Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andras6800

    senior tag

    válasz modflow #45757 üzenetére

    "A szaldónak mindenkinek amúgy nem nemsokára lesz vége, aki pl. idén telepít és nem pályázatos, annak -elvileg- még lesz 10 év szaldója."

    Ezt nem gondolhatod komolyan te se. :)

    Igaziból mindegy is. Még bruttóban sem fog gazdaságilag megtérülni egy aksi. max ha megugranak az áramárak.

    Az, hogy 10 évig még szaldó van legalább már benne van a közlönyben a többi találgatással ellentétben. Nem mintha ez annyival többet jelentene :DDD A nagy kérdés, hogy havi vagy éves szaldó lesz-e? Meg egyéb RHD-kal nem szívatják-e úgy meg a népet, hogy önként és dalolva lépsz át inkább bruttóba. És akkor elmondhatják, hogy marad az éves szaldó, csak épp nem éri meg. Ahogy többen írták, ezt senki sem tudja.

    "12 hónapból 8-ban megtermeled a fogyasztásoda"

    Komolyan? 2 kw napelem egy év alatt több, mint 2000 kw-ot termel?
    Ezt kérdezni is akartam, hogy átlagos esetben egy egységnyi, azaz 1 kw napelem 1 év alatt hány kw áramot termel.

    Ezt a részt nem is értem. ha annyi napelemed van, ami fedezi az éves fogyasztásod, akkor kb kijön a matek, hogy 8 hónapban fedezi a termelés a fogyasztásod havi szaldóval. Fennmaradó 4-ben csökkenti a számlát.
    Az, hogy 1 kWp telepített napelem mennyi kWh-t termel a tájolástól, a dőlésszögtől és a környezettől függ (árnyék pl). Amúgy 1,1 - 1,3 szorzó jellemző. Nekem a 7,2 kWp termelt 8760 kWh-t 2022-ben(ez 1,21 szorzó) úgy, hogy január csak fél hónap volt. Mondjuk eddigiek alapján 2022 első fele elég durván jó év volt termelés tekintetében.

    [ Szerkesztve ]

    A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

  • asdf_

    veterán

    válasz modflow #45757 üzenetére

    Komolyan? 2 milla a legolcsóbb??? Ne már.

    LG Resu 7h, 4000 euró felett+áfa. Ráadásul ez még Li Ion, nem lifepo4.

    Komolyan? 2 kw napelem egy év alatt több, mint 2000 kw-ot termel?
    Ezt kérdezni is akartam, hogy átlagos esetben egy egységnyi, azaz 1 kw napelem 1 év alatt hány kw áramot termel.

    Nagy átlagban 1,1-szeresét, mint ami fent van, ha fullra délre néz, akkor 1,3*-os is megvan.
    2 kW-os Huawei igazából 2,2-nél koppan, azaz legalább 6 400W-os napelemet célszerű rakni rá, ha nem délre néz, automatikusan 7-et is.
    Csak 6 napelemmel teli keletre nézve (tehát nem optimális verzió) ennyit termel havonta:


    1900 kWh a fogyasztásod, azaz havi 158-at kell megtermelnie és egyenesben vagy.

    Ezt nem gondolhatod komolyan te se. :)

    De, a jogszabály egyelőre ezt írja.

Új hozzászólás Aktív témák