Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CsodaPOK

    senior tag

    Sziasztok!

    Van nekem egy vidkarim: Leadtek Winfast A 360TDH (Geforce fx 5700). Ez egy Abit NF7 v 2.0 alaplapban csücsül. Egy Zalman NB47-es chipsethűtő van a lapon.

    Pár napja takarítás közben sikerült leejtenem a VGA hűtőventijét, amiről letört egy lapátka. Most hallhatóan kicsit bután jár.
    A ventit mindenképp cserélni kellene (~1000 ft).

    Viszont nagyon erősen gondolkodom azon, hogy passzív hűtőt tegyek fel rá. Pénzem sajna nem sok van rá: max 3K. Ebből itt az apróhirdetésekben láttam két zalman zm80c-hp hűtőt.

    Erről lenne egy-két kérdésem.
    Először is: fel tudnám-e szerelni? (Alkalmas-e a kártya, hogy ilyet tegyek rá, elférne az alaplap egyéb dolgaitól?)
    Másodszor: A ventilátor valamelyest hűti a ramokat is. Ha feltenném a bordákat, nem lenne semmi hűtésük. Nem lenne ez problémás nekik?

    Harmadszor: milyen egyéb passzív hűtési megoldások vannak még? Nem ismerek más gyártót és googleval se találtam semmit :(

    Ja, és azt tudni kell a gépemről, hogy 0-24 órába megy, de grafikai teljesítményt igénylő progi nem megy rajta (letöltés rulez :D). Alszok mellette, tehát ezért lenne jó a passzív hűtés. A ház szellőzése megoldva. Néha napján játszok 1-2 órát, de már azt is inkább laptopon.

    Köszönöm szépen a válaszokat.

    CsodaPOK.

Új hozzászólás Aktív témák