Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rokapet

    tag

    válasz 7Heads Drago #17699 üzenetére

    Én kérdezgetem script-el (ModBus protokoll-on) egy otthoni szerverről, de abban is vannak random kiesések, akár sok órásak is... Utána egyszer csak megint ad adatot. És ezek a kiesések nem fedik le azon időpontokat, amikor a FusionSolar-ban sincs adat, hanem attól függetlenül jelentkeznek. Emiatt szerintem a FusionSolar-ban levő adathiányok nem közvetlenül az inverter miatt vannak, inkább a Huawei felhős szolgáltatásában csiklik meg ilyenkor valami.

    A ModBus-al kapcsolatban amúgy írtam a Huawei EU support-nak is pár hete (az elején, amikor még aktívan szívtam azzal, hogy a script egyáltalán működjön), és az alábbiakat írták vissza (valami miatt a WiFi dongle-ra asszociáltak, bár én csak annyit írtam, hogy nem az RS485 port-on, hanem WiFi-n kérdezem le az adatokat):

    Modbus communication will be possible on 15.07 when the new dongle firmware will be released (SPC122).

    A 15.07 pont ma van, és felteszem az SPC122 firmware-ben csak javítani fognak a dolgokon, mert bár a fenti kiesésekkel, de a ModBus a jelenlegi SPC109 firmware-el is működik.

Új hozzászólás Aktív témák