Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kasa85

    őstag

    Sziasztok.Azzal a problémával fordulok hozzátok,hogy a monitorom mintha kicsit homályos lenne.Az a gondom,hogy betűket olvasva mintha vibrálnának a betűk, a W például mintha rezegne nagyon gyorsan.Talán elképzelhető,hogy látok a képfreki különbséget, mert HD felbontáson csak 60Hz et enged max.Jelenleg egy Benq G2220HDA monitorom van.A menüjében a Élességet feltoltam 5 re ,valamit javult mert alapon hármason van azon elég elmosódott a kép+a betűk is.Ez előtt egy CRT Belinea 22"monitorom volt ami szerintem elég jó volt nem voltak vele ennyi gondom vele.Játékok menüjében fekete háteres pl:Moder Warfare2 nél a menübe kilépve észlelek jel zavarásokat mintha fekete csíkos zavaró hatások jelennének meg.Alig lehet látni de észrevehető, lehetséges a Dsub átalakító árnyékolása baszakodik mert ez a moncsi sajnos HDMI-t nem tartalmaz.A monitorral mostanában megtettem azt a hülyeséget hogy nem tudtam mit teszek mert ezelőtt CRT volt egészen másképpen takarítottam ,de sikeresen mintha a monitor bevonatát lemostam volna az a fekete csillogós védőréteget.Kikapcsolt állapotban mintha csillogott volna a védő bevonat most már nem mert matt fekete sajnos (szappanos langyos vízzel+ablak lemosó folyadékkal ami nem alkoholos) mostam le a képernyőt papír zsebkendővel át törölve, azóta mintha játékok alatt a távolabbi objektumok homályosabbak lennének.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz róbert gida #4282 üzenetére

    Értem köszi.Amúgy létezik,hogy ne keljen komplet monitort vennem mert 40000ft om jelenleg nincs.Illetve ,hol tudnám meg javitatni?

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz róbert gida #4286 üzenetére

    Igen még garis a monitorom alig fél éves.Jelenleg egy Sony Trinitron Multiscan G520 CRT 20' monitort szerzek a helyére minőségben állítólag letolja a Benq mat meg majd benevezek egy ips re mert jelenleg majd kiégeti a védőréteg hiányában a monitorom a szememet 1-2 óra alatt.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    Sziasztok.Van egy monitorom ami CRT, Sony Trinitron G520 as típus.A gondom vele a következő linkelem amit írtam a nagy crt topic ba csak eléggé kihalt,és válasz nem kaptam még rá.
    Link.
    Sziasztok.A segítségetekre lenne szükségem.Most vettem egy Kolink RGBKábel HD15M/5BNC 1,8m .A gond vele a következő.Windows = x-64 Proffesional om van és nem találja a monitor Drivert Általános nem PnP képernyő ezt írja,és max 1600x1200 ig enged mindent max 60hertz en ami elég bántó.A kép nagyon gyönyörű,de már mindent próbáltam de az istenért sem tudom felrakni a monitort pedig a sima D-Sub kábellal felismeri most a monitor a (RGB-kábellal) imput 2 van a D-Sub imput 1 en jelenleg csak SRGB van rákötve imput 2 őn.Léci segítsetek nagyon fontos lenne.Előre is köszönöm :R.
    Próbáltam kényszeríteni a monitor tulajdonságokban ati driver ben is van egy ilyen funkció léci,ha valaki ütközött ilyen problémába segítsen.Olvastam,hogy állítólag RGB kábel miatt nem látja a Hertz eket mert nem viszi át a tulajdonságokat a monitor helyes frekvrenciájáról valami ilyesmit olvastam.Ezen az oldalt azt mondják van megoldás,de sajna nem tudok megfelelően Angolul és emiatt nem is tudom alkalmazni,valami buherálást kell végre hajtani azt állítólag menni fog RGB kábellal is nem véletlen raktak rá bemenetet a moncsira,kép minőségben vetekedne egy IPS el is igaz élességre picit hátréb van mint egy LCD ,de szinhűség+ fekete+látószög ben király RGB kábellal meg az élesség is az LCD ék közelében van,csak sajnos max 60 hertz en akármelyik felbontáson.1600x1200 (100Hertz en tolnám)sajna itt is 60Hertz a max,és a felbontásom nak is itt a vége mikor 2000 fölé is lehetett menni vele max 85 Hertz el.link:
    http://www.epanorama.net/documents/vga2rgb/interfacing.html#vga_5bnc

