Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz NandorHUN #47633 üzenetére

    Z6 van; A7m3-at nem próbáltam annyit, hogy össze tudjam hasonlítani.
    Netes reviewk alapján a fw-frissítés óta már csak hajszálnyival gyengébb az AF; nekem nem volt vele semmi bajom, bár én a régi A7m1-gyel is elvagyok.
    Voltak fw frissítések, de ki tudja, mik lesznek még. Ígértek egy új fw-t CFexpress kompatibilitásra is, idénre vártuk, még mindig nem jött meg, továbbra is csak a méregdrága XQD kártyákkal kompatibilis. Válassz jelenlegi tudásuk alapján, ne valami jósgömbből.

    Zárt, nincs (még(?)) senki mástól natív AF-os obi. Pedig örülnék a Tamron f2.8-as triójának vagy a Samyang kis 18 és 45-ös fixeinek a Nikon saját nagy, nehéz és drága megoldásaival szemben. Nem-natív vonalon viszont az FTZ-vel sok FX-es (Nikon, Sigma, Tamron) elég jól működik.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz NandorHUN #47633 üzenetére

    sokmindent kitárgyaltunk priviben, próbálok nem szóismétlésbe keveredni:R. Szval a z6-hoz már volt egy igencsak komoly AF-javítós firmware, tényleg igyekeznek. Erre a hétre is megy a petyka h kiadnak valamit, de ha tényleg, az egyelőre nagyon valószínű csak a cfexpress kompatibilitás lesz: ez se rossz, ha még nem vetted meg: eleve veheted a kicsit ktg-hatékonyabb és (legalábbis a pc-s olvasóban...) sokkal gyorsabb cfe kártyával.

    Amit HW-esen lehet csak megoldani:
    - pormágnes szenzor(borzasztóan idegesít, h örökké pucolni kell!): a kis GX80-am korántse vonzotta ennyire a szutykot. Ráadásul a beépített porrázó semmit sem ér, még frissen rászállt pihedarabbal sem bír. Tudtommal a sony-k is ugyanígy szívnak.

    - EVF-lag: nem vagyok sportfotós, engem személyszerint BIF-nél se zavar.

    - Lassú szenzorkiolvasás (kapcsolódik az EVG-laghoz) = 1/40sec környéki rolling shutter = vibráló műfényeknél (ma már kb mindenhol ilyenekkel vakítják a pórnépet) csíkos lesz a kép.

    A 3rd party obikra kb mérget lehet venni: ha a kis m4/3-ra is rácuppant a sigma, akkor a canikon milcekre is rá fog. VISZONT: a milc piacvezető egyelőre a sony: a sony bajonett torka nagyon vékony, más optikai tervezést kíván, mint a széles, mindent beengedő z-bajonett. Ez azt jelenti, hogy természetesen azonnal adaptálhatók az FE-végű obik (ez már jelenidő, techart adapterrel AF használhatod a sonyra gyártott obikat, a tamron sortól a Batisokig), DE ha nem csinálnak egyedi z-s lencsedizájnt, akkor elvész az extrém rövid bázistávú, széles torkú bajonett előnye. Ezt mondjuk első körben cáfolni látszik, hogy a z-nikkorok kicsit bumfordiak. Bár az is igaz, hogy mind2 24-70es alapzoomból (f4/f2.8) szuperjó minőséget tudtak kicsiholni.

    Én őszintén abban reménykedek, hogy a picit hosszabb bázistávú canon RF obik adaptálását fogja egy élelmes cég megoldani.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Új hozzászólás Aktív témák