Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tav-Csoves

    őstag

    Sziasztok!

    Egy aprócska problémába keveredtem...
    Adott egy cég, és egy szolgáltatás, amit nem is akartam igénybe venni, de rám erőszakolták, és a mai nap kiállítottak egy számlát, amin 2016 06 29 dátum szerepel, mint kiállítási dátum, fizetési határidőnél pedig 2016 06 29.
    Kérdem én, ez jogszerű? és ha nem, akkor mely törvény, illetve cikkely foglalkozik a fizetési határidőkkel?
    Internetes szolgáltatásról van szó, szellemi munka.
    mellesleg totál ki vagyok készülve... egyik nap majdnem kórházban kötöttem ki...
    köszönöm a választ! :R

  • Tav-Csoves

    őstag

    válasz davenport #7264 üzenetére

    Egyszeriről van szó
    Teljesítették már a szolgáltatást.
    Magánszemélyként kaptam számlát.
    Szerződésről pedig csak ennyi: [link]
    Ebben nem nagyon van szó semmilyen fizetési határidőről, ha jól láttam.
    Köszönöm a válaszod, és a segítséged! :R

  • Tav-Csoves

    őstag

    válasz mike1334 #7265 üzenetére

    Kiegyenlítettem, köszönöm mindenkinek.
    Ma végül azt írta a hölgy, hogy 8 napos a határidő, de akkor miért nem tudják ezt normálisan feltüntetni? - persze ez csak költői kérdés.

    [ Szerkesztve ]

  • Tav-Csoves

    őstag

    Tisztelt Jogászok!

    Tegyük fel, hogy én kimegyek egy közösségi területre, mondjuk egy térre, ahol sokan megfordulnak, és lefotózok valakit. A kép nagyon szép lesz, és van művészi értéke, így azt felteszem az internetre, - facebook - és esetlegesen marketing célra felhasználom. Mindezt az illető tudta nélkül.
    Ha az illető meglátja a képet, milyen jogalapon indíthat ellenem eljárást, vagy szedetheti le a képet az internetről? - ahol hát mint tudjuk, ami egyszer felkerül, az sosem jön le.

    És most más szemszögből:
    Milyen szabályozások védhetik meg a fotóst? Ugyanis egy ismerősöm azt mondta, hogy vannak jogok, amik védhetik a fotóst ilyen esetben. Sajnos mivel nem jogász, nem tudott konkrétumot mondani, de azt mondta, hogy léteznek ilyenek. Valóban? Ha igen, melyek ezek a rendelkezések.

    És egy újabb, de fontos változó: Ugyan ez a két kérdés halmaz, de Magyarországra is, és Ausztriára is rávetítve?

    Tehát az Osztrák törvénykezés mennyire engedékenyebb a street fotózással, azzal, ha valakiről képet csinálok, a közvetlen beleegyezése nélkül?
    Ausztria azért kérdéses, mert szeptembertől Ausztriában fogok tartózkodni huzamosabb ideig.

    (eme hsz azért is fontos, mert a legtöbb igazán kézzelfogható, művészi kép nagyon gyakran az elkapott pillanatokból születik. A megrendezett, beállított kép nagyon ritkán adják vissza a valóságot, a valoságos ábrázolást)

    köszönöm a válaszokat!

  • Tav-Csoves

    őstag

    Hűha! Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat.
    Érdekelne az még, hogy mi van abban az esetben ha az illető nem felismerhető a fotón? Esetleg nem látszik az arca?

    Illetve még az, hogy mely paragrafus vonatkozik arról, hogy tömegrendezvény esetén nem jogsértő a felismerhető fotózás?

    Szerk:
    És még az osztrákoknál lévő szabályozás érdekekne, ugyanis szeptembertől ott élek, s nem akarok jogi problémákba belekeveredni. Én azt gondoltam, hogy ott mint nyugatibb országba nem csinálnak gondot egy két fotóból.
    Kamerát a kocsiba nem raknék.
    Mondjuk erre reflektálva: érdekes számomra Oroszország, ahol viszont pon előírás a fedélzeti kamera, máskülönben a biztosítótársaság nem fizet. :)
    Köszönöm szépen!! :)

    [ Szerkesztve ]

  • Tav-Csoves

    őstag

    Sziasztok kedves Jogászok!

    Szeretnék magánoktatást csinálni. Eme cikk alapján nem vagyok köteles adózni a bevételem után, ha házhoz megyek. Ez esetben a gyermek eltartója, nevelője, gondnokának kell 1000 ft/hónapot adóznia. Ez valóban így van?
    Köszönöm szépen a válaszokat! :R

  • Tav-Csoves

    őstag

    davenport köszönöm! :R

    Felmerült egy másik dolog: Milyen jogaszabály tiltja (ha tiltja) azt, hogy befotózzon valaki a kerítés felett?
    Ugyanis az történik, hogy valaki nyomozgat egy ismerősöm után... A lényeg, hogy egy pasas többször megállt ismerősöm háza előtt, és kertet, autót, épületet fotózta úgy, hogy a kerítés fölé tartotta a fényképezőgépét.
    Volt alkalom amikor drónnal is jött az illető...
    Hogy lehetne ez ellen fellépni? Mely jogszabályok tiltják meg azt, hogy magán területet tilos fotózni? - sima kertes családi házról van szó, egy kisvárosban.
    És még egy kérdést - elnézést ha sok vagyok...
    Ismerősöm azt tervezi, hogy kamerákat szereltet fel a telke 3 sarkába.
    Felmerül a kérdés, hogy erre van joga? Ugyanis már egyszer kérdeztem, és mondtam is neki, hogy az jogszabály ellenes, ha valaki engedély nélkül felvételt készít valakiről, és tárolja azt, kivéve, ha az a valaki, akiről a felvétel készül, egy tömeges rendezvény résztvevője, vagy csak látogatója.

    Köszönöm szépen a válaszokat! :R

  • Tav-Csoves

    őstag

    Sziasztok!

    Ismerősöm vett 6,35 millió forintért egy lakást, viszont talált rajta jó pár hibát. Tudják, hogy 4%os illetéket, 4-5 hónap múlva kell fizetniük. kb 254.000 ft.

    Ki fogják javítani a hibákat, viszont alapból túl kicsinek tartják, ezért eladják a lakást.
    Ha ezt a lakást 1 éven belül eladják, akkor mennyi adót kell majd fizetnie a lakás után? (megközelítőleg 7 millióért fogják eladni.)

    köszönöm a válaszaitokat! :R

  • Tav-Csoves

    őstag

    Először is köszönöm szépen az előző kérdésemre a választ! :R

    És - sajnos - de itt egy újabb segítségre szoruló embertársunk.
    A hölgy elmúlt 21 éves, és egy lakcímen van bejelentve édesanyjával. Arra lenne kíváncsi, hogy mely jogszabály rendelkezik arról, hogy azonos lakcímen lakók átvehetik egymás nevére szóló levelét.
    Ugyanis olyan levelet vett át az anyja, amit a hölgynek címeztek, és bizalmas dolgokról szóltak.
    Ha átveheti - tehát nem tiltja a jogszabály - akkor mely paragrafus rendelkezik azon esetről, amely a levél felnyitás tényét taglalja.

    Nagyon szépen köszöni

    :R

  • Tav-Csoves

    őstag

    válasz Magnum_ #8609 üzenetére

    az ügyben jelenleg ez történt, idézem:
    "A levelem postán átveszi, kibontja, az iratot tőlem visszatartja. Azt hiszi a gyámom vagy hasonló."
    mennyi szabadságvesztéssel, vagy pénzbüntetéssel sújtható, ha bizonyítható a törvénysértés?
    köszönjük az eddigi válaszokat! :R

  • Tav-Csoves

    őstag

    Sziasztok!
    Egyedi eset, osztrák-magyar
    Egy saját problémával jelentkeznék. Én most Ausztriában főlakhellyel, - Hauptwohnsitz - rendelkezem, de meghagytam a magyarországi főlakcímem is.
    Azt hallottam itt kint magyaroktól, hogy ez nem jó, és komoly büntetést kaphatok. Ez így van?
    Bocsi, egyedi eset. Köszönöm a segítséget!

