Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gaben92

    őstag

    Sziasztok!

    Kaptam levelet, hogy az Ikon 200 LTE díjcsomagomat kifuttatják, és köteleznek, hogy átváltsak bármi másra.
    6000-et fizetek egy hónapban érte, ebben van 200 perc beszélgetés, 100 ingyen SMS Telekom hálón belül, és 1 Gb internet

    Akárhogy néztem, osztottam szoroztam, bármire váltok mindenképp többet fogok fizetni nem is kicsit. Az egyedüli alternatíva egy Next S aranytárskártya csomag lenne és egy NetPlusz M (hogy maradjon az 1GB internetem). Még azzal is többet fizetnék 480 Ft-al, viszont alá kéne írnom még 2 évre... A mostani hűségem 11.19-én jár le, szóval ha hűségidő nélkül is venném igénybe akkor is lenne hűségem 11.19-ig.

    Ha fel akarom mondani akkor eltekintenek a díjcsomag kötbértől, DE a telefonétól nem, szóval ki kéne csengetni a maradék részletet (53k, kibírom), meg még 120.000 kötbért, és nagylelkűen 15.000-ért kifüggetlenítik, ha máshova akarok menni.

    Valami ötlet? :F

    Csak szerintem kiba..ás, hogy kötelezve vagyok arra, hogy váltsak át egy sokkal előnytelenebb díjcsomagra? Igen, hűségem van, de az konkrétan az Ikon 200 LTE-re szóló hűség, és nem akarok másikat...

    Jogi út esetleg?

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • Gaben92

    őstag

    válasz dptrsk #58532 üzenetére

    Igazából pont baszhatom, hogy milyen díjcsomagra válthatok. Semmi se kínál olyan feltételeket mint az Ikon. Egyedül a Next S aranytárskártya amivel meglennék, de ezek után nem akarok aláírni még 2 évre.

    Ha nagyon ráértek számoljatok utána mennyibe kerülne bármelyik másik díjcsomagban 200 perc beszélgetés, 100 SMS és 1 Gb adat (amihez kapásból NetPlusz M kell minimum)

    Én kiszámoltam... Elárulom, hogy rohadt sokba.

    És a jogi úton azért gondolkodom, mert nem tudnak olyat ajánlani amivel nem kerülök hátrányos helyzetbe. A szerződés felmondásával meg ha 14 nap, ha nem annyi (mellesleg nekem még nem járt le a 14 nap) is ott vagyok ahol a part szakad. 120.000 telefon kötbér + 15.000 függetlenítés amivel megrövidítenek pluszba...

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • Gaben92

    őstag

    válasz kali #58536 üzenetére

    Az első részével semmi bajom a történetnek. Ingyen felmondhatnám a szerződésemet.
    A készüléket annyira kedvezményesen vettem, hogy hihetetlen. Eredeti áron mindenféle engedmény nélkül csak kamatmentes részletre. Ha azt mondanák, hogy felmondhatom az előfizut és csak a készülék árából fennmaradó részletet kell kifizetnem, ámde legyen. Semmi probléma. Max amiatt baszogatnám őket, hogy vállalják már át a függetlenítési díjat. De itt még rám akarják terhelni a 120.000-es kötbért is.

    Szóval mindenképp náluk kell maradnom, csak vagy egy semmirekellő díjcsomagot választok és sokkal többet fogok fizetni amíg lejár a hűségem, vagy aláírok május 1-től még 2 évre...

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • Gaben92

    őstag

    válasz kali #58544 üzenetére

    Pontosan annyi volt a telefon, mint ha egy összegben vettem volna Dominosan, csak részletre.

    Move M: Havidíjban olcsóbb. De számold ki, hogy 200 perc beszélgetés Move díjcsomaggal magában 6600 Ft, a 100 SMS még további 3300 Ft, és egy NetPlusz M díjcsomag, hogy 1 Gb neted legyen további 990, azaz összesen 10890 Ft. Ennyit a Move M díjcsomagról. És igen, az Ikon 200-hoz képes a díjcsomagok nagy része valóban a semmirekellő kategória.

    Ezért érdekel, hogy nem lehet-e jogi útra terelni a dolgot. Mert bár papíron olcsóbb csomagokra is válthatok, az adott szokásaimhoz képest csak drágábbra tudok.

