Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tkazmer

    addikt

    válasz hanee #789 üzenetére

    könyvből elég sokat használtam, nem is emlékszem mindegyik címére.
    természetesen a klasszikus dohár péter féle kis angol nyelvtant, van egy "angol levelezés" c. könyvem, van egy olyanom, némethné hock ildikótól, hogy angol nyelvtani feladatok közép és felsőfokú írásbeli nyelvvizsgához (vagy mi, elég hosszú címe van:) ), és még van egy másik is, de azt kölcsönadtam valakinek és nem nagyon emlékszem már a címére.
    szóbelihez is több könyvem volt, bár volt olyan, amit a tanárom adott csak kölcsön, de az 1000 kérdés 1000 válasz angol nyelven c. könyvet mindenképpen jó ha álmodból felkeltve is elő tudod adni.
    netes tananyagokat nem használtam, illetve laborozáshoz csak úgy hallgattam párat, de azok jellegükben nem igazán hasonlítottak a "valós" feladatokhoz.
    az írásbelin egyébként volt egy nyelvtani teszt (50 kérdés/60 perc ha jól emlékszem), majd ezt beszedték, és jött egy fordítás angolról magyarra, egy szövegértés, illetve egy magyar szöveg tömörítése angolul és egy irányított fogalmazás - levél vagy esszé.
    a szóbelin pedig van egy kötetlen beszélgetés "bemelegítésnek", majd egy képről kell beszélni, utána egy szituációs gyakorlat van, végül pedig egy tolmácsolós feladat, amikor magyarul hallasz egy szöveget és azt angolul kell utána elmondanod - jegyzeteket persze készíthetsz. ja, és persze van egy labor típusú feladat is.
    a vizsgán 60%-ot kell összesen elérni, de az egyes részfeladatok sem lehetnek rosszabbak, mint 40%, ezalól kivétel a nyelvtani teszt (ez volt a szerencsém, nyelvtanra csak 15/3 pontot kaptam, míg az angolról magyarra fordításom 100%-os lett:) )

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Új hozzászólás Aktív témák