  • Tav-Csoves

    őstag

    Sziasztok!

    Egy ismerősöm családja komoly gondja akadt...
    Van egy súlyos fogyatékkal élő gyermekük, és mellette még 1 egészséges.
    Az egészséges gyermek fizetős főiskolai tanulmányokat folytat. Visszakanyarodva az elsőhöz:
    A beteg gyermek egy állami fogyatékosokkal foglalkozó otthonban van 0-24 órában már több mint 10 éve. Ott él.
    Ezeket az embereket, és gyermekeket valamilyen szinten támogatja az állam, így az intézmény valamennyit kap a gyermekek után, viszont a szülőknek is támogatniuk kellett az intézményt ca. 10 ezer forinttal/hónap.

    Az utóbbi években (ca 3 év) egyre nehezebb lett ennek a fogyatékosokat foglalkoztató intézmény fenntartása, - ugyanis több gyermek hozzátartozója nem fizetett semmit, és szociális helyzetük miatt nem is volt behajtható tőlük az intézményi hozzájárulás. Ebből az okból az intézmény bevezette azt, hogy a hozzátartozók közül valakit kijelölnek "gyámnak/gondnoknak".

    Az utóbbi 1 évben a havi hozzájárulás először a duplájára nőtt, és ma már a triplájára. Ami azt jelenti, hogy ismerősöm édesapja - akit az intézmény kijelölt a fia gondnokának - most decemberben 46.810 ft-os csekket kapott.
    ez havi költség kötelező "hozzájárulás" címen.
    Továbbá az intézmény visszamenőlegesen 330000 - azaz több mint háromszáz ezer - forint kifizetésére kötelezte a családot/gondnokot ugyanis visszamenőlegesen emelték a díjat tavaly májustól.

    Ezt így barátom családja már nem tudják fizetni. A díj azért ilyen magas, mert olyan kistelepülésen laknak, ami turisztikai szempontból frekventált Magyarországon, és evégett a maximális kiszabható díjat számította fel a családnak az intézmény.
    Viszont azt nem veszik figyelembe, hogy ténylegesen mennyi a bevétele és kiadása a családnak.

    Szeretnének érdeklődni, hogy mi történne, ha ismerősöm apja felmondaná a gyámságot/gondnokságot azaz teljes mértékben lemondana gyermekéről?

    válaszaitokat köszönik, és köszönöm!

  • Tav-Csoves

    őstag

    Sziasztok! Van egy találmány amit szeretnénk levédetni, szabadalmaztatni.
    Lenne valaki szíves, és elmagyarázná nekem ennek a folyamatnak az összes lépcsőfokát pontról pontra?

    Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

  • Tav-Csoves

    őstag

    Sziasztok!

    Érdeklődnék, hogy van-e lehetőség arra, hogy az ember megvegye a nyugdíj folyósító intézettől, vagy az államkincstártól, a még nyugdíjig hátra lévő éveit?
    Édesapám egy vízügyi - állami - cégnél dolgozik, és nagyon megterhelő számára a munka. 62 éves és még vissza van neki másfél év a nyugdíjig. Egész éjjeleket átdolgozza, nem érzi jól magát, és úgy gondolja - jogosan, - hogy ha idő előtt elbocsátják, akkor ő a legkevésbé keresett munkaerő típusba fog tartozni, ugyanis nem nyugdíjas, ezért nem kap a lehetséges új munkáltató adókedvezményeket utána. Nyugdíj korhatár előtt állóként viszont nem kellene senkinek sem, mert öreg.
    Szóval, van arra lehetőség, hogy a hiányzó éveket az ember megvegye, és ezáltal ugyanakkora nyugdíjat kapjon, mintha a hiányzó éveket ledolgozta volna?

    Hálás köszönet előre a válaszokért.

