Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • canniball

    nagyúr

    válasz Geresics #7015 üzenetére

    "Amúgy minek a polimer hullámtető? Meg lehet csinálni a napelemet vízzáróra is, nekem az egyik tervezem, hogy ha végre kiszabadulok a panel fogságából, akkor csinálni fogok egy ilyet magamnak pl. terasz felé, és frankón lehet ücsörögni majd alatta."
    Ha lesz majd rá időd és energiát erről mesélhetnél bővebben! :R

    https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

  • MrZed001

    tag

    válasz Geresics #7015 üzenetére

    "Abból nagyon sok fajta van, és bizony van olyan (jó pénzért), ami bírja a két alátámasztási pont közötti 5m-es átfeszítést is. Általában a kivitelezők háztetőre 1-1,3m-est szoktak használni. A túllógás nyilván ennél mindig kevesebb lehet, de pl. ha szélső alátámasztó pont mellett sűrűbb az alátámasztások száma, akkor merevebb lesz a lelógó rész is. (Remélem érthető, ma nem nagyon megy a fogalmazás...)"

    (szombat reggel én is olyan vagyok, mint aki bevett egy doboz fogalmazásgátlót :D )

    Próbálom értelmezni :) Szóval alapból 1m-es sín darabokat szoktak használni, de van ami 5m-eres is?
    Buta kérdés, de ezeknél van valami megkötés? Milyen anyag, vagy szabvány, vagy valami?
    (a józan észen kívül, hogy erős legyen és meg kell hogy tartsa a legbrutálisabb szélben is?)

    "Amúgy minek a polimer hullámtető? Meg lehet csinálni a napelemet vízzáróra is, nekem az egyik tervezem, hogy ha végre kiszabadulok a panel fogságából, akkor csinálni fogok egy ilyet magamnak pl. terasz felé, és frankón lehet ücsörögni majd alatta"

    Ja, le lehet szedni róla a poli-hullámtetőt, simán. Nekem aztán nem kell :D
    És akkor kapásból a fa keretre mehetnek a rögzítősínek ?

    Most kb ilyen a kocsibeálló: [link]
    És az első ötletem ugye az volt, hogy 1-2 sorral túlnyúlni tetején.

    Másik ötletem ami az 5m-es hosszra jött amit írtál, hogy fém oszlopokkal továbbvinni oldalra a tető síkját. És oda mehet még több napelem.
    Olyasmi, mint ez: [link] (csak itt lefele én meg oldalra vinném a tető síkját)

    Ja a panelből kiszabadulás nekünk is extrém felüdítő érzés volt :D

  • Őstermelő

    csendes újonc

    válasz Geresics #7015 üzenetére

    Ez a felárazás megérne egy misét.
    A tanyafejlesztésre 95% lett a vissza nem térítendő,ennyiért rögtön érdekelt mindenkit. Tanyán lakót,persze ha megfelelt a követelményeknek és természetesen a pályázat írókat és a telepítőket is.
    A pályázatírók min. 100.000ft+ 3-4 % a megvalósult beruházás árából.
    Erre kitalálták a telepítő cégek,hogy megcsinálják ingyé a pályázatot viszont jó vastagon fog a ceruzájuk. Mindegy mekkora(de max 8-9kWp és spórolós ha csak lehet) a rendszer a végösszeg valamiért pont 4.199.000 ft. Ők kérnek ajánlatot más cégektől (a te nevedben mivel meghatalmaztad őket)amik mindig jóval többre árazzák be és így nem ők nyernek.Ez kb felér egy bűnszövetkezetbenb elkövetett csalással (tudom itt pár embernél kivágta a biztosítékot de akkor is így van)
    Persze a pályázó ezt választja,mert at ő által fizetett összeg így a legkevesebb.

Új hozzászólás Aktív témák