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    Sziasztok.A monitorommal adódott egy nagy problémám.Az IPS monitorom (LG FLATRON W2220P) kettő hét használat után lefüstölt,épp pénteken:O :W A falnak nekidőlt még meg sem ütődött és leverte a lakásban a biztosítékot azóta nem kap áramot valami zárlatos lett benne.Előtte 1-2 órával megjelent egy pixel hiba utána kettő egybefolyva ami 1 óra használat után az egybefolyt kettő pixelhiba eltűnt de az 1pixel hiba megmaradt körülötte lilásodást is ki lehetett venni főleg fehér háttérben érdekes,remélem sikerül kicseréltetni, az iponba bevittem mire kizavartak vigyem LG szakszervizbe mert 3-napos csere gari megszűnt az LG szak szerviz további feladata megcsináltatni kicserélni a terméket :(( Kicsit mérges voltam mivel a 18-ker ből BKV val a böhömnagy dobozávak együtt a kezembe elcipeltem az ipon-ba a 9-kerbe utána tovább a 13-ker LG szervízbe ami bezárt mivel Péntek volt és 4ig voltak nyitva hát ez tiszta téboly vihettem haza most ott rohad a sarokban 60ezer ft ér :O :W

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz Sas madár #4587 üzenetére

    Hali.Sajnos vásárlásnál nem világosítottak fel, igaz az én hibám is mivel nem néztem meg az LG honlapját ahol le van ez írva,de ezt az Ipon-ban gariztatásnáll el kellet volna mondaniuk,hogy ezt csak a szakszerviz tudja letesztelni 3-nap után addig természetesen cserélik hát köszönöm sokat segített :W .Ez pont pénteken volt mikor nagy nehezen BKV-val elutaztam a 18-kerület másik végéből a 9-kerületbe az Ipon-hoz délután 4-re mert este 8-ig vannak a nyitva aztán mikor már jól leízadtan a monitorral a kezemben fent a szervizes kolegánál leraktam az asztalra az egész hóbelebancot,mire kérdezte mikor vettem a monitort.Mondtam 2-héttel ezelőtt mire azt felelte sajnos akkor LG szakszervizhez kell fordulni ez ügyben :(( :(( :W .Elhiheted nagyon odavoltam meg vissza örömömben aztán elkértem az LG szakszerviz telefon számát.Felhívtam őket mire flegmán felvilágosítottak délután 4-kor pénteken bezárnak,és őket a 13-kerületben majd megtalálom :(( Mire én vihettem vissza haza az egész terméket mert délután 4 volt az Ipoinba mikor megtudtam a további szankciókat hát ez király,ja igen és 18:00 kor még meg kellet volna jelennem a 7-kerületben a házi orvosomnál betegszabis papírok miatt ami még rátett egy lapáttal,gondoltam gördülékenyen megy minden nem gondoltam piramist megyek építeni :(

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz Sas madár #4589 üzenetére

    Hát igen sajnos ez tényleg tanulságos volt az biztos.Elég disznó dolog, azt nem értem az olyan nagy szaküzlet mint az Ipon miért nem tudja ezt ő maga lebonyolítani hisz a saját áfáját is ráteszi a monitor nettó árához akkor mégsem neki kéne ezt lebonyolítania :F Talán jobban járok így mert a szakszervizbe én viszem be ezáltal nem kell várni az átfutási időre így hamarabb kerül hozzájuk,de legalább figyelmeztethettek volna garis papír megírásánál az ilyen kellemetlenségek elkerülése érdekében.Általában mindent tőlük veszek ezért egy hibapont a számlájukra no meg ezelőtt is egy -, szerintem sokat segítene a vásárlóknak jó véleménye lenne az egyéb gondok lebonyolításánál.Nem szeretném őket lehúzni mert jó áron szinte minden beszerezhető mindet kényelmesen csak volt gondom ezelőtt is gariztatás ügyben mert a vga kártyám szemetel 2D ben mikor a karit nem terheltem csak a Windows 7 futott.Mikor beadtam a kártyát gariztatni leírtam értelmesen mi a gondja a karinak sőt szóban is kifejeztem mikor átadtam bevizsgálás szempontjából ,15-napot húztak halasztottak mikor email-en kerestek hogy kész a kari tesztelése ,akkor bementem azt mondták tökéletes a karim :W .Mondtam engedjenek csak oda megmutatom mi a gondja,és érdekes 20-perc alatt meglett a hiba,tulajdonképpen a karimnak két profilja van,meg másnak is természetesen.2D fesz 3D terhelés alatti fesz.2D alatt mikor a kari az órajelet visszavette + a hozzá tartozó feszt is elkezdet szemetelni,de ezt elmagyaráztam mikor leadtam,de mégsem így tesztelték hanem 3D-mark tol kezdve minden terhelő progival nekiálltak szénné tesztelni.Mikor érthetően a tudtukra adtam,hogy ne teszteljék mivel pihenés módban csak a Windows megy semmi 3D progi mert akkor érdekesen megjavult az órajelek + a fesz emelkedése miatt.Aztán érdekes elkezdett szemetelni hangyásodni a kép amint megmutattam hogyan is kell kihozni a hibát a karimból.Míg ezt nem bizonyítottam úgy néztek rám mintha én hangyásodtam volna meg :DDD Vicces ,állítólag nagy szakemberek aztán az egyszerűnek vélt felhasználó kukába dobja a tudásukat 20-perc alatt.Ez nem azt jelenti,hogy okosabb is vagyok csak hát a figyelmetlenség meg mi egyebek aminek köszönhető ez a kellemetlennek vélt helyzet.A kari árát visszaadták mert nem választhattam ugyanattól a gyártótól mivel a nagy kernek állítólag vissza küldték hibával,de a nagy ker vissza dobta az ipon-nak,hogy hibátlan a kari ,mikor utoljára beszéltem mit sikerült intézniük a gyártó felé ezt mondták el nekem ki tudja mi az igazság talán a büszkeségük volt nagy ezért hivatkoztak a nagykerre.Ha nagykernek tökéletes akkor tolja a 100ezer Ft vga kártyáját a hangyák háborújával című játékkal megspékelve csak az a gond,hogy a karival együtt települ :DDD :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz Sas madár #4592 üzenetére

    Pontosan,csak sajnos az itt a gond amit te is leírtál,hogy ők azt hiszik hogy akkora szakik ,hogy a vásárló aki kicsit is ért a dologhoz vagy tudja mi történhetett vele le sem szarj.. mert biztos nem az a probléma majd ők kitalálják.Tipikus csőlátás + megfűszerezve egy kis bekébzeltséggel.Akárhová bemegyek és tudom mi a gond az adott terméknek szinte vigyorognak az arcuk alatt gondolván azt sem tudja miről beszél aztán az ilyenek oktat ki bennünket.Amióta eszemet tudom vakulásig pc vel foglalkozom így az idők folyamán ragadt rám valami legalább annyi,hogy ha üzembe helyezem a gépet valahogy le tudom csekkolni mi lehet a probléma.Ezzel sok időt megtakarítva nekem meg a szervizesnek mert hamarabb cserélik javítják,+ Y Bélának is hamarabb meg lesz a pc-je mert nem kellet sokat tökölni az én gépem hibaforrását megtalálni.Hát ez van némi koncepció bizalom kéne vásárló, és eladó, szervizelő szinten mert sokat meglehet spórolni ezzel,és sok minden mással is.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz Sas madár #4594 üzenetére

    Szóval megcsináltad ügyes :C Énszerintem egy nem akartak rá időt pazarolni gondolván keresnek egy kis pénzt rajtad,és azt mondják hogy szar ki lehet dobni.Ilyenkor tudják vannak akik rá vannak kényszerülve egy ujj HDD re, és gondolván hogy szar ezt beveszi az illető amit valójában fillérekért meglehetne csinálni vagy saját magad is természetesen ha értesz hozzá ,ahogy magad is tetted elad neked tízenezer forintos valamit,hogy egy jót keressen majd rajtad.Sajnos náluk ez az üzletpolitika miből lehet több pénzt csinálni.Én azt mondom érdemes megtanulni alap szintem a pc-ét szét és összerakni, szoftver és egyéb tesztelők telepítését szakszerű végrehajtását ezáltal sok pc-re való pénzt megtud az illető spórolni, takarítani.Én is sokszor magam csínállóm meg elösszőr, mert ahogy egy két üzletbe be megyek kíváncsiságból,és meg látom mennyiért telepítik föl csak a Windowst több tízezer forintot is elkérnek az illetőtől mert tudják rá van kényszerülve pedig nem egy nagy cucc 20-30perc 1-2katt azt jolvan.követni kell az utasítást ennél egyszerűbb szerintem nincs.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz Sas madár #4597 üzenetére

