébként 1%-os töredezettséget mutatott). Inkább újratettem a windowst, és egyelőre hibátlan... Most nem tudom, hogy valami vírusszerűség lehetett-e (bár a chkdsk le nem futásból nem erre következtetek), vagy valami fájlrendszer összeomlás féle... Igazából előző este a Pokerstars klienst tettem fel, és játszottam pár órát, de csodálkoznék ha ez okozná (a korábbi gépen hónapokig használtam gond nélkül).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák