Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • petakpa1

    őstag

    Csak részben napelemes, inkább áramszolgáltatói lenne a kérédsem, de hátha van valakinek tapasztalata benne, ezért felteszem itt.

    Napelemes rendszeremet 2022.09.12-én üzemeltük, be, aznap került cserélésre az tárcsás óra ad-vesz okosra. A rendszerem mérete mindössze 2,1kWp. Mindössze 6 db 355 kWp félig áttetsző napelem fért fel, mert egy BP XIII. kerületi tásasház zárószintjén lévő lakásom privát teraszán van a rendszer. Annó úgy számoltam ki, hogy éves szaldó esetén e kis rendszer is meg fogja termelni saját fogyasztásomat. Nyilván az éves szaldó 2024. évi megszüntetése ezt megborítja, de ebbe már lasan beletörődök.

    Áramkereskedőm MVM, Hálózati elosztóm Elmű, illetve mostmár E.ON.
    Az éves elszámolásom időpontja április.

    Kérdéseim:
    - Lehetséges-e az éves elszámolás időpontját megváltoztatni? Pl áprilisról szeptemberre tolni. Ez azért lenne nekem jó, mert 2022/23 telén értelemszerűen kevesebb volt a termelésem, mint a fogyasztásom, így ha 2023. áprilisában lesz az éves elszámolásom akkor fizetnem kell a 2022. szeptember - 2023. április időszakra.
    - Ha lehetséges változtatni az elszámolás időpontját, akkor hol, kinél, éy hogyan kell ezt kezdeményezni?

    (Ha igaz az, hogy 2024-ben nem 01.01-el, hanem mindenkinek a 2024. évi éves elszámolása időpontjában szűnik meg majd az éves szaldó, akkor nekem pláne jó lenne áttenni őszre az éves elszámolást, hiszen így 2 teljes évet lehetnék éves szaldóban:
    1) 2022.09 hótól 2023.09 hóig
    2) 2023.09 hótól 2024.09 hóig).

    Van bárkinek tapasztalata éves elszámolád időpontjának megváltoztatása kapcsán? Beírni akár ide akár privátba? Köszi!

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

Új hozzászólás Aktív témák