Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • freaghill

    őstag

    Sziasztok!

    Lenne két kérdésem :)

    Ha valaki vásárol egy építési telket és nem szeretné fizetni az illetéket (ami ha jól tudom a vásárolt ingatlan értékének a 4%-a), akkor vállalnia kell a 4 éven belüli beépítést?

    Ha az illetéket megfizeti akkor nem köteles beépíteni 4 éven belül? Van ilyenkor korlátozás?

    Köszi előre is! :R

  • freaghill

    őstag

    Sziasztok!

    Kérem a segítségét az alábbi ügyben:

    Belterületi teleknek szeretnénk a víz és ivóvíz csatlakozását létrehozni. Ehhez kértünk ajánlatot egy kivitelező cégtől, akinek az ajánlatát elfogadtuk.Az ajánlat PDF formátumban érkezett, e-mailben, E-mailben ment vissza a válasz, hogy kérjük a kivitelezést. Az elfogadás az 2023.02.09-én történt. Ekkor jelezték, hogy indítják a szereléshez szükséges anyagok beszerzését.
    Szeretnénk most ettől az ajánlattól/szerződéstől elállni. Milyen jogaink, kötelezettségeink vannak? Kell bármit fizetnünk a cégnek? Mai nappal ment nekik az értesítés, hogy ettől elállunk.
    Kérdezték, hogy az anyaggal mit csináljanak, így felmerült bennem a kérdés, hogy tartozunk-e bármivel feléjük.
    Kérlek segítsetek

  • freaghill

    őstag

    válasz b4lukapitany #25115 üzenetére

    Ja, nem tiszta, hogy ez most minek minősül.

    Ha kivitelezési akkor meg kell térítsem a kárt, viszont akkor ebben az esetben nem történt meg a szerződéskötés ami ilyenkor szükség ennél a formánál, így mivel nem történt meg a szerződéskötés így nincs mire visszafizessek..

    Ha fogyasztói szerződésnek minősül akkor alap esetben 14 napig lenne lehetőségem elállni. Ez alól kivétel lehet, hogy ahogy nézem, fogyasztóként sehol nem kaptam tájékoztatást az elállási jog gyakorlása kapcsán a vállalkozástól. Ezeknek se honlapjuk se ÁSZF-jük, szóval így nehéz is lett volna. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a tájékoztatás elmaradása miatt az elállási jog gyakorlása 12 hónappal meghosszabbodik. Ha ez az esetkör érvényesül, akkor a 45/2014-es rendelet 27. § szakasz a) pontja alapján elvileg NEM kell viselnem a felmerült költségeket.

    Végül, ha valamiért mégsem minősül fogyasztói szerződésnek a közöttünk létrejött szerződés, vagy a 45/2014-es kormányrendelet 29. § szakasz (1) bek. c) pontja alapján ez személyre szabott árunak minősül, úgy a Ptk. vállalkozási szerződésre vonatkozó szabályai érvényesülnek, és a 6:249. § (2) bek alapján meg kell térítenem a szerződés megszüntetésével okozott kárt (ami az anyagköltség).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák