Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz LOTR #55 üzenetére

    Lemérem majd az ajtót, ha megyek át, aztán kiderül.

    Én úgy értelmezem, hogy magára az 1 kültéri 4 beltérire van 1.148 millió.

    A 2.296 pedig egy olyan felállás esetén, hogy munkadíjjal együtt összesen lehetséges maximum kifizetés.

    Ez nem túl sok a mai árakon nézve. Főleg, ha az ember valami olyat akar, ami valóban jó hatásfokkal dolgozik.

    A 2.4 millió a nyílászárókra + anyagra megint kevésnek tűnik a mai árakon, főleg, hogy mindegyik vállalkozó éhes.
    Ez szülői házon, ha a földszintet nem számolom, ahol a garázs, műhely, kazánház van, akkor(bár energetikai szempontból szerintem az egész házat fogják fényképezni, tehát akkor a lentiek is cserések)
    fent 1 normál bejárati ajtó.
    3 db. 90x30-as ablak (2 fürdő + wc)
    1 nagy teraszajtó, mellette 2 nagy ablak
    2 szárnyú ablak a konyhába
    2 szárnyú ablak a közlekedőbe
    2 szárnyú ablak a fenti szobába
    2 szárnyú ablak a másik fenti szobába
    2 szárnyú ablak a középső szobába
    Ezek se ilyen kis pici ablakok, de most fejből nem tudom a méretét, de nagy ablak, alatta nagy acéllemez radiátor.
    Ez, hogy fog kijönni 2.4 millióból munkadíjjal? Ilyen árak mellett? Persze több, mint a semmi, félre ne értsetek, meg ennek is örülni kell, ha megnyeri az ember, de ez nem egy egzakt szám szerintem ismerve a mai árakat, ahol reálisan lehet választani ilyen mennyiségben erre a konkrét ingatlanra. :F

  • S-eye

    senior tag

    válasz LOTR #55 üzenetére

    Ezt ugyanúgy én sem tudom értelmezni. Írtam az EMI-nek miatta, még nem jött válasz. Furcsa mód a hőszivattyúra kevesebb pénz jut mint a korábbi pályázatban, és a levegő-levegő rendszernél is kevesebb.

    Van egy Gree klímám felrakva, és nem vagyok annyira elégedett a fűtésével. Oké, hogy nyomja a meleg levegőt a magasba, de a padlón ülve ezt már nem érzem, és a gyerek se, aki ott játszik.
    Szóval fűtésre nem tartom a legkomfortosabb megoldásnak.

Új hozzászólás Aktív témák