    [ Szerkesztve ]

  • Tav-Csoves

    őstag

    válasz Tav-Csoves #10857 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat!

    Annyit még kifelejtettem, hogy édesapámnak megvan a 40 éves munkaideje.

    Ez mennyire befolyásolja az eddigieket?
    Köszönöm szépen a segítséget!

  • Tav-Csoves

    őstag

    Sziasztok!

    Adott két külterületi magántulajdonban lévő présházakként feltüntetett, de egyébként zárt kerti nyaralóként használt kerítéssel felosztott terület, rajta két ingatlan. Az ismerősöm, akié az egyik terület, panaszt kíván tenni, amiatt, mert távollétében, és az ő megkérdezése, beleegyezése nélkül a másik terület tulajdonosa a kerítéstől - amely mellett közvetlenül egy kiülős/étkezős rész található - kb 60 cm-re egy lombházat épített.
    A sértett sérelme, hogy közvetlenül a kiülő mellett épített a szomszéd egy lombházat a játszadozó gyerekeinek, akik így viszont túl közel lennének hozzájuk, és étkezésekkor, pihenéskor zavarná őt, és családját a gyerekricsaj továbbá mivel a lombház pont az északi uralkodó széljárást zárja el az étkező/kiülőtől, így nyáron a kánikulában többé nem használhatják ki az eddig jól megszokott széljárást.
    Ismerősöm a szomszéddal való első szóbeli megbeszélés után polgári peres eljárás megindítását helyezte kilátásba.

    A kérdésem az, hogy egy ilyen lomház építéséhez kell e építési, önkormányzati engedély?

    Hol, és mi szabályozza azt, hogy a szomszéd mennyire közel építhet egy zárt kerti ingatlan mellé egy faházikót?

    Ilyen esetben szükséges e polgári pereseljárás indítása, vagy elég lenne egy békéltetőtestület igénybevétele?

    Képeket küldök az építményről privátban.

    Köszönöm előre is a segítséget.

  • Tav-Csoves

    őstag

    válasz Tav-Csoves #12713 üzenetére

    Nem kaptam választ, de semmi probléma :K
    Az ügy magától megoldódni látszik, mert a szomszéd hajlandó a lombházat áthelyezni.

  • Tav-Csoves

    őstag

    Sziasztok!

    Pályakezdő vagyok, alapfokú művészetoktatási intézmény - zeneiskola - intézményfenntartó: KLIK/Megyei Tankerület
    Mennyi a felmondási idő?
    Elegendő e a tanév végén benyújtani a felmondást?
    Ha igen, akkor ebben az esetben a munkajogviszony augusztusban szűnik meg teljesen?
    Továbbá munkajogviszony igazolást kitől lehet kérni/kérvényezni?

    nagyon szépen köszönöm

    [ Szerkesztve ]

  • Tav-Csoves

    őstag

    Kedves jogászok, hozzáértők, topic olvasók!

    Adott egy társasház, ahol egy ismerősömnek - későbbiekben barátom - van a földszinten egy lakása, melynek bérlői egy, egygyermekes család. Apa, anya, és éppen járni tanuló, beszélni még nem tudó gyermek - későbbiekben bérlő.
    Felette pedig lakik egy lakó, - későbbiekben panaszos - aki nem ápol jó viszont a közös képviselővel - későbbiekben képviselő.
    Barátom nem lakik az említett épületben.

    Panaszos sokszor nyíltan vitába szállt, és nemtetszését nyilvánította a lakógyűléseken a képviselővel.
    Mivel a barátom nagyon jó viszonyt ápol a képviselővel, így feltehetően a panaszos emiatt panaszkodik a képviselőnél a bérlőre és a panaszáradat mindig a barátomon és a bérlőn csattan.
    A panaszos gyakran sértő megjegyzéseket tesz személyesen verbális formában a bérlőnek, - egyik esetben a vezetékes internetet szerelő munkás szeme láttára leköpte a panaszos a bérlőt.
    A panaszos sokszor összesúg, és beszél az ő pártját fogó lakó(k)val, ha látja a bérlőt, és családját távozni, és érkezni az épületből.
    A panaszos átlagosan minden hónapban egyszer felkeresi valamilyen módon - személyesen, SMS, telefonhívás - a képviselőt, és panaszkodik a bérlőre, amit egyre erőszakosabban, és durvábban tesz.
    Ezeknek a megkereséseknek a hatására a képviselő felveszi a kapcsolatot a barátommal, akinek SMS-t küld, illetve telefonon is beszélnek a panaszos állításairól.

