Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PPeter

    addikt

    válasz donzolee #875 üzenetére

    LightScribe-ozni az életben nem fogsz vele, ez egy LabelFlash író.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz donzolee #877 üzenetére

    Nem tudsz. Az íród egy LabelFlash drive.

    DiscT@2 - A Yamaha által kifejlesztett technológia, amely lehetővé tette, hogy a CD-R lemezek adatoldalára (a megírt és az érintetlen terület közötti szemmel látható kontrasztkülönbséget kihasználva) ábrát égessünk az adatok felírása után fennmaradó szabad helyre, vagy akár a teljes lemezfelületre (ebben az esetben adat nem kerülhet már rá). Speciális lemezt nem igényel, hiszen a lemez adatoldalára dolgozik. Eddig összesen egy DiscT@2 író volt, a Yamaha CRW-F1.
    LabelFlash - A Fuji és a Yamaha közös munkájával az eredeti CD-s DiscT@2 technológia DVD-re továbbfejlesztett változata, amely képes az egyszer írható DVD-k adatoldalára (a megírt és az érintetlen terület közötti szemmel látható kontrasztkülönbséget kihasználva) az írás után fennmaradó szabad helyre, vagy akár a teljes lemezfelületre ábrát égetni. Ebben az esetben nem szükséges speciális lemez.
    De létezik olyan speciális, kimondottan LabelFlash DVD-lemez is, amelynek a címkeoldala ugyanezzel a módszerrel, a LabelFlash kompatiilis íróval ''festhető'' meg. A LabelFlash DVD-lemez olyan mint egy kétoldalas írható korong, csak az egyik ''arca ''nem adatok felírására alkalmas, hanem kimondottan csak ''nyomtatásra'', de a megfestendő hordozóréteg ugyanúgy a két 0.6 mm vastag polikarbonát korong között terül el, mint az adathordozó réteg az adatokkal megtölthető oldalon, tehát nagyon tartós a műanyag réteg alá ''nyomtatott'' ábra, hiszen nem a felszínen van. CD-s változata a jelenlegi álláspont szerint nem lesz.
    LightScribe - a HP ''birtokában'' lévő lemezfeliratozási technológia, amely a lemezek címkeoldalára tesz lehetővé ''nyomtatást'' a kimondottan LightScribe képes író és LightScribe lemez együttes használata esetén. A CD lemezeknél a LightScribe felület a címkeoldal legtetején kapott helyet, DVD-k esetén a két 0.6 mm vastag polikarbonát korong között, ezért DVD-ken tartósabb lesz a ''nyomat'' (nem a felszínen van, hanem a műanyag réteg alatt), de a CD-hez képes kevésbé kontrasztosabb a nyomtatott kép ugyanazzal a ''nyomtatási'' beállítással.

    A LightScribe nem kompatibilis a LabelFlash-sel, mivel teljesen más.

    [Szerkesztve]

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Új hozzászólás Aktív témák