Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • littlelion21

    addikt

    Na, felteszem még egyszer:
    A konkrét problémám ez:
    a Geil BlackDragon 800Mhz /4-4-4-12/ ramok szinte húzhatatlanok. Először 300-as fsb-t próbáltam 3x-os szorzóval, ami ugye 900Mhz, 5-5-5-15-ön és 18-on. Az eredmény - be sem bootol, csak újraindulgat. Adtam neki 2, majd 2.1V-ot - ugyanez. Majd visszavettem a szorzót 2.66-ra, ami 798Mhz 4-4-4-12-őn, itt legalább a winfos bejött - halleluja! Adtam neki orthost, hát mit mondjak, 2 másodpercenként észlelt hibát és állt le. Ezt mondjuk leszartam, az orthos az előző ramomnál is ezt csinálta - hibázott - de játék közben egyszer sem állt le/fagyott le/indult újra 3 hónap alatt. Ez viszont az UT3 alatt pár óra alatt 2x is, Crysis alatt 1x, Blacksite alatt szintén 2x dobott kékhalált vagy fagyott keményre.
    A végén már visszavettem az fsb-t 295-re, így a ram csak 784-en jár, az orthos itt is szarrá hibázza magát, de játékok alatt legalább csak 1x fagyott meg.
    A cpu-nak természetesen adtam 1.41V-ot, ez nem lehet baj (a cpu teszt egyébként sem hibázik).
    Próbáltam a sárga slotokban /ott volt az előző/, be sem bootol, csak újraindul. Nagynehezen átszenvedem a pirosba - ott működik (de hogy?)
    Akitől vettem itt a ph-n (nevet nem mondok), nála 900-on meg 1000-en futkároztak az ugyabebből a szériából származó Geil BD-k.
    Ő mondta, h talán a command rate-en kellene állítani. De ezekszerint így nem fogok.
    Mi a francot csináljak?

Új hozzászólás Aktív témák