Hirdetés

Aktív témák

  • quinlan

    tag

    Meg regebben vasaroltam a topic cimeben is szereplo MSI MS-6506 tipusu alaplapot. Ez egy nagyon egyszeru micro atx alaplap, viszont stabilitas szempontjabol eleg jonak mondhato. Most PC133 -as sdramok vannak a dimm slotokba (2 × 128 mb), es ezt szeretnem boviteni. A problema itt kezdodik...
    Ugyanis nem tudom hogy tamogatja e ez az alaplap a PC2100 -es szabvanyt.
    A neten mar rengeteg helyen utannakerestem az alaplapnak, viszont sehol nem talaltam rola informaciot. Meg az MSI official honlapjan sem.
    i845 brookdale chipset van a lapon, gondoltam elindulok ebben az iranyban. Megneztem az Intel honlapjat, es talaltam egy erdekes tablazatot, ahol az asztali szamitogepekbe szant lapkakeszletek voltak csoportositva tulajdonsaguk szerint.
    Itt azt irja hogy a lapkakeszlet (i845) alapjaban veve tamogatja a PC2100 szabvanyu ramokat, viszont az aida32 maskent nyilatkozik. Tehat az egik kerdesem az lenne, hogy megvehetem e az uj PC2100 -as ramokat, vagy szuksegem lenne egy uj alaplapra is? Akinek esetleg ilyen alaplapja van leirhatna a tapasztalatait stabilitas/teljesitmeny szempontjabol. Masik kerdesem az lenne hogy ez az alaplap mennyire tuningbarat? a BIOS -t frisitettem, viszont meg igy sincs engedelyezve a bios beli overclock... :(((

    valaszaitokat elore is koszonom

    KXProject + FB2K /low latency ASIO /48000Hz SR + Fully Modded Genius HT-7.1 (4 rear units)

  • FaBatka

    aktív tag

    Hali!

    Nem biztos, hogy egyről beszélünk de itt próbáld meg:
    [L]http://help.nec-computers.com/sg/pri/item_spec_discovery.asp[/L]
    Valszeg egy olyan lap amit az MSI az OEM-eknek szánt. Ha google nem téved csupa olyan neveket dob ki, mint a Packard-Bell, NEC.
    Remélem tudtam segíteni.

    Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

  • quinlan

    tag

    megneztem az oldalt, es ezt talaltam:
    -Support only 3.3 V DIMM DRAM configurations.
    -ECC DIMM support.
    -133 MHz SDRAM interface
    Ezeket az aida32 is irta, viszont akkor ezek szerint nem tamogatja a ddr szabvanyu ramokat...(PC1600, PC2100) Amit nem ertek: az intel oldalan talalt osszehasonlito tablazatban a chipkeszlethez vilagosan oda volt irva hogy kompatibilis az ujabb ramokkal. Ezek szerint ez nem csak a chipkeszlettol fugg?

    KXProject + FB2K /low latency ASIO /48000Hz SR + Fully Modded Genius HT-7.1 (4 rear units)

  • kalcika

    tag

    Azt írtad, hogy a két DIMM foglalatodban SDR van. Hát ezáltal ki van zárva a DDR kompatibilitás, hiszen egyéb foglalat nincs a lapodon. :(((

    Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

Aktív témák