Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • taki01

    őstag

    válasz 4Grider #75378 üzenetére

    Amúgy egy 4 fős család simán elhasznál egy hónapban havi 500-800GB-t. Megy a gysrekeknél a youtube, twitch. Én néztem a netflixet 4k-ba, a másik tvn ment az HBO Go. Emellé jöttek a PS4 játékok frissítése, valamint ha vettem digitális játékot akkor annak letöltése. Sorolhatnám végtelenségig hogy még mi használta a netet. Én is úgy gondolom hogy egy értelmes határt a hálózat védelem érdekében meg kell húzni.

    Ja már van vezetékes netem, a mobilnetet már csak backup célra használom :)

  • clon

    aktív tag

    válasz 4Grider #75378 üzenetére

    A méretlen tv, youtube, zene amik előfizetésre nem számolnak rendszeres és folyamatos és sok előfizetőnél vannak jelen. Vélelmezhetően arányaiban többet mennek ezek a méretlen adatos dolgok mint a "torrentezők". A torrent esetén is azért jelentősen átalakult a helyzet a free oldalak aránytartás nélkülisége miatt (reg nélküliség) és sokan sorozatokat töltenek le és nem 4K vagy HD minőségben hanem SD-ben 200-400MB így nem terheli agyon a hálót a heti 3 letöltésével amit nem fog benntartani seed-re pont a mobilnet és a aránytartás hiánya miatt (ellenben a HBO esetén mindenki a "legjobb" minőségben akarja nézni hiszen ilyen panaszok voltak a "maradj otthon" ideje alatt is mert korlátozták a minőséget).

    A "nagy" torrentezőket akarják megfogni ezzel :D mikor ahogyan írod 7ezer egy flotta korlátlan a bünti meg 1000GB felett 22ezer amivel ha +3 kártyáért fizet akkor is marad neki még 1000Ft "sörre". HA elég neki 2 előfizu akkor nyert a Telenor +7000Ft-ot és bukott 22000-7000=15000Ft-ot és még nagyobb terhelés szabadít a több kártyával magára.

    Én értem, hogy az új tulaj rendet akar vágni de inkább a háló kiszervezésénél akar felszabadítani helyet amit jó pénzért más szolgáltatóknak akar eladni. Nem a meglévő "saját" előfizetőit akarja jobb helyzetbe hozni...

Új hozzászólás Aktív témák