Hirdetés

2016. december 10., szombat

(#3801) csabyka666 válasza Popes (#3800) üzenetére

csabyka666
(PH! addikt)

Nekem se volt sokáig, de egy idő után kénytelen voltam menni a tömeggel, mert annyira sok minden ott zajlik, és kimaradnék könnyen. :(

"El innen rablók, ez az én Hazám...!"

(#3802) teko99 válasza Francia91 (#3798) üzenetére

teko99
(tag)

A franc. Ezek az utángyáriak nem tetszenek a sok jelöléssel,H4 az persze nincs bennük de minden más igen..

BAZINGA!

(#3803) Francia91 válasza teko99 (#3802) üzenetére

Francia91
(PH! addikt)

Most legyek gonosz, és mutassam, hogy én 1 bő hónapja szereztem egy zsír új eredeti laposüveges H4-es foncsort? ;]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3804) teko99 válasza Francia91 (#3803) üzenetére

teko99
(tag)

ezzt a pofátlanságot.. :DDD

BAZINGA!

(#3805) hevizms válasza teko99 (#3802) üzenetére

hevizms
(őstag)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#3806) teko99 válasza hevizms (#3805) üzenetére

teko99
(tag)

A link nem található.

De az oldalon szétnéztem,gondolom arra a WESEN H4-re gondoltál. :)

BAZINGA!

(#3807) sdavic01

sdavic01
(fanatikus tag)

[link] Valakinek kategória váltás ? Vagy esetleg ismerősnek ?

--- Samsung Galaxy S5 --- Mz Etz 125 DeLuxe ---

(#3808) Francia91 válasza sdavic01 (#3807) üzenetére

Francia91
(PH! addikt)

Szép, de nekem A2-es jogsim van :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3809) velosolex

velosolex
(őstag)

Ts 150-nel is jöhetek ide?

(#3810) Francia91 válasza velosolex (#3809) üzenetére

Francia91
(PH! addikt)

MZ az is ;)

(#3811) velosolex válasza Francia91 (#3810) üzenetére

velosolex
(őstag)

:R
Köszönöm!
teszek majd fel képet a vas-ról!

(#3812) teko99 válasza velosolex (#3809) üzenetére

teko99
(tag)

Minden ami emcett jöhet szerintem :)

BAZINGA!

(#3813) velosolex

velosolex
(őstag)

Íme
itt még nem volt készen teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#3814) teko99 válasza velosolex (#3813) üzenetére

teko99
(tag)

tyűűű. szép fekete. :) :K

BAZINGA!

(#3815) Francia91 válasza velosolex (#3813) üzenetére

Francia91
(PH! addikt)

Mad Max MZ verzióban? ;]

(#3816) velosolex

velosolex
(őstag)

Látnátok azóta :Y
Majd rakok fel képet.
Itt még szolid. :D

(#3817) velosolex

velosolex
(őstag)

A motorját Bambi bűvölte,ledes hejzetjelző, és az összes izzó,index is ledes, két darab szünetmentes tápegység tartalékáramkörrel, bőr táskák,bukó cső,négy évszakos gumik, voltmérő,kipufogóbandázs stb.
Szeretem :)

(#3818) Francia91 válasza velosolex (#3817) üzenetére

Francia91
(PH! addikt)

Akkor full-full extrás a jószág :)

(#3819) hevizms válasza velosolex (#3813) üzenetére

hevizms
(őstag)

Ez igen tetszetős.Gratula

(#3820) Francia91

Francia91
(PH! addikt)

Megmutatjuk az MZ-knek a héten Erdély szebb helyeit hevizms kollegával :)... :)

(#3821) teko99 válasza Francia91 (#3820) üzenetére

teko99
(tag)

zsíír. :C
Gyönyörű táj,szép motorok.. :DD

El is felejtettem hogy idén nem egyedül indulsz.

BAZINGA!