    Utoljára ezen év elején kapott a barátom egy SMS-t a képviselőtől, amiben már az átlagossá vált panaszkodáson túl - melyeknek egyébként a hangos beszélgetések, gyereksírások zajok voltak a témája -az SMS-ben már nevén nevez konkrét lakókat, akik szintén hallják ezeket a hangokat.

    Barátom emiatt készített egy egykérdéses kérdőívet, mellyel egyenként becsengetett a lakókhoz - az SMS-ben név szerint megemlített lakókhoz is, a panaszost, és a bérlőt kivéve - és megkérte őket hogy töltsék ki, és aláírásukkal hitelesítsék azt.
    A kérdőíven a kérdés az volt, hogy hallottak e bármilyen zajt, hangot a barátom lakásából, és ha igen, akkor az mikor, milyen jellegű, erősségű, hosszú volt/történt.
    Jelenleg ott tart a dolog, hogy az össz lakók kb 70 %-ával találkozott már.

    Ebből a 70%ból kb 20% mondott és írt negatívat a bérlőről, a maradék 70% inkább pozitív volt, és a maradék 10% tartózkodott. - az össz lakók fennmaradó nem megkérdezettek 30%át még meg akarja későbbiekben kérdezni.
    A fenti 70%-os körben a 20% negatívok közül pedig egy lakó van benne az SMS-ben említett 3 lakóban. A maradék kettő ellentmond a panaszosnak!
    Egy picit rossz ez a %-os jelzés, de kb 11 lakó (lakás van az egész épületben) A konkrét számokat már elfelejtettem, de az arányokat próbáltam százalékosan jelezni/érzékeltetni.
    Az egyik lakó szóban említett egy olyat, hogy a panaszostól és a panaszoshoz tartozó körtől úgy tudja, hogy a bérlő nem, vagy késedelmesen és pontatlanul fizette meg a bérleti díjat, és a rezsiköltségeket a barátomnak, ami teljesen homokegyenest ellentmond a valóságnak.
    Pontosan fizetnek, hónapról hónapra, mindig ugyanazon a a naptári napon, a szerződés szerint.

    Summa:
    Barátom, és szerintem: a panaszos össze akarja ugrasztani a bérlőt a barátommal, a barátomat pedig a képviselővel, hogy aztán a káoszból valamilyen erősebb, nyert pozícióba kerüljön a panaszos. - jaj Istenem - mennyi ilyen lehet a világban, és ennek szerintem az oka az, hogy sima egyszerű személyek azt hiszik, hogy ők mint egy lakóközösség tagjai/lakói, valamikor majd közös képviselők lehetnek a házban, ahol laknak, holott ehhez OKJ-s végzettség is kell - általában - amivel az ilyeneket gondoló emberek általában nem bírnak.
    Jelenleg ott tart gondolatban a barátom, hogyha végez ezzel a kérdőívezéssel a rendőrségre akar menni a dologgal ugyanis a panaszos - barátom szerint - a havi sms-ezéssel, és annak tartalmaival hamis állításaival, bomlasztó viselkedésével már bőségesen kimeríti a rágalmazás, és a zaklatás kereteit, és rendőrségi feljelentést akar tenni, ugyanis bűncselekmény történt, és történik a házban.

    Kérlek Titeket, mondjatok véleményt az esetről, és valamilyen (jog)orvoslatot, tanácsot, lehetőséget.
    Felmerült egyébként a bérlőben, és a barátomban, és egy két lakónban is, hogy a panaszos nem beszámítható, elméje nem teljesen lehet tiszta, illetve cselekedeteivel, és kimondott szavaival nincs teljesen tisztában, vagy annak következményeit nem mérlegeli.
    A bérlő - mind a férfi, és a nő - diplomások, és valamelyest a pszichológiához köthető végzettségük van.

