Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Brae

    őstag

    válasz Csabro #158 üzenetére

    Kisebb északi gyártóknál mint a Helle, Marttiini, Kainuun, Brusletto, Karesuando, Brisa, Iisakki Järvenpää van jópár gyönyörű fixpengés skandináv élű kés 8 centis pengehosszal iszonyatkeményre edzett szénacéllal. Csak sajnos ezeket nálunk nem nagyon lehet kapni.
    Ezeket az ötvözött rozsdamentes csodák nem azért terjedtek el mert annyira jók lennének, hanem azért mert az ember egy kényelmes jószág, mosogató gépbe akarja mosni, nem hajlandó minden használat után beolajozni, csillogás kell neki a pengén vagy militeri blekk festék és nem felületi oxidréteg :) Na meg ezeket egy gépsor fossa ki magából, nem pedig egy ember kovácsolja, tehát nyílván nagyobb rajta a profit.
    Nekem is van pár konvex élű késem, én polifoamra ragasztott p600-p2000 polírpapírokkal szoktam őket fenni. Simán viszik a szőrt a karomról, de azért olyan élességet, mint amit egy skandináv él tud, azt sosem lehet elérni velük, a nagyobb élszög miatt. A szénacél Mora Classicom (ami csak egy ~3500Ft-os kés!) és a homorú élű Dovo borotvakésem közt élességben nem érzek különbséget, a kis Mora ugyanúgy ellenállás nélkül viszi a szőrt, szinte észrevétlenül.
    Egy időben én is nagyon szemeztem a Fallknivenekkel, mondjuk én F1-et akartam, az A1 az nekem már bazinagy :) Ettől függetlenül biztosan jó kések, arra amire kitalálták (mondjuk erdőbe fákat kicsapkodni :) , ezt jól tűri a strapabíró konvex él), de engem a skandináv él hiánya, és a gusztustalan kinézet eltántorított. Persze ez utóbbi erősen szubjektív, de egy műanyagnyelű Fallkniven és mondjuk egy ilyen gyönyörűség esztétikai összehasonlításából ez utóbbi fog győzni nálam :) (Ne érts félre, nem akarom leszólni a Fallknivent)

Új hozzászólás Aktív témák