Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MasOyama

    őstag

    Végigolvastam az összes hozzászólást, és tényleg borzasztó, hogy mi van ma a munkaerőpiacon.
    Tételezzük fel, hogy az ember szeretne venni egy lakást magának, meg valami autót, és meg is szeretne élni.

    Itt vannak a lehetőségek:

    1. Ha elmegyek alkalmazottnak, akkor alig fizetnek meg (80-100), és bármikor kitehetik a szürőmet, mind1, hogy mit csinálok.
    Sajnos tapasztalat, látom a környezetemben lévő embereket, hogy 4-5 éve mióta végeztek, min. 5-10 munkahelyük volt már! Mindenféle területről(programozó, szervizes, optikus, eladó, felszolgáló, fizikai munkás, szállító, irodavezető, stb...)
    Ebből az életben nem vesz az ember lakást.

    2.Ha vállalkozom, akkor 90%, hogy csődbe megyek. :( (A vállalkozások 90%-a az első 5 évben csődbe megy. 100-ból 1 jól működő vállalkozás van)
    Nem egy ismerősőm van, aki több 10 milliót vesztett.
    Igen kockázatos, még az összes kiskapu beiktatásával is. (jó könyvelő)

    3. Kimegyek külföldre dolgozni. Na talán ebben látom az egyedüli boldogulást. Van pár ismerősőm akik 8,4,1 éve mentek ki, és mind elfelejtett visszajönni. 500 ezer, és 2 millió között keresnek havonta. 500-at egy felszolgáló csaj keres, nem k*rva!

    Nekem jó állásom van. Egy olyan multi cégnél vagyok, ami nem bocsájt el, és én tudom magamnak megszabni, hogy mennyit dolgozom, és mennyit keressek. Álltalában én keresek munkaerőt a céghez, így elég sok emberrel beszéltem már munkával kapcsolatban. Valamelyik nap végignéztem 1500! álláshirdetést, és nem tudnék elhelyezkedni, ha nem lenne munkám. Ez a magyar valóság: 45 éves nő, 1 gyerekkel, 25 éves varrónői tapasztalattal, 8h-ás munkával 67 ezer nettót keres... :(

    PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

Új hozzászólás Aktív témák