    Szóval még egy siker :C Ezért dobatták volna veled a kukába ez szép :F Régen mikor vetem 500000FT os konfigot gondolván nem kell majd 3-évig fejleszteni naiv fejjel haza vittem,és képzelt a Coj alatt fagyni kezdett ez volt az első game amit kitoltam ezzel a konfigal.Vittem a gépet vissza a szervizbe mire a szemetek kitalálták a proci hűtő mellet az egyik tekercs túlmelegszik az itt a gond és vetettek velem egy méregdrága procihűtőt.A gépet hazavittem továbbiakban is maradt ugyanaz a gondom.Legalább 1-évig havi rendszerességgel a teljes gépet a 10kg mos procíhűtővel együtt cipelhettem vissza.Mikor vettem egy másik kártyát megjavult érdeles,csak az itt a gond hogy a 8800GTX-et mikor vettem ami egy évig szívatott 160ezer ft ba került ami valjuk be nem egy kis pénz ebből már most egy közepes gépet összelehetne rakni.Ezért utálok be menni szervízeltetni egy kompletten megvett gépet mert képesek a jót is elkúrni,hogy fizessek egy másikért .Ez egy példa volt az én esetemből ezért érdemes honnan és kitől vásárolja meg a gépet az ember mert a bőrt is képesek lenyúzni róla.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    Sziasztok.Van egy kis problémám a HP ZR24w IPS monitorommal.KB tegnap reggel megjelent rajta egy fekete pötty szaknevén halott pixel ami folyamatosan fekete.Oldalról nézve a hibás részt meg fehér és jóval világosabb a pixel hibában a kép :F .A monitoron pont középen az alsó kerettől felfelé 10cm re található.A monitort alig 1hónapja ráfizetéssel cseréltettem,mert volt egy LG W2220P IPS monitorom amin meg kék beragadt pixel hiba,és körülötte rózsaszín folt jelenkezet ezért vettem a HP moncsit ami ugyanolyan szar lett. :O Mindkettőt az Iponba vettem mivel a csere monitor is tőlük voltam kénytelen megvenni,de az biztos ott monitor még egyszer a büdös életben nem veszek :(( HA tudtok legyetek szívesek segítetek,hogy ezzel a hibával tudom e cseréltetni a monitoromat vagy kénytelen leszek lenyelni a második szart amit megvettem :F Segítségeteket előre is köszönöm. :R

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    Sziasztok. :)
    Ahogy nézem a fehér képet,és mintha nagyon halványan,de annyira,hogy szinte észre vehetetlen villog egy kicsit a fehér szín,vagy vibrál legfőképpen a sarkokban.
    Nagyon halványa otthon megnéztem egy másik monitort is ott is észre vettem ugyan ezt a jelenséget.
    Vagy a szemem szórakozik velem vagy az LCD kondija lesz kuka.
    Egy HP ZR24w ami bő 110ezer ft,és alig 3 éves jelenleg.
    A Windowsban a monitorok beállításánál miért van az,hogy az Nvidia által van egy 59 illetve egy másik 60hertz.
    Nem értem be állítom 60ra,mert az amit tud a monitorom,de mindig vissza áll 59hertz re :W
    A vga a ludas mivel Radeonnal 60hertz ment a monitorom.
    Segítségeteket előre is köszönöm. :R

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    Le ültettem egy másik pc gurus spanomat egy 5 percig néztük alap értéken,és teljesn szerinte nem villog.
    Szemüveges vagyok,így ez már hátrány.
    Ezek nem olyan villogások,hogy sötét lesz a kép csak olyan mintha 20 fel emelném 25re gyorsan utána vissza .
    Nagyon érzékeny a szemem alagokra,fps re,mikroakadásra,és szaggatásra.
    Viszont lehet ez miatt is látom úgy mintha vibrálna.
    Amúgy cilinderes szemüvegem van 0.50 bal.és jobb 0.75
    Fénytörési hiba van a szememben.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz El Kebir #12518 üzenetére

    Értem és köszi. :R
    Viszont alig vibrál olyan mintha 20 fényerőről fel állítanám 23 fényerőre,és hirtelen vissza.
    Egy kis pislákolás szerű az egész.
    Az elején azt hittem várni kell míg be melegszik a monitor utána már minden rendben van a színek stb.
    remélem nem hibás a monitrorom 3 hónapja járt le a garanciája.
    Köszi hogy helyettem átnyálaztad a könyvemet sajnos angolul harmatos a tudásom ezért is csodálkoztam az 59MHz en.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    Sziasztok egy fontos kérdés.
    Amennyiben cserélnek HP ZR24w monitort amire kaptam három évet akkor a csere után újra indul.
    Nekem a szervizes azt mondta nem jár ez azért érdekelne,mert most 26án lejár.
    Most hoznak egy csere készüléket,és félek az meg hibás lesz,és a 26 elszáll.
    Úgy tudom minden cserélt termékre,vagy javított termék után újra indul a garancia.
    Aki tudna adni egy HP linket ami ez benne van,és erre hivatkozhatok 26 után is nagyon meg köszönném. :R

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz kasa85 #12525 üzenetére

    :U :R :R

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz kalap12 #12529 üzenetére

    Pedig ez bevezetett tény amint csere termékre kerül a sor a fogyasztó védelem által mivel frisset kapok arra illő adniuk 3 évet mivel zsír új a monitor,és lehet 2 hét garancia lejárta után neki is annyi.
    Amúgy meg ne őregez engemet legfeljebb annak mond akivel egy idős vagy fórumtárs.
    Egy kis kultúra nem árt tudom nem megy így becsületesnek lenni faluhelyen puff egy pofon csörömpöl a tányér. :D

    [ Szerkesztve ]

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz kalap12 #12532 üzenetére

    Fogyasztó védelem csúnyán rájuk szállna,hogy a termékükből már a 7ik cserét várom mert az ez ezelőttiek szarok voltak.
    A fogyasztó védelem elő írja a garanciai feltételeket illetve azt is,hogy csere termék esetén a termék garanciájának lejárta 0ik,és újra indul az egész-

    (#12534) El Kebir
    Köszi én is így gondolom,hogy termék csere után a garancia újra indul.

