Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zdanee

    őstag

    Sziasztok!
    Kinéztem magamnak egy MK806-ost, elsősorban netezésre, másodsorban azért, mert csak ennél találtam külön audio kimenetet. Egy Samsung 205bw monitorra szeretném kötni, aminek a felbontása 1680x1050. Több videót megnéztem, de szinte mindenhol FullHD képernyővel használják, így nem tudom, menne-e ezzel a monitorral. Valakinek van tapasztalata ilyenben? Rootolástól, kernel-fordítástól sem riadok el, ha azzal megoldható.

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

  • zdanee

    őstag

    válasz horvathkrisz #650 üzenetére

    Köszi, sajnos az audió kimenet nekem kell, a monitoromon nincs se hangfal se bemenet, az USB hangkártyát pedig inkább kerülném. Nekem úgy tűnik, belül azonosak (RK3066 1.6GHz, Mali400, 1GB). Mivel ROM-ot amennyire látom elég szabadon lehet cserélgetni, igazábol arra vagyok kíváncsi, működik-e valakinek bármelyik variáns 1680x1050-es felbontáson.

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

  • zdanee

    őstag

    válasz LámaZ #785 üzenetére

    PlayStoreból telepíts fel másik launchert (GoLauncher mondjuk) és ha rákérdez, tedd alapértelmezetté.

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

  • zdanee

    őstag

    Én végül a 806-ost rendeltem meg, elvileg azonos a 808-assal, de van analóg hangkimenete, ami nekem nagyon fontos, amúgy $67 volt ingyenes szállítással. NTFS-re formázott wincsivel valaki próbálta?
    Nézegettem a picit nagyobb TV-box-ként emlegetett hasonló kütyüket is, de azokban csak Allwinner A10 egymagos proci van és többnyire 512MB RAM, elvétve egy-két 1GB-sel, viszont van bennük VGA, ethernet, kompozit kimenet és külső WiFi antenna, ami elég meggyőzőnek látszik.

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

  • zdanee

    őstag

    No, tegnap meghozta a postás az MK806-omat is, íme az első tapasztalatok. A dobozban volt egy 5V 2A adapter, ez olyan jó minőségű, hogy a készülék be sem bootolt róla. Műszer elő, az a 2A az inkább 800mA, szóval a titok megoldódott, helyette egy Nokia töltőt használok 1.2A-val, így stabilan megy. Én nem TV-re kötöttem, hanem egy 1680x1050-es Samsung TFT-re, méghozzá egy DVI-HDMI átalakítóval. Ez normál esetben azt jelentené, hogy nincs hangom, de éppen azért választottam ezt a modelt, mert ennek van egy 3.5-ös jack kimenete plusszban (jelentem, működik). A felbontás 1280x720 felskálázva, de erre számítottam, többen írták, hogy a 1080p nem nagyon megy neki, ez a monitor meg ügye eleve nem 1080p-s. Remélem idővel majd meg lehet oldani a natív 1680x1050-et is. Alapból 4.1-es Androidot kaptam, teljesen lecsupaszítva, van valami kínai nyelvű market, egy kínai Online TV program és egy filmlejátszó pluszban. A 1080p-s filmeket viszi, felirattal, több sávos hanggal (tudok feliratot és hangsávot választani, és a színes-szagos feliratstílusokat is viszi, ékezetek is rendben vannak). Van pár furcsa pont a szoftverben, ha a Beállításokban be akarok lépni a Megjelenés menüpontba, a Beállítások app forceclose-ol, a képernyő felbontását minden újraindítás után újra be kell állítani és véletlenszerűen lezárja a kijelzőt fél-egyóránként, amit nem lehet feloldani, de miután kikapcsoltam a képenyőlezárást ez már nem probléma. Az 1.5 TB-s külső NTFS vinyómat gond nélkül felismerte elsőre. Passzív USB-hub-ot használok, egy sima USB-s billentyűzet és egy Logitech egér van rákötve, még marad elég ereje egy pendrive meghajtásához is. A billentyűzetkiosztással volt egy kis gondom, de az ExternalKeyboard Helper progi megoldotta, kár, hogy fizetős. Játékokhoz még feltettem a GameKeyboard-ot, ezzel gombnyomással tudok érintést emulálni, így mehetnek a mulitouch játékok billentyűzet-egér párossal. A hétvégén számítógép helyett csak ezt használtam, és teljesen meg vagyok vele elégedve, hangtalan, gyors, megérte azt a $67-t. A következő project rootolni, mivel itt is elkövették azt a hibát, hogy a belső 1.6GB-s tárhely a /mnt/sdcard/-ra van mountolva, így hamar tele lehet telepíteni, a Humble Android Bundle 4-em nem is fért fel teljesen, és a DirectoryBind meg kéri a root-ot.
    WiFi sokaknál probléma, jelentem, éppen olyan jól látja a jelet, mint a laptopom, azaz 2 szoba távolságból 75%-on látja.
    Elnézést, a hosszú posztért, mivel úgy látom ez a konkrét modell másoknak nincs, gondoltam megosztom a tapasztalataimat.

    [ Szerkesztve ]

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

  • zdanee

    őstag

    Lecsekkoltam a kínai market-szerűséget. Ez egy feketepiac! :Y Itt van minden fizetős app, amit csak begépeltem a keresőjébe, ott villog nagy betűkkel a letöltés gomb. Engedtem a kísértésnek és kipróbáltam, a Mérges Madakarnak nem fog úgy hiányozni az ez egy dollcsi, pláne, hogy meg is vettem anno 2 platformra is. Ez is működik. Gondoltam talán vírusos, így ráeresztettem PC-n egy antivírust, nem talált semmit. Méretben megegyezik a legális példányom APK filejával. Huncut kis kínaiak... :DD

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

  • zdanee

    őstag

    válasz #79335424 #1616 üzenetére

    Gondoltam ha negyvenkétmillió PC vírust és mac vírust kiszúr, talán ezt is megtalálja. Nem találta, de azóta feltettem egy avastot a miniPCre is, és az sem talált semmit...

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

  • zdanee

    őstag

    A kínaiak export után fizetnek adót, azért írnak mindig pár dolláros összeget az ilyen csomagokra, nem jófejségből. A vámosok 22 euró alatt nem nyúlnak hozzá, tehát megjegyzésben lehet kérni, hogy ekkora vagy kisebb összeget írjanak rá, ők is örülni fognak és a NAV sem piszkál. Persze ha egy LCD TV-t rendelsz vagy valami nagyot, akkor nem hiszik el a vámosok sem, és ha nincs a dologról papírod, akkor esetleg ők becsültetik fel az értékét a csomagnak az alapján, hogy Magyarországon mennyibe kerülne és az után fizethetsz...

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

Új hozzászólás Aktív témák