Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SirRasor

    őstag

    válasz Tulku #34426 üzenetére

    +kemcso +Exodius: Pontosan erről beszéltem. WTF? Csak ismételni tudom magam, vagy Ti se értitek? Nincs pénze végigvásárolni az egész piacot 50-70k-s felhozatalban, meghallgatni élőben ezeket NEM lehet, mert a nagy részét csak külföldről lehet beszerezni, az meg erősen etikátlan, hogy webshopokból 5 félét megvesz valaki, aztán visszaküld elállással 4-et bontottan, ami nem tetszik neki.
    Tehát marad a teszt, vélemények stb, amit írtam is. A végén meg kb sehova se lehet jutni, mert attól még, hogy 10-ből 9-nek tetszett valami, lehet pont ő lesz az az 1, akinek nem.

    Tehát lutri, ha nem tudja meghallgatni. És az itt kérdezők 99%-a nem tudja meghallgatni. Ezt fogjátok már fel végre. Egyedül olyan ajánlást érdemes tenni, hogy mi az ami ár/érték alapján baromira nem éri meg, de azt szerencsére könnyű körvonalazni. Az összefoglalóban lévő ajánlásból elég sokat már be se lehet szerezni, régi, nem kapható stb...

    Más: FiiO M6-ot rajtam kívül itt nem hallott senki. Mégis azt mondjátok, hogy rossz a hangja, mert mondjuk a FiiO M11-nek *rossz* a hangja. Akkor biztosan az ára miatt rossz a hangja, mert 250k-ért is van lejátszó. Vagy amiért ES9018Q2C DAC van benne, mert mondjuk csak AK4490 a minimum, mert X lejátszóban muzikálisabb hangot ad? Bár mintha pont lenne olyan A&K lejátszó, amiben ES DAC volt...na mind1, szóval az ilyet nem szeretem.

    A kedvenc füleseket meg nem is említem...mindenkinek megvan a kedvence, de az is be van valahogy hangolva. Lehet X fülessel Y lejátszó pont baromi jól szól, Z-vel meg nem, ami tovább invalidálja a túlzott eszmefuttatásokat.

    Igazából egy épeszű megközelítés van ehhez az egészhez, ha nincs lehetőség hallgatózni:
    1. kizárni a túlárazott lejátszókat
    2. meghatározni, hogy magas/mély/közép-kiemelt vagy semleges hangzásvilágot keresünk és ehhez nézni lejátszót
    3. korrigálni a 2-es pontot az alapján, hogy milyen fülesünk van/milyet akarunk venni
    4. az elkészült listából a legjobb ár/érték arányú nyer és kész. NYilván lehetnek egyéb paraméterek: ne legyen túl nehéz, túl nagy stb, de az már józan paraszt ész.

    Make Love not war!

Új hozzászólás Aktív témák