    Másik dolog meg az, hogy mikor vettem a telefont pontosan ugyanezekkel a feltételekkel volt még választható a Next S aranytárskártya csomag. Most, hogy át akarnak rakni máshova, miért hosszabbítják meg 2 évvel a hűségemet? Hiszen ugyanezekkel a feltételekkel vehettem volna igénybe ezt a díjcsomagot annó. 2 hasonló kaliberű szolgáltatásból ha az egyiket megszüntetik miért nem raknak át automatán a másikra a korábbi feltételek szerint? Értem én, hogy megtehetik de attól még bekaphatják...

    [ Szerkesztve ]

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • Gaben92

    őstag

    válasz dptrsk #58548 üzenetére

    A lényegen nem változtat. Akkor is szemét dolog amit csinálnak. De ugyanilyen elven még hozzá lehet venni azt, hogy nekem az Ikon ePack nélkül van. És ha nem akarok ePack-et akkor az további +300-600 Ft. Lehetne ragozni a végtelenségig, de mindenképp szarabbul járok.

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • Gaben92

    őstag

    válasz dptrsk #58550 üzenetére

    De nekem eszem ágában sincs Move M díjcsomagra váltani, csak kali írta, hogy olcsóbb. Én meg írtam, hogy nem.

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • Gaben92

    őstag

    válasz kali #58552 üzenetére

    elég nehéz lenne - mind a két fél számára - igazságosan átültetni úgy, hogy egy korábban másik díjcsomagban megkezdett hűség folytatása legyen.

    Pont a Next S volt az amivel ugyanilyen feltételekkel lehetett megvenni a telefont. Ennek függvényében szerintem igencsak egyszerű lenne igazságosan átültetni az előfizetést, úgy hogy a megkezdett hűség folytatása legyen. Tekintettel arra is, hogy nem önszántamból kell váltanom.

    Szóval ha én indítok egy szolgáltatót, ahol adok 300.000-es telefont részletre 240.000-ért havi 10k árban, és ezt egy 1000 Ft-os díjcsomagban teszem, majd miután megvették sokan, kifuttatom az 1000 Ft-os díjcsomagot, és bevezek egy 800 Ft-osat 1500-as percdíjjal és csak erre tudnak átállni, vagy kifizenek 200.000 kötbért, az ezek szerint teljesen legális lesz. Köszönöm, nincs több kérdésem.

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • Gaben92

    őstag

    válasz kali #58555 üzenetére

    Nyilván szélsőséges példát hoztam, mert tapasztalatból tudom, hogy úgy a legkönyebb megértetni az álláspontod.

    Next S Aranytárskártya. Készülékkel és készülék nélkül is 5490. /Van egy másik előfizum ami aranykártyás/ Problémám se lenne vele ha rendelek egy NetPlusz M vagy L-t hozzá, de abba nem akarok beletörődni, hogy még 2 év hűséget a nyakamba sózzanak, mivel mikor vettem a telefont már akkor is kérhettem volna egyből Next S Aranytárskártyát, ugyanezekkel a feltételekkel. (Ugyanannyi volt a telefon ára, a havi törlesztés, a hűségidő, szóval minden) És ha a feltételek ugyanazok voltak már akkor akkor nem értem mi akadálya, hogy a 11.19-én lejáró hűséggel vegyenek át.

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • Gaben92

    őstag

    válasz talamasca #58609 üzenetére

    Az, hogy bármit lehet igényelni nem visz előrébb, mert amennyit én telefonálok/sms-t küldök/netezek mindegyik díjcsomaggal drágábbra jövök ki.

    Az, hogy úgy tegyenek át a Next-re, hogy a meglévő hűségem folytatódik nem csak szerintem lenne reális kérés, hanem a Telekom országos igazgatója szerint is. Tegnap beszéltem egy hölggyel, aki személyesen az igazgatóval konzultált az ügyemmel kapcsolatban. Azt mondta, hogy igazából reális és érthető a kérésem, sőt még a helyzetemben ő is valami ilyesmit várna el, de az ÁSZF meg mittuomén mi miatt ezt nem lehet megvalósítani.

    Annyi, hogy nekem szerencsére van egy másik számom ami aranykártyás, és a Next S aranytárskártya díjcsomagot 2 év hűséggel és kibővítve az adatforgalmat +1GB-al elintézte nekem 5780-ért.

    De akinek nincs még egy aranykártyás előfizuja az ugyanúgy meg van lőve...

    [ Szerkesztve ]

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

Új hozzászólás Aktív témák