    (#12532) kalap12
    Ha találsz nekem olyan irományt HP oldalán ami nem így van előre is meg köszönném :R

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    Új angol wc ha nem megy a célzóka a tiédbe akkor megy majd a melletted lévőbe :)
    Csak le ne hugyozd aki áll ott a cipőjét,mert mérges lesz,és ki egyengeti a karaktereddel a WC oldalát. :DDD

    Tipikus nagy fps számoknál jön elő kényszerítsd rá a vertikális szinkront akkor nem töredezik e a neve a menüben VSYNC kicsi vagy nagy betükel van írva a lényeg legyen on,bekapcsolva.
    Amennyiben így sem jó akkor állítsd be a videókártyád paneljában a vertikális szinkront,és kényszerítsd rá ez beválik.
    Az FPS ed fix 60 lesz..

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    Sziasztok.
    Nagy nehezen sikerüls szétszednem a monitoromat.
    A következő a gond.
    Mikor levettem az LCD panelt alatt van egy át tetsző papír szerű műanyag.
    Le takarítottam vizel hátha leviszi azt a piszkot amit láttam,és amiért szét szedtem.
    A gép összerakása után brutális kép fogadott egy hatalmas pacák vagy is vízkőlerakódások amik nagyon idegesítőek.
    A kijelzön meg keletkezett egy lilás olt pirosas szinekkel köbe véve újlenyomat szeren.
    Nem nyomtam meg,és ovatosan bántam vele.
    Desztillált vizzel is át mentem kicsit jobb lett,de pacákos vízkő rárakódott a monitor lapkájára arra a fehér részre amit ki lehet venni gondolom valami szűrő lehet,és az lett botrányosan piszkos.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz Riegerr #12555 üzenetére

    Nem vagyok monitor szaki,de szerintem az lesz a gond,hogy az ütődés miatt a monitorban lévő folyadék kristályok az ütődés hatására megváltoztak és emiatt lett ott világosabb.
    Óvatosan nyomd meg ott amennyiben fekete lesz akkor lehet bent egy kifeszített átlátszó panel lap ami olyan mint egy papír helyzete ruganyosabbá vált emiatt fehérebb lett azon a részen,és a hátérben a fénycsöveket másképpen szűri.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    Mindegy nem jött le semmivel régi monitor szóval kukázom majd látom nem tudtatok segíteni mivel tudtam volna letakarítani a panelt.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz fero02 #12559 üzenetére

    Értem és köszi a segítséget. :R
    Egy régi gagyi monitorom szórakozott velem átmenetileg jó míg nem hozzák az IPS monitoromat aminek hasonló a baja,de nem lett hozzá nyúlva.
    Szállításkor történhetett vele valami vagy a gyárban emiatt használhatatlan. :O

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    Sziasztok.
    Most kaptam egy csere monitort mert az előző selejtesen jött ki hozzám.
    A monitoron megjelent HP ZR24w 2db halott pixel 2 beragadt 3kosz pixel nagyságban.
    A fekete DPT teszt alatt nézve lent a monitorban egy ujjlenyomat nagyságú pirosas pixel pontok vannak amit ha oldalról nézek eltűnik fekete lesz szemből egy pixellel arrébb egyesével piros halványan pirosas pixelek jelennek meg kék szín alatt nem látni,fehér alatt sem,és zöld alatt sem sem szemből,és sem oldalról mi lehet az :F
    Szerintem nem beragadt lassacskán mintha egy része már eltűnt volna,de még egy hüvelyk ujj nagyságban jelentkezik.
    Segítségeteket előre is köszönöm.
    Amúgy a koszt úgy tudtam kivenni,hogy fél szemmel néztem a monitor azon részét oldalra hajolva a pixelből eltűnik a hiba.Csak szemből látható.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz kasa85 #12563 üzenetére

    Válasz még tovább.
    Kicsit feljebb megnyomtam a képernyőt,így rálapult rendesen a rétegek egymásra a piros folt mintha egy ujjlenyomat lenne lehet az színezi belülről meg kifelé pirosra :F
    Ha szét szednék a szervizben gondolom ki takarítás után eltűnne :F
    Semelyik szín alatt nem látni csak a feketével ami megint csak érdekes..

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    :U :R

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    Képek a fentebbi hozzá szólásomhoz.(12563) (12564)

    Simán kijelző panel hozzá érése nélkül.

    Link.

    Enyhe nyomás rágyakorlásával a kijelzőn látható egy ujj nagyságú piros pixel.

    Link.

