Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _seth_

    veterán

    válasz hszilard666 #32419 üzenetére

    Adaptert kínából rendeltem, nem mondom, hogy feltétlenul jó döntés volt. Eléggé szoros mindegyik obival, bár minőségileg rendben lenne, lábak mozognak szépen, levehető fém állványmenet mint a gyárin, fém maga az adapter tubusa is, ennek megfelelően nehéz is. 10e volt postával. Megrendelés után két nappal láttam jofogason 14-ért eredetit, jellemző :)

    Nevetnének, de én is magamon, jó dolog, hogy ilyen szörnyet is rá lehet tekerni, működik is szépen, de a kezelése azért elég lassú a tükrös gépekhez képest.

    Hasznos, hogy az EOS Utilityvel az összes EF/EF-S objektív torzítási adatait át lehet vinni az EOS M vázba is, így pl a 70-200-at és még a kétszerezőt is felismeri, ha pl nem szeretnék vignettálást látni.

    fr3ntzen: Már untam a drága, nagy, nehéz felszerelést hordozni, vigyázni rá, autóba sem hagytam soha, szállásokon sem, nyűg sokszor... ez pici, olcsó és azért jobb képet lő mint egy kompakt vagy egy mobil. 650D szenzora van benne, de ISO-ban még annál is jobban sikerült az EOS M. A két tükrös mióta megvan az EOS M csak akkor került elő ha munkáról volt szó :)

    *Ropi*: Pontosan, már egy 85 1.8 is hatalmas rajta, de még a saját EF-M 18-55-ös obija is aránylag nagy a vázhoz képest. Viszont ami jó az az EF-M 22 F2 :) Mini, fényerős, nagylátó :) Ebayről 33e forintért meg is lehet venni, annyit ér is, a hazai ára 70e forinttól indul, annyit nem ér/nem is adtam volna érte.
    Ami egyébként még aránylag használható rajta az az 50 1.4, adapterrel együtt is elviselhető a mérete.

    Az adapter arra való csak, hogy akinek van "nagy" canon obija azt is felrakhatja, de méretileg, súlyban egyáltalán nem passzolnak.

    Ami még problémája: akkuidő, tükrös gépek után úgy tűnik mintha állva is merülne, pedig visszanézve a készített képek számát minden rendben van vele. Persze erre is van olcsó megoldás: eredeti canon akku itthon 17e, ebayről 3e :)

    90EX: na igen, HSS nincs... ISO 100, F2, kiégette a képet... hmm, akkor majd HSS-ben... beszéltük, hogy nincs benne, de azért kerestem... Ami pozitívum: jól bírja akkuval.

    [ Szerkesztve ]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Gigabyte C301 RGB Black - Arctic Liquid Freezer III 360 RGB Black - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Új hozzászólás Aktív témák