(#3822) sdavic01

sdavic01
(fanatikus tag)

Kategória váltás valakinek ?

--- Samsung Galaxy S5 --- Mz Etz 125 DeLuxe ---

(#3823) sarkany01

sarkany01
(lelkes újonc)

Sziasztok. Én lennék újra... Mitől lehet az, vagy mitől van az, hogy nem volt használva a kis TS körülbelül1-1,5 hónapig. És most a hidegindítás begajdult. Ennyire szarul sose indult, mikor beindul utána hibátlan, húz teljesen jó. De a hidegindítás rémálom. Karburátort átnéztem, hibát nem találtam. Kitisztítottam. Úggy indul, hogy szívatóval rugok rajta gyújtás nélkül kb 10-et vagy 15-öt. Aztán gyújtással rárugok valamikor visszarug és bepöffen, ha nem akkor ez előröl. 10-15 szívatás és beindul. Mitől lehet?

(#3824) teko99 válasza sarkany01 (#3823) üzenetére

teko99
(tag)

benzin nem romlott bele,akksi nincs megmerülve.?
nehéz indulás szimeringre is utalhat

BAZINGA!

(#3825) sarkany01

sarkany01
(lelkes újonc)

Nem merült az aksi, benzint töltöttem bele másikat. Ha szimering akkor melyik?

(#3826) teko99 válasza sarkany01 (#3825) üzenetére

teko99
(tag)

gondoltam,de azért leírtam azokat a lehetőségeket is.
Nem biztos így addíg ne "dúrd" szét a blokkot,de szimering is okozhatja a nehéz indulást,de majd megerősítik az elképzelésem vagy esetleg mondanak mást. :)
Jó kérdés,kuplung felől,de gyújtás felől is lehet szimeringes.

Ami még elképzelhető hogy a szívatóról a gumi leesett esetleg.? Így ha rugdosod szívatóval akkor is olyan mintha szívató nélkül rugdosnád... nézz rá esetleg.
Karbi/légszűrő kitakarítva.?

BAZINGA!

(#3827) sarkany01

sarkany01
(lelkes újonc)

De akkor egy idő után miért rúg vissza? Csak azért mert megszívja magát. Vagy nem tudom. Igen kitakarítottam mndent.

(#3828) teko99 válasza sarkany01 (#3827) üzenetére

teko99
(tag)

mondjuk az is igaz..

hmm hát ezek voltak az ötleteim.

BAZINGA!

(#3829) sarkany01

sarkany01
(lelkes újonc)

Mit is mondtatok, hogy kap dúsabb keveréket ha a tű alacsonyabban vagy, vagy magasabban? ( azaz ha a felső rovátkávba teszem vagy az alsókra azt a kis hengert??)

[ Szerkesztve ]

(#3830) Popes válasza sarkany01 (#3829) üzenetére

Popes
(senior tag)

Alsón dúsul, felsőn szegényedik.

Deus ex machina

(#3831) sarkany01

sarkany01
(lelkes újonc)

Köszi. Tehát ha a tű magasabban van akkor dúsul? Mert ugye a tű így van magasabban.

(#3832) Popes válasza sarkany01 (#3831) üzenetére

Popes
(senior tag)

:K

Deus ex machina

(#3833) teko99

teko99
(tag)

én simóval is de a kis tz-vel is úgy voltam eddíg hogy középen az ideális :D

BAZINGA!

(#3834) Popes válasza teko99 (#3833) üzenetére

Popes
(senior tag)

Ezzel csak az a gond hogy a 250-hez nekem van minimum három különböző hosszúságú.(ennyi akadt a kezembe hirtelen :D )
És még akkor arról nem beszélve hogy van olyan is ami hosszra stimmel de a kúpossága más.
Vettem régen jó pár rom ETZ-t de szinte mindbe más volt. :))

Deus ex machina

(#3835) teko99 válasza Popes (#3834) üzenetére

teko99
(tag)

Igen? Az konkrét ha mind külömböző :C

így akkor tényleg az embernek kell kitapasztalnia hogy mi a legjobb súber beállítás a számára.

nálam egyébként 125nél már 3 tűcsere volt,mind egyforma méretű.