    Nos mit lehet tenni?
    Köszönik ill. köszönjük!

  • Tav-Csoves

    őstag

    válasz MaCS_70 #16588 üzenetére

    és Apollo17hu, köszönöm!
    Ilyenkor a legfontosabb, hogy az ember tisztán lásson, és elemezni fogjuk ezt a hozzászólást.

    Apollo17hu: igen, de hiába küldi barátom a panaszost a rendőrségre, szinte már könyörgött is egyszer neki, hogy ha bármit hall, hívja csak ki a hatóságot - mert neki tisztán csak az az érdeke, hogy az ingatlan használatban-, és bevétel forrás legyen a számára.
    Természetesen nem, nem történt semmi.

    Egyszer, személy szerint rám hívta az alattam lakó a rendőrséget - teljesen más város - ez a párbeszéd történt köztük.
    2019 01 02, 23-0 között valamikor:
    - jó estét xy város rendőrség!
    - jó estét miben segíthetek? - kérdeztem.
    - az alsó szomszéd hívott minket, hogy önnél banzáj van. Az igazat megvallva, már 10 perce állunk itt a kollégámmal, de nem hallottunk semmit.
    - banzáj? Fülhallgatóval játszom a számítógépen. - majd kisvártatva eszembe jutott - Uhh tényleg, körülbelül fél órája történt az, hogy rá ültem az ágyamra, és leszakadt alattam. De az csak egy rövid ideig tartó robajt hallhatott. - mellesleg éppen akkor adta meg magát a vékony gyenge minőségű vékony faágyam amit utána pont a barátom segített megerősíteni vas pántokkal. Mondtam is nekik, hogy jöjjenek be megnézni, - sőt tanácsot is kértem tőlük a javítást illetően - mi maradt az ágyból. (85 kg vagyok egyébként...)
    Igazoltattak, majd szép estét kívántak.
    Másnap bemutatkoztam az addig ismeretlen szomszédnak, és odaadtam a privát mobilszámom, hogy inkább azt hívja, mint a 107-et... :(((
    Azóta munkát, várost váltottam.
    Visszatérve az eredeti hozzászólásomhoz:
    Igen, ha olyan szituáció van, mint ami a bérlővel és panaszossal történik, a panaszos hívja ki a rendőrséget... De sajnos nem hívja.

    [ Szerkesztve ]

  • Tav-Csoves

    őstag

    Sziasztok!
    ez teljesen más történet, más helyszín más emberek mint amit korábban írtam
    Adott egy társasház ahol egy ismerősöm lakott a 4 kiskorú gyermekével, feleségével. - vállalkozó, a házaspár mind két tagja magas rangú diplomával rendelkeznek.
    Amíg ott laktak, az alatta lévő szomszéddal kerültek összetűzésbe, és tettlegességig fajult a dolog, a szomszéd ököllel támadt rá a családfőre vagyis az ismerősömre.
    A családfő a rendőrségen feljelentést tett. - típusát nem tudom
    A dolog ott tart, hogy tárgyalásra behívták őt, viszont azóta ő és a családja elköltöztek 200 kmre és a feljelentést nem vonta vissza, amit ma már legszívesebben visszavonna, - már nem érdekli az egész és, - mert a tárgyalás, a történteknek helyt adó városban lesz esedékes.

    Mit tehet a feljelentést megtevő ismerősöm?
    Bemehet a rendőrségre, és visszavonhatja a feljelentést? Ha igen, akkor a tárgyalás nem lesz megtartva?
    köszönjük szépen a segítségeteket!

  • Tav-Csoves

    őstag

    Sziasztok!
    Olvasom Vismajor01 kérdését, és szöget ütött ez a hátralévő bérleti díj+kaució ( tehát bérleti díj x maradék hónapok száma + kaució ) kifizettetése az albérlővel főbérlővel.
    Én eddig csak olyan típusú szerződést láttam, ami arról szól, hogyha a bérlő menni akar akkor felmondási idő - általában 2 hónap - után mehet, és visszakapja a kauciót vagy ha minden jó állapotban van, akkor lelakhatja.
    Lehet, hogy ez csak a főbérlő/alberlő típusban van, amit meg én írtam az meg simán bérlő?
    Esetleg valaki felvilágosítana, akár itt akár privátban?
    Köszönöm szépen :))

  • Tav-Csoves

    őstag

    Sziasztok!

    Szükségem lenne egy munkajogászra, aki átolvasná a munkaszerződésem, - privátban írj rám kérlek - és megmondaná nekem hogyan tudom magam kirúgatni anélkül, hogy milliós büntetést kellene fizetnem a munkáltatómnak, mert a szerződés a betanítás költségeként hivatkozik erre az összegre, amit ha felmondanék, akkor ki kell fizetnem.
    Múlt hónapban bejelentették, - szóban! - hogy a bérünk 70%-át fogjuk kapni.
    Ma bejelentették - szóban! - hogy aki 80%-ot a belső tréningek tesztjein nem éri el, akkor félállásba helyezik át, ami további 50% bérkiesést jelent, tehát az eredeti bérünk 35%-át kapnánk meg, esetemben ez a garantált bérminimum alatti... jóval...

    köszönöm szépen a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • Tav-Csoves

    őstag

    Sziasztok!

    Alkony kapcsolós harkály riasztó

    Város, külterületén található zártkerti nyaraló épület homlokzatára felrakva, engedélyezett e a használata külön engedély nélkül, vagy kell külön engedély az önkormányzattól?
    Köszönöm szépen a választ.

    [ Szerkesztve ]

  • Tav-Csoves

    őstag

    Sziasztok!
    egy eltűnt ajtó szomorú krónikája...

    Panelház: a közös helység ajtaja a tél folyamán - feltehetően egy lakó által - szőrén szálán elszublimált, eltűnt...
    Ezt jeleztem a közösképviselőnek, de az ajtó nem került meg. ( :D ) :(( :((( Még nyár van, de szeretném most már elejét venni a dolognak, úgy, hogy hatósághoz akarok menni. Olyanhoz, ahonnan történik is valami, és nem csak tologatni fogják ennek az ügy aktáját is.

    Közjegyző? Rendőrség?

    Azért aggasztó ez rám nézve, mert a lakásom a közöshelység közvetlen falszomszédságában van, és így kevésbé van szigetelve a lakásom egy jókora része télvíz idején! A közöshelység és a lakásom a földszinten van, és gyakran megesett, hogy bizonyos valaki a házban (direkt) nyitvafelejtette a lépcsőház mind két ajtaját, így kereszthuzatot csinálva.
    Alapos gyanúm van, de ennek ellenére ismeretlen tettes ellen szándékozom rendőrségi feljelentést tenni a legközelebbi rendőrkapitányságon.

    A kérdésem az, hogy hol tudok hamarabb, és nyomatékosabban érvényt szerezni akaratomnak, hogy a közösségi tulajdon megcsorbítását elkövető visszahelyezze az ajtót?

    Köszönöm szépen a segítséget!

  • Tav-Csoves

    őstag

    válasz Tav-Csoves #18037 üzenetére

    Ellopott közöshelyiség ajtajával kapcsolatban valaki?
    Köszönöm a választ

  • Tav-Csoves

    őstag

    Sziasztok :)
    Jogszakértők, a segítségeteket szeretném kérni!
    Ha én magyar állampolgár vagyok, és csak Magyarországon van Haupt- und Nebenwohnsitz-om, (főlakcímem és tartózkodási hely) milyen feltételekkel, és adókkal vásárolhatok Eigentumswohnung-ot (öröklakást) Ausztriában?
    Köszönöm szépen a segítséget előre is!

  • Tav-Csoves

    őstag

    Sziasztok!