    Nincs nyomás alatt a panel simán közelebbről fényképeztem fél pixel nagyságú sűrű kicsike piros pontok amik között jók találhatóak.

    Link.

    Semmi ütődés semmi nem érte ez egy Origi csere monitor még a foliát is én szedtem le.
    A többi szín alatt nem jön elő pedig a fehérnél is látszódnia kéne,zölden is,kéket, csak a fekete szín alatt vehető észre ami nagyon érdekes mi lehet benne van egy ujjlenyomat a monitorom belsejében amit a hátér világítás meg világít,és azért is tűnik ujjlenyomatnak enyhe nyomás rágyakorlásával.
    A jobb minőség miatt 100% volt a fényerő beállítás.

    [ Szerkesztve ]

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    Látom nagyon pörög a topik itt a kutya sem segít miért van ez a topik akkor megnyitva :o :W
    Fél oldalt teli írom hsz el utána még képeket is küldök erre senki köszönöm mindenkitől a fárasztó segítséget :(( :R :(((

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz El Kebir #12579 üzenetére

    Nem csak az dühít monitor hiba topik meg van nyitva erre írok egy szaftos regényt lassan a asszony pucér fotóját is felrakom után ír egy kolega azt ő kap válasz én írok már 4 jére és semmi reakció.
    Itt nem kockacukor után kell segíteni csak merő emberi jóindulatra vártam amit nem kaptam meg szóval akkor egy senki vagyok vegyem úgy ennyit érdemlek hát ez szép.
    Bizony aki meg bajban van én vagyok az első aki segít neki én ökör,de nem bánom mert ezt szeretetből teszem szóval kaptam segítséget itt a ph sokat szeretem viszonozni.
    Amúgy köszönöm a hasznos tanácsot elkaptam a gigájukat kapom is vissza remélem a vétel árat,és veszek egy Del IPS 70 ezer ft marad még pénzem is,és még kórszerűbb is lesz a moncsim :)

    (#12582) fero02
    Jó kép kb ez a rakció követte amikor megláttam azt a piros pacákot. :DDD

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz El Kebir #12585 üzenetére

    Szakmai topiknak van feltüntetve szóval egy két monitor gurunak tudnia kéne,vagy szervizesnek.
    Persze jogos a felvetés mindenki írhatna mit tudom én hsz,de nem ez a lényeg akkor írja azt valaki vegyem fel a HP vevőszolgálattal a kapcsolatot,és cseréltessem ki mert hibás monitort kaptam ennyire egyszerű. :)
    Vagy írja azt ez pixel hiba viszont a számokat is oda írtam 4 halott pixel meg van szóval go garanciális csere :)
    Ennyi nem kell nekem több csak kicsiny lelkemet meg lehetett volna egy rövid mondattal nyugtatni.
    Érzem én a törődést meg válogatom mit hova írjak viszont szakmailag elég silány ez a topik inkább vevők többsége segít egymáson akinek ugyan olyan monitora van,vagy át esett egy két hibán azt tud saját tapasztalatából segíteni.
    Nem leszólni akartam a fórumot jó dolog ha van segítség én is erre vágytam,de azért mivel meg próbáltátok köszönöm. :R

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz fero02 #12587 üzenetére

    Egy nem hisztizni jöttem ide szóval ez letudva.
    Egy sima egyszerű egy mondatos hsz vártam napokat amire nem jött válasz.
    Nyilván első a garancia,de nem árt megtudni mi áll a hátérben mivel ez a 7ik hibás monitorom amit kihozott a HP :W
    Szóval ez miatt írtam agresszívabban,mert vagy szívatnak vagy nem tudom olyan béna vagyok,hogy a selejtet fogom ki mindig vagy igénytelenek,és a gyárban lehozzák,és rá sózzák a hülyékre.
    Itt a ph jó szándékból kaptam eleget szóval lényegtelen ez az egy amiben nem tudtatok segíteni ezúton írtam is megértem nem járnak ide fel olyan emberek tisztelet a kivételnek aki ismerik a monitorok szerkezetét.
    Amennyiben bunkónak titulálsz mivel az van az alá írásomban nem írtam semmi olyasmit ami miatt az lennék amire céloz az aláírtak a nevem hsz em alatt.
    Szóval ha te vagy az én helyzetemben nyilván kíváncsi lennél miért van ez a piros pacák hátha találkozott vele valaki.
    Na mindegy most mivel a f@rkunkat össze mértük hagyjuk abba,mert egy kezd átmenni személyeskedésbe kettő maradok jó fórumozó szóval hajrá tovább írjatok amire tudtok,de azért még mindig fent tartom azt,hogy legalább annyi infót kaptam volna,hogy cseréltesd ki ne csináljam meg,mert nem lehet illeszkedési hiba a panelon nagy nehezen egy üzenetben megtudtam ezt egy monitor gurutól szóval a kérdésre megkaptam a választ.
    Mivel szakmai topik ide akárki akármit írhat monitor ügyileg szóval nehogy már bunkó legyek,mert mertem megszólalni szóval evidens ez is ennyi.
    Na ennyit a offokból mert hamarosan jön egy moderátor,és eldádáz minket.
    Amúgy meg nem kor számít ha írsz inkább az emberség amit tapasztaltam láttam le mertem írni szóval épp ez az amikor az ember nem bunkó meg mondja a frankót,hogy mi van,és érdekes erre már tudtatok válaszolni egyből jött a fejlevágás :)
    Engem nem zavar bírom a kritikákat kis hazánk is erről híres több a szájharcos,mint aki segíteni tudna szóval továbbiakban is jó offolást részemről abba hagytam nem szeretnék senkit megbántani,és személyeskedni,de azért jól esett volna egy hsz,hogy fordulj ide,vagy oda amennyiben nem tudja és ért a monitorokhoz.
    Remélem többet nem kell ide írnom,mert akkor már baj,mert megint selejtet kaptam :D
    További jó fórumozást. :R

