Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pxs

    aktív tag

    Sziasztok!

    Mielőtt kivágnám a csukott ablakon a monitoromat, talán valaki tud választ erre a nem hétköznapinak tűnő kérdésre: mitől lehet az, hogy a monitorom (egy idén 7 éves ViewSonic VG2021wm TFT) kikapcsol adott website-okra lépve kb. azonnal ?

    A gép megy tovább, mintha mi sem történt volna, hang is, minden. Vissza tudom kapcsolni a képet, ha ténylegesen kikapcsolom a monitort és vissza a saját power gombjával.
    Amíg nem kapcsolom vissza, töksötét kép, amin néha random helyen felvillan 1-1 vízszintes fehér csík egy töredék másodpercre, a képernyő teljes szélességében.

    Gyanakodtam VGA-hibára, ezért átkötöttem alaplapira a PCI-E kártyáról. Eredmény ugyanaz. Ja, D-SUB analóg bemeneten van csatlakoztatva, nincs rajta DVI csatlakozó.

    Erre a lapra: [link] felmenve szinte azonnal kikapcsol és ha visszakapcsolom és rajta hagyom, 1-2 másodperc múlva újra. Index.hu dettó. Google Képek böngészésénél is megfigyeltem a jelenséget.

    Mindazonáltal se Total Commander-ben, se az Asztalon, se PDF könyv olvasgatás közben nincs semmi nyűgje. Szóval nem egyszerű...kapjam szét és tisztítsam meg?

    A lényegi kérdés az, hogy miért csinálhatja ezt csakis bizonyos oldalakon (beépített cenzúra ? :D )?
    Próbáltam a színhőmérséklettel játszani, pl. SRGB-re beállítani, hátha adott színeket nem szeret, de nem vitt eredményre. Valaki segítsen, thx előre is. :R

    (Szerk. még lényeges infó lehet, hogy az oprendszer Win7 és csökkentett módban sosem csinálta ezt, se boot-nál/BIOS-ban. Csakis böngészéskor, de minden böngészővel, amit próbáltam. Viszont az előző Win7-tel is csinálta, azóta másik vinyóról másik rendszert használok és a probléma maradt, tehát nem rendszerfüggő.)

    [ Szerkesztve ]

    'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

  • Pxs

    aktív tag

    Az mitől lehet, hogy max. felbontáson egy TFT (20", 1680x1050) 1-2 óra üzemelés után magától elkezd kikapcsolgatni, de kisebb felbontáson (1360x768) nem?

    Videokártya hiba kizárva, próbáltam kétfélével is.

    (ténylegesen nem kapcsol ki, de sötét lesz a kép, néha 1-1 helyen teljes szélességben felvillanó fehér csíkokkal és kikapcs/visszakapcs visszahozza)

    A natív felbontását viszont így nem lehet használni vagy csak rövid ideig. Most múlt 7 éves.

    'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

Új hozzászólás Aktív témák