BAZINGA!

(#3836) Popes válasza teko99 (#3835) üzenetére

Popes
(senior tag)

Az évek alatt ki tudja hány féle kisipari gyártmány készült, na meg a sufnituning közben, "jó ez bele felkiáltással" miket raktak bele az emberek. :))

Deus ex machina

(#3837) teko99 válasza Popes (#3836) üzenetére

teko99
(tag)

így belegondolva nem is meglepő,visszagondolva hogy mennyi alkatrésszel szívtam én is a méretpontatlanság végett.. :DDD

BAZINGA!

(#3838) kmisi99

kmisi99
(PH! addikt)

Sziasztok! 20 éve apum régi MZ TS 250/1 motorja leállítva várta míg én felnövök. Az idő nem kímélte. Itt van pár fotó.

[link]
[link]
[link]

Kb 37000km-t futott.

Új munkahelyemen amint megemlítettem, munkatársam azonnal meg akarta venni, mert szereti a retro motorka, és szeret felújítani. Mondtam neki, mivel amolyan családi emlék eladni nem akarom, de mondta hogy felújítja szívesen. Ti mit tippelnétek, úgy nagyon durván mennyibe kerülhet széppé pofozni? 20+ éve le van támasztva, fújta szél, eső,hó. Persze nagyjából le volt ponyvázva és takarva, de akkor is beállt az egész.

HP Elitebook 8560W/ Lenovo Thinkpad X220

(#3839) teko99 válasza kmisi99 (#3838) üzenetére

teko99
(tag)

Szia.
Szép ritka példány,megérné a fáradságot főleg hogy családon belüli,de 100k nem takarja ha patikára akarod kipofozni.

BAZINGA!

(#3840) Francia91 válasza kmisi99 (#3838) üzenetére

Francia91
(PH! addikt)

Üdv itt is! :D

Ha teljesen fel akarod újítani, 100-on felül leszel biztosan, viszont megéri annak, aki szereti és tiszteli ezeket a motorokat

(#3841) kmisi99 válasza Francia91 (#3840) üzenetére

kmisi99
(PH! addikt)

Heló! Kösz a válaszokat.

Az még nagyjából egy tűrhető érték. Pláne azért is, mert apum első járműve volt a 20 as évei legelején az NDK ban vette újonnan, majd ő állította le, miután már volt autója, viszont soha nem akarta eladni, de már sok éve elhunyt, és gondoltam rá, hogy ne legyen az enyészeté és legyen olyan mint régen mikor ő vitte vele anyumat mikor még csak a barátnője volt.

Már csak az a kérdés ehhez milyen jogsi kell? :D A1 vagy A2? (No igen, akarok én itten motor felújítást, de életemben egyszer ültem "motoron" az is robogó volt és azzal is 1 métert mentem majd nővérem le is zavart róla pedig ő adta oda. )

[ Szerkesztve ]

(#3842) teko99 válasza kmisi99 (#3841) üzenetére

teko99
(tag)

A2-vel vezethető,A1 csak 125cm-ig enged.

Nem kis mulatság,idő,és pénz lesz hogy visszahozzátok az életbe az tuti.
Ha még nemnagyon motoroztál szerezz egy simsont vagy egy rendszám nélküli 125ös motort és gyakorolgass a mezőn ha van lehetőség,szokatlan lenne nagyon elsőre egy ekkora motor. :)

BAZINGA!

(#3843) sarkany01

sarkany01
(lelkes újonc)

Gyönyörű és ritka példány.
Lenne még egy kérdésem eközben. Mivan akkor ha ugye egy picit a gyújtást az ember eltolja a holtpont felé? Mert ugye másabb oktánú benzin... Jobban melegedne? vagy nem lenne ereje?

(#3844) hevizms

hevizms
(őstag)

Kmisi!

Nagyon szép és nemes gondolat hogy újjáéleszted apukád gépét.

A srácok itt szerintem nem akarták elvenni a kedvedet,de ez nem fog kijönni ha igazán szépre akarod 200000 alatt.

Nagy kérdés persze hogy mi az amit te magad vagy haveri alapon más munkadíj nélkül megcsinál.

Nagy vonalakban hogy mi az amiket a képek alapján cserélni kell(vagy rendbehozni)

Festés mindenhol cirka 70-80000 ft és ez még fokozható :)
Gumik,(valószínűleg küllők is)cseréje 30000 ft
Horganyzás 10-15000 ft
Krómozás a csillagos ég,de kb 30000
Blokk rendbetétele álapotfüggő,de kb 50-80000 ft közt
Kábelköteg 10-13000 ft

Ezek a tételek faraghatóak,de csak ha magad vagy haver csinálja.

(#3845) hevizms válasza sarkany01 (#3843) üzenetére

hevizms
(őstag)

Puding próbája az evés.
Nagy bajt nem csinálsz vele.
Túlságosan ne told el az FHP-ig,főleg ne túl,mert esetleg hátrafelé indul el a gép :)

[ Szerkesztve ]

(#3846) kmisi99 válasza hevizms (#3844) üzenetére

kmisi99
(PH! addikt)

Még az a 200 se pénz érte, ha utána lesz egy remélhetőleg megbízható motorom. Munkatársam újrafújással is foglalkozik, nagyon szép munkákat végez. De ő is 200 000 ret tippelt. Persze még előtte azért gyűjtök rá, de semmiképp nem szabad hagyni az enyészetnek. Munkatársam oldtimer szintre szeretné hozatni vele, szóval, hogy 100% ban eredeti legyen. Ezt még meglátom, de szerintem ezt a motort én is örökrem eg akarom tartani.

(#3847) hevizms válasza kmisi99 (#3846) üzenetére

hevizms
(őstag)

100% eredetire nagyon nehéz lesz.

Illetve külön téma az eredetire megszólalásig hasonlitó felújitott motor,meg az eredeti alkatrészekkel rendbetett.
Az első variáció megvalósitható,a másodikhoz még a fél milla is kevés :)
Eredeti alkatrészeket nagyon nehéz beszerezni ezekhez újban.

Természetesen amik nem kopó meg elhasználódó alkatrészek,azokat felleleht újitani szépen,de pld ma már egy főtengelyt nem találsz hozzá sehol újonnan,azt csak használtban és felújitani,de már taiwani hajtókarral.
Gumi cuccok,csak utángyártottban van,meg még sorolhatnám

[ Szerkesztve ]

(#3848) sarkany01

sarkany01
(lelkes újonc)

Hát igen. Innen szép a győzelem, de nem lehetetlen. Jó munkát kívánok hozzá.

Hogyha FHP felé eltolom a gyújtást nem ér ki a torokba a láng? Nem lesz fordulaton gyengébb?
Ellenben ha Hamarabbra állítom a gyújtást akkor elvileg fordulaton erősebb lesz, de viszont nehezebben fog indulni. Jól gondolom?

(#3849) teko99

teko99
(tag)

Üdv.
Jön a tél,leteszem az etz-t és kicsit "modolgatni" akarom :D
piros hátsó teleszkóprugó,merevítős kormány,valami szép markolat miegyéb.
Visszakellene tennem a gyári főfékhengert hogy a két visszapillantó tükör is szépen egyforma helyen álljon a kormányon,mert ezzel a kínai főfékhengóval a jobb oldali kiljebb van és zavar.

NAszóval volt már itt a főfékhenger karmantyúkról téma,hogy az újak is rosszak,de találtam most német SUPER-ELASTIK típusút.
Esetleg valaki szerelte már ilyennel? ez is szivárog.?
Vagy volt itt téma hogy valaki gyártatott spéci anyagút és "árulta". ? Mert érdekelne ha van még valamelyikőtöknél. :)

BAZINGA!

(#3850) teko99

teko99
(tag)

Urak ha nem a gyári kormány van a motoron azért szólnak műszakin?

BAZINGA!

(#3851) Francia91 válasza teko99 (#3850) üzenetére

Francia91
(PH! addikt)

Ez vizsgahelytől függ, de az esetek 90%-ában igen, szólnak érte

(#3852) teko99

teko99
(tag)

hmm a franc,akkor februárig nem teszem fel az újat.. :N

BAZINGA!

(#3853) teko99

teko99
(tag)

Főfékhengert karmanytúztatok már?
Találtam most rendes duplafalú szimeringet bele,nem akarom elcseszni összeszereléskor..
valaki tipp? :U

BAZINGA!

(#3854) Francia91 válasza teko99 (#3853) üzenetére

Francia91
(PH! addikt)

Épp csinálok egyet, de amit a boltban kapsz kisipari karmantyút, azt el kell felejteni. Vagy csináltatni kell, vagy más motor karmantyúja kell. Jelenleg folyamatban van a projekt nálam, de lassan haladok, mert rohadt kevés időm van rá

(#3855) teko99

teko99
(tag)

volt már szerencsém karmantyúban,összeraktam és szivárgott..
de most ilyet teszek bele,hátha ez rendesebb lesz valamivel.
duplafalú német szimering,remélem bírja majd

[ Szerkesztve ]

BAZINGA!

(#3856) fer válasza teko99 (#3855) üzenetére

fer
(senior tag)

Én is ilyet használtam és nem volt folyás soha sem! A szimering OK! Karmantyú KUKA!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#3857) teko99 válasza fer (#3856) üzenetére

teko99
(tag)

Végre,lelkesítő szavak :D
Azt nem értem hogy miért árulnak külön karmantyút,és szimeringet is amikor tudja mindenki hogy a karmantyú semmit se ér,mármint a nagy..

BAZINGA!

(#3858) fer válasza teko99 (#3857) üzenetére

fer
(senior tag)

Valszeg még elfekvő készlet lehet, meg aztán mindenki még nem tudja, hogy szart sem ér!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#3859) teko99 válasza fer (#3858) üzenetére

teko99
(tag)

Na igen,abban van a jó pénz.

BAZINGA!

(#3860) teko99

teko99
(tag)

Na kicseréltem a karmantyúkat.
a belső kicsi állítólag német minőség,a külső meg rendes német szimering nem gumikarmantyú.
Egyelőre bírja,kíváncsi leszek hogy meddíg :D

BAZINGA!

(#3861) Francia91 válasza teko99 (#3860) üzenetére

Francia91
(PH! addikt)

Pár hétig szokta bírni, aztán kezdi el folyatni a fékolajat. Nem lekeseríteni akarlak, csak tapasztalatot írok
Reméljük a legjobbakat, és hogy jó karmantyút fogtál ki. Ha egy hónap múlva is jó lesz, akkor kérem a rendelési helyet! ;)

Más:
Megírtam az idei Erdély-túrás cikket, jelenleg korrektúrázás fázisban van, 2 héten belül kb meg is fog jelenni

(#3862) fer válasza Francia91 (#3861) üzenetére

fer
(senior tag)

Nem karmantyúról van szó, hanem szimeringről, az tuti nem fogja ereszteni az olajat, ha csak nem rakta össze rosszul!

(#3863) teko99

teko99
(tag)

Hát bírja a sziemeringe nem könnyezik egy cseppet sem,a teszt meg volt.
Szóval ezt a kifejezetten főfékhengerbe való szimeringet tudom ajánlani :K

Közben nagyon agyalok hogy tavasszal kategóriát váltok,eladom a kis tz-t. :)

BAZINGA!

Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.