    [ Szerkesztve ]

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    Ami le maradt azért írtam ide,hogy tanuljak mivel informatikával foglalkozom mélyebben szóval tanulni jöttem hátha vannak olyan emberek akik nálam okosabbak monitor ügyileg erről szól ez a topik máskülönben zárolható.
    Az ember tanulja a hibákat idővel tapasztal személyé válik,és nem kérdez többet cselekszik tudja mit válaszoljon a gariztatónak,és ezáltal nem kurjak át a fejemet nyolcadjára is szóval mint utólag is nem sírni,és hisztizni jöttem fel hanem inkább tanulni.
    Hála két illetőnek meg kereset privátban,és elmagyarázta miért van ez a hiba ezzel a szakszerizeseket meg tudom fogni,mert tudom milyen hiba ami javíthatatlan új panel kell a gépbe mivel a kijelző meghibásodott rá sajtolás után mikor egymásra pakolják a rétegeket,vagy rosszkor rossz időben erőt gyakorolt a termékre szóval ezáltal a pénzemet vissza tudom kérni,és át megyek a Del hez.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz fero02 #12590 üzenetére

    Nem nagyon törődöm a helyes írással a lényeg,hogy megértsék neked harmadjára sikerült ennek örülök :D
    Köszi az infót viszont a monitort a Delt egy jó,és megbízható embertől veszek szóval ellenőrzés után lehet azt veszek.
    LG-vel már befürödtem egy beragadt piros pixelem volt nem jó helyen próbáltam kimasszírozni a beragadt pixel erre el lilult :W
    Minden esetben egy Dell U2412M lesz,de ha tudsz segíteni meg köszönném mi a különbség az M,és a nem M típus között. :)

    [ Szerkesztve ]

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    Sziasztok nagyon fontos lenne a segítségetek!
    Vettem nem rég egy LG 3D Smart 42" LCD tévét.Nem tudom IPS e.A következő a gond.Nézem a fehér Contrastot mintha halványan villogna.Alig lehet észre venni.Talán ez a panel sajátossága előre is köszönöm a segítséget :Y

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz ocsi19 #15884 üzenetére

    Sima bevilágítás ne aggódj a drágább monitorok sem kivételek ez alól.Nekem is volt ilyen sokan meg nem fehér hanem sárgásra panaszkodtam nekem is volt míg be nem melegedett.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    Skacok normális,hogy az LG minitoromon meg néztem szín tesztelővel ami mutatja a hibás pixeleket,hogy a jobb felső sarokban van egy LG vízjel.Nagyon halvány észre sem vettem csak szürke tesztel.Nagyon nehéz ki venni.Így jelzik milyen kijelző van benne LG Smart 42 colos már ismertek pár oldallal írtam.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz ocsi19 #15889 üzenetére

    Igen egy Szaki ismerősöm Oldartist kérdezd ő mondta nagyon okos,és készséges ember monitorokkal foglakozik kalibráll meg ilyenek mondta,hogy ott a ledek világítanak be van ahol elő fordul majdnem minden IPS monitor ilyen a ledesek közül.van akinek sárgás volt pl nekem.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz Gtxtt #15892 üzenetére

    Nincs olyan opció amiben ki kell választani a kimenetet.Na meg van olyan színkorrekció piros,kék,feketére lehet állítani nekem van ilyen.Olyan opcióm van Színszűrő ezt állítsad,ha van ilyen.

