Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fisherx

    csendes tag

    Üdv.

    Adott egy Asus p4p 800 lap socet 478 amiben a p4 proci 3 - ról 3,4 ghz-n ment 4x 256 Mb geil rammal, és Inno 6600 gt-vel.Mostanában nem volt hajlandó rendesen működni a gép, nem küldött hibaüzenetet nem robbant fel semmi extra csak egyszerűen nem jelent meg semmi a monitoron. Végignéztem a gépet és a proc hűtő levétele után már működött(méretes zalman, max 65 Co-ig engedte melegedni). Ezt elismételte párszor az elmúlt 2 hétben, (a proc hűtő levétele majd visszaszerelése működött) majd pár napja beadta az unalmast és se kép se hibaüzenet ugyanolyan halkan zúg de nincs kép. Az alkatrészeket teszteltem hasonló lapban mind hibátlan, a tápot is beleértve szóval maradt a lap, ill. teljes portalanítás volt.
    Ha valakinek van valami ötlete mit lehet vele kezdeni (vagy érdemes-e) a frizbivé alakításon kívül kérem válaszoljon, előre is köszönet. Nem képvisel nagy értéket de enélkül új konfigot kell vásárolni.

  • fisherx

    csendes tag

    válasz BURN28 #9565 üzenetére

    Üdv.Burn 28
    A hűtő kiválóan működik azóta is másik gépben is, a lapon kívül minden cucc(táp is) hibátlanul ketyeg, kipróbáltam más lapban. Sajnos komolyabb mérésekbe nem nagyon tudok belemenni, megpróbálom még 1x összerakni hátha csoda történik. Mindenesetre köszönöm szépen a segítséget.

  • fisherx

    csendes tag

    Sziasztok

    Segítséget szeretnék kérni tőletek.
    A barátom megkért, hogy pakoljam át a rég nem használt gépét új házba, illetve rakjak bele 1-2 új dolgot. A régi comador tápot kivágtam belőle mert életveszélyesnek tartom, illetve a vga-t ami nem működött. Szerelés közben a memóriafoglalat lábánál figyelmes lettem egy kondira ami el volt hajtva. Mintha memória berakás közben lenyomták volna az ujjukkal. De mivel ment a csere táppal a gép nem igazán foglalkoztam vele tovább.

    Az alaplap egy asrock 775I65g lap. Jó régi. Proci 2.8 celeron, gyári hűtővel.
    Átraktam egy n-tech ócsó de nem lehet rendesen szerelni házba :)

    A videó kártyája ahogy már írtam nem működött ezért kapott egy 6600 gt-t amivel simán ment.
    Ezután irány a bolt, vettünk memóriát, vnyót, tápot ( Chieftec Gpa450).
    Ez mind bele az új házba, bekábelez. GÉP NEM INDUL. Ellenőriz, nem találok semmit. Kábelezés jó, bekapcs gomb jól bekötve. Kipróbáltam másik táppal, másik házzal, nem működik.
    Az új chieftec táp jó mert azt kipróbáltam másik gépben, de amivel másodszor teszteltem( hipro480w sirtec) és amivel délelőtt beüzemeltem már nem jó és egy kicsit büdös is. :(
    Megvizsgáltam a kondit jobban amiről már beszéltem, kicsit kintebb is van mint kéne, illetve olyan mintha kicsit rozsdás lenne alatta.
    Na most mi lehet a szituáció? Van olyan hogy az alaplap hazavágja a tápot? Ha igen lehet az az 1 kondi?

    Aki tud légyszi írjon mivel karácsonyra lett volna és az idő az nagyon szorít.

    A segítséget előre is köszönöm.

  • fisherx

    csendes tag

    Szia

    Nem annyira előrehaladott, és látványos de igen határozottan hasonló.

    2. Nem az én döntésem volt. A grafkártyát én adtam, talonban volt itthon. A barátom fiának elég a plussz 1 giga. Tápot muszály volt venni, illetve vinyót is.

    Köszönöm a segítséget. Valami okosság? Elküldhette a tápom a lap?

    Kipróbáltam már amit mondtál. Semmi.

    Egy másik gépben teszteltem( ICz lapban) memória, vinyó, vga, új táp hibátlanul működnek.
    Egyedül az asrock lapot illetve a procit nem tudtam megnézni. A hűtőt leszedted, visszaraktam a prociról azzal gond nincs, új pasztát is kapott.

    [ Szerkesztve ]

  • fisherx

    csendes tag

    Köszönöm szépen a gyors segítséget.

    Asztalon is próbáltam, nem megy. Igazából nem is a tápot sajnálom ami tönkrement mert már garis se volt, meg nem is seasonic. ( ettől függetlenül nekem megfelelő volt).

    Az a tré hogy elvállaltam szívességből egy gépet. Most meg itt vagyok meglőve, és gőzöm sincs mi a szituáció. Azért érdekel hogy mi lehetett a probléma, hogy hogy legyen rendezve a lap sorsa. Ha a deszka lehetett a ludas akkor nem az enyém a hiba Fausti felelőssége, és nem kell most levágnom egy kisujjam büntetésből :)), viszont ha tápom lőtte el a lapot akkor rendezem a kárt mert így tiszta a dolog.

    A tápot azért tartom kizártnak mert addig működött vele, kikapcsoltam a gépet, lehúztam az áramot és szétszedtem. Nem durrogott, nem villámlott.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák