Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • combo

    csendes tag

    Hi!
    Van egy 5ali61 alaplapom AMD k6-II 500-as procival. Észrevettem, hogy néha (fogalmam sincs, mi befolyásolja) a lap 375 MHz-esnek ismeri fel (375=5*75), és annyin is megy. Ekkor a sebessége is a béka feneke alatt van. Most frissítettem BIOS-t, megpróbáltam az alap BIOS beállításokkal is (meg másokkal is:). A turbo gomb egy jumperrel ''be van nyomva''; a szorzót meg a bus órajelet jumperekkel lehet beállítani és annak a valószínűsége, hogy pont 2 jumper ''érintkezzen rosszul'', szinte 0 (ui. a 75 MHz-es és a 100 MHz-es beállítás 2 jumperben tér el). Mellesleg ez inkább hosszabb használat után jelentkezik (persze ez csak újraindításkor derül ki) => túlmelexik?. És van még egy ATI Rage128 Pro agp-s kártya a gépben, ami szeret windoze alatt rakoncátlankodni (=a legújabb driverrel akkorát fagy, hogy csak na!). Úgy látom, szinte mindent leírtam ami kellhet, úgyhogy várom a tippeket.:) Ha esetleg valaki megpatcheli a BIOS-omat úgy hogy mindig 500 MHz-nek ismerje fel (akármi van benne) úgy is jó lesz:)))))
    Viszlát.

  • combo

    csendes tag

    válasz ByB #2 üzenetére

    Sejtettem, hogy valaki el fogja sütni ezt a poént. De inkább segítséget kérnék.

  • combo

    csendes tag

    válasz vtechun #5 üzenetére

    Hi!
    Kösz az ajánlatot, nem kell a proci. Lehet, h. nem is az a hibás. Valószínűleg csak huzamosabb használat után jön elő a gond, mert amikor hosszas pihentetés után először bekapcsolom a gépet, akkor mindig 500-asnak ismeri fel, és szépen el is feletkezek az egészről... Néhány újraindítás után pedig feltűnően lelassul ...
    A régi alaplapommal viszont nem jött elő ez a gond, csak kaptam helyette ezt a ''jobb'' lapot... A régi és az új gép között a lapon kívül annyi még a különbség, hogy S3 Virge helyett ATI Rage128 van benne.

  • combo

    csendes tag

    Hi!
    vtechhun: Az egyik haveromnak kell a proci... Írtam emilt, majd olvasd el (és valaszolj:))
    Hát nem tudom, szerintem az én BIOS-om nem ilyen menő. Valami olyanról hallottam még, hogy AMD k6-2-knél lehet energiatakarékossági okból akár menet közben is levenni a frekit. De ez csak k6-2/3+-oknál van így. Talán nálam is valami ilyet akar szegény, de csak újraindításkor tudja. Ez elég értelmetlen lenne, a legvalószínűbb a hardverhiba sajnos. Mindenesetre a Power Managementet nem lehet letiltani a BIOS-ban, ha valakinek 5ali61-e van, és sikerült neki (az indulásnál a táblázatban disableden van) az szóljon. Mindenesetre elég idegesítő ez az egész: 2 hete vettem a lapot 3.000 ft-ért. Jó vétel volt:(
    Üdv!





    [Szerkesztve]

Aktív témák