    [ Szerkesztve ]

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz Gtxtt #15894 üzenetére

    :DDD
    Az faxa ilyet sem láttam.Úgy néz ki ez olyan mint egy jó szex :DDD

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    Skacok írtam már ide,de most részletesen le tudom írni mi a gond.A következőt vettem észre a monitoromon.LG Smart 3D led 42 colos kijelző.Prohardver görgetése közben halvány sötétebb folt van mikor ez a sárgás topik mozog.Tenyérnyi nagyságú,és több helyen látni ezt.Nagyon halvány ez.Na meg vicc az LG reklámka van egy tesztelő progim.Szürke árnyalatban fent a bal sarokban egy fél tenyér nagyságú nagyon halván szinte észrevehetetlen LG vízjel van a panelban :D Mire nem képesek.csak fehér,Proharfver szinében látni a nagyon halvány sötét foltokat.Talán sajátossága a felhősödésnek,vagy a lednek ?

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    Skacok nem hiszem el megszűnt a halvány sötétebb folt!Be állítottam a monitort egy előre generált vanna Extr,game mód,felhasználó ezek.A fényerő növeléssel és más mód bekapcsolással eltűnt.Úgy néz ki alacsony bevilágításon a monitor kávája kis szürke foltal eltűnt XD Amit írtam el tűnt a vibrálás.Erőss antipszichotikumot szedek pánikbetegségre rá ittak sört lehet bezavarta a központi idegrendszeremet,és a jelenség ebből adódot.tudom gyógyszerre nem szabad íni,de a jó magyar pálinka jöhet :D

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz ocsi19 #15904 üzenetére

    Csinálj Frapszal képet amennyiben nem lesz hiba akkor a VGA jó.Amennyiben a monitorodra csinálod a képet fényképezővel akkor a monitor a ludas.Én így szűrtem ki a monitor,vagy a VGA hibát.Ki tudod szúrni a megjelenítő hibát én így tettem.

    [ Szerkesztve ]

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz Pityu. #15921 üzenetére

    Napszemüveg :DDD
    Viccen kívül mikor bevérzett a szemem terminátoros szemüvegben toltam az Alan Wake játékot :D

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz Pityu. #15924 üzenetére

    Pedig bocsi lehet téves a PWM es monitorok villognak ezt észre veszed vedd fel a telefonodat tedd kamerásba,és ha hullámzik PWM es a monitor helyenként jeleníti meg gyorsan a képet ezáltal kevesebb a fogyasztása.A vibráció amit nem látsz 12 óra egy huzamban érzed ha be csukod a szemed mintha vibrálna mintha diszkó lenne.Fogj egy telót meglátod PWM es a kijelző hosszú használat nézés során fárasztja a szemet,de nagyon.Keresd fel OldArtist ő Monitor guru nincs amit nem tudna szóval ajánlom őt nagyon szívesen,ha tudtam segíteni örülök :) Ja igen kamerával a víz sintes sötét fehér csíkokat keresd akkor PWM.

    [ Szerkesztve ]

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz Gery89 #16060 üzenetére

    Keres más kábel,vagy átalakítót!Amennyiben van másik kimenet próbáld meg meg DVI-al,vagy HDMI-vel amennyiben van az aktuális gépeken ! Amennyiben továbbra is ez van akkor szervíz,vagy garancia! Ennyit tudtam segíteni továbbiakban át adom tapasztaltabb fórumtársaknak a hozzászólást :) !

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz Gery89 #16062 üzenetére

    Nincs mit :R
    Azzal olcsón meg úsznád! Reméljük az lesz a gond :) !

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    Skacok.
    Van egy LG 3D SMART 42" tévém.
    Azt vettem észre,hogy mikor be kapcsol a képernyő kímélő amiben pattog egy négyzet LG logó a fekete háttérben benne marad nagyon halványan pl a Facebook kerete,és a sávjai.
    Ez normális jelenség?
    Egy kis idő,és eltűnik!
    Lehet érdemes be állítanom a Turmonitort?
    Észre vettem azt is,hogyha lefele húzom a facét a betűk amik I,vagy L hosszúkás karaktert ábrázol a teteje csíkos 1cm halvány csíkot húz maga után ami egyből eltűnik.
    Segítségetek előre is köszönöm. :R
    Ez a csík amit húz felfelé pl I,K,L görgetéskor látható,ha gyorsan húzom!

    [ Szerkesztve ]

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz kasa85 #16149 üzenetére

    Srácok!
    Szeretném a válaszomra a választ,hogy mi lehet a gond ! :U :U :U :U :R

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    Köszönöm uraim,hogy kétszer kérdeztem,és a

    (#16149) kasa85 vélaszra b@sztatok válaszolni :W :(( :(((

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz priti #16172 üzenetére

    Szerintem egy!
    Igen most látta,rossz helyre linkeltem!
    Kettő azt fikázd amit a saját pénzedből vettél.
    Három meg fogadom a tanácsod,de a szurkálódást hagyd meg kedves rokonaidnak!
    Köszönöm,és nem személyeskedésnek írtam!!!

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

Új hozzászólás Aktív témák