Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • InfiniteReality

    őstag

    válasz sanzi89 #9926 üzenetére

    Azért természetes, mert a generalize ezt csinálja. Megszünteti azt hogy egy driver fel van telepítve (de a driver store-ból nem törli ki). Az Intel driverek ezt nem jól viselik. Lehet más VGA driverek sem. Itt az a lényeg, hogy ha a VGA driver nem stimmel, akkor totál nem lesz kép, míg más driver "halálát" lehet hogy túléli a rendszer. Ezért inkább mélyen kiszedi a VGA drivert.
    Legjobb nem beletenni az image-be, hanem runtime telepiteni mindenféle VGA drivert. Az a tuti.

    Ha megmondod milyen géptípusok vannak, tudok segiteni a batchfile-t összerakni, ami runtime felteszi a megfelelő VGA drivert.

    Nálunk a cégnél 4-5 féle Dell, 6-7 féle Lenovo és 2 féle HP gépre is felmegy ugyanaz az 1 darab image (WDS szerverről). "Integrálva" DISM-mel csak olyan driverek vannak, amik közösek minden gép esetén (3 féle AHCI driver, Chipset, LAN, WIFI). Valamint csináltam egy "driver mátrixot", azaz fogtam az összes létező gépünket, s megnéztem mik azok a driverek, amik bár különböző géptípushoz tartoznak, nincs bennük azonos PCI ID. Azok is mind mehetnek az image-be. Ahol van közös PCI ID, ott runtime települ az adott driver, természetesen az adott géptípusnak megfelelő (így pl egy Dell nem fog HP drivert kapni, mert bár lehet hogy elketyegne vele, de kitudja).

    http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

Új hozzászólás Aktív témák