    Egyik férfi ismerősöm egy hölggyel szexuális kapcsolatba került, ami előtt a nő azt a tájékoztatást adta az ismerősömnek, hogy nem lehet gyermeke. - meddőségéről csak így, szóbeli tájékoztatást adott.
    3 héttel később a hölgy közölte ismerősömmel, hogy terhes.

    Ilyen esetben mit lehet tenni? Ismerősöm átverve érzi magát, és tájékozódni akar a jogi lehetőségeiről/folyamatokról.
    Mihez van joga?
    Kérheti hivatalosan a terhesség megszakítást?
    Rendőrségi feljelentést tehet e?
    köszöni szépen a segítséget!

  • Tav-Csoves

    őstag

    18787 - mike1334
    Nos...
    Köszönöm először is a válaszod, és sejtettem is, hogy ezt a választ kapom. Korrekt!
    Ma este beszéltek először személyesen, és a nő (40) kijelentette, hogy semmilyen anyagi vonzata nem lesz az barátomnak (29) a dologból, és mindenképpen meg akarja tartani a gyermeket.
    A kérdésem, hogy mit javasolsz/javasoltok a fenti kijelentésnek hogyan lehetne ezt végérvényesen élethosszig tartóan érvényt szerezni? -> arra gondoltam, hogy ügyvéd előtt kellene egy kétoldali egyezséget írniuk, amiben a nő kijelenti, hogy minden nemű, a gyermekkel/gyerektartással járó költséget átvállal, és nem terheli a barátomat semmilyen anyagi kötelesség a gyermekkel kapcsolatban.
    Ilyen lehetséges?
    Barátom a terhesség megszakítását kéri tőle halmozottan, több ok miatt, de a nő elzárkózik a dologtól...
    A nőnek már van 2 gyermeke.

    [ Szerkesztve ]

  • Tav-Csoves

    őstag

    Sziasztok!

    Magasföldszinti panellakásom alatti utcára néző garázsban bejelentés nélkül elkezdték a garázs fölötti födémeket tartó oszlopot áthelyezni.
    Milyen szankciók lehetnek az átépítést végző, az épületben lakás tulajdonos ellen, ha a lakásomban megrepednek a falak, vagy beomlás következik be?
    Milyen bejelentési kötelezettségei lettek volna neki, és milyen bejelentési kötelezettségeim lennének nekem, most hogy már el is kezdték a munkálatokat?
    Kell e statikust, mérnököt megkérdezni, meg kell nézni a terveket.
    A bontást indítónak nincs pontos tudomása az áthidaló gerendák hosszáról!

    Köszönöm szépen a válaszokat!

  • Tav-Csoves

    őstag

    Sziasztok!
    Lakásbérleti szerződésről lenne kérdésem.
    Mit jelent a rendes felmondás. Határozott idejű - 1 éves - lakásbérleti szerződésben hogyan kell értelmezni a "rendes" felmondást. Visszatarthatja-e a Bérbeadó a 2 havi kauciót, ha a Bérlő rendes felmondást jelent be. Jelenthet-e be a Bérbeadó rendes felmondást?

    részlet a szerződésből:
    "5. Amennyiben a bérleti szerződés rendes felmondással szűnik meg, vagy a
    Bérlő olyan magatartást tanúsít, amely megalapozza a Bérbeadó rendkívüli,
    azonnali hatályú felmondását, úgy a Bérlő a kaució összegét elveszíti."
    köszönöm szépen a válaszokat! :R

  • Tav-Csoves

    őstag

    Sziasztok!

    ismerődöm lakásából annak albérlője a határozott idejű szerződését készül felmondani január végén. Az ismerősöm arra készül, hogy nem adja oda majd a kauciót, ugyanis a jogszabály nevében a bérlő elesik attól az összegtől, ha a határozott idejű szerződés lejárta előtt hagyja el a lakást avagy mondja fel a szerződést.

    Erre vonatkozó jogszabályt tudnátok felhozni például? Melyik paragrafus mondja ezt ki?

    Köszönöm szépen!

Új hozzászólás Aktív témák