Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • entoni1989

    tag

    Sziasztok.

    Hát engem is elért az, hogy megtévesztettek, átvertek, hiába az a több száz pozitív, vigyázzatok, vagy inkább óva intenék minden ettől az embertől lévő üzleteléssel : feketeibiza

    Ajánlatot tettem neki egy telefon cserére laptopra és hogy dobok rá még 50 ezret. A laptop állítása szerint új állapotú, alig használt, minden papírokkal együtt van, hibátlan karcmentes.

    Nos a valóság csere után, sajnos sötét volt és nagyon szemügyre sem tudtam venni, a laptop a csavaroknál hátlapon tiszta karc, szóval ez már egy agyonbuherált gép, de az igazán sokk mikor hazaértam elsőre nem is, csak gépelésnél látom, hogy nem magyar billentyűzet, papírok sehol és állítása szerint SN szám alapján garis, nos az SN szám sem stimmel. Szóval mondhatjuk úgy hogy ezt besz..tam :W

    Furcsa mód hazaérek, ránézzek a hirdetésre, erre nem hogy full archiválva, de még a teljes szövegét és kitörölte, csak pár pontot hagyott a helyén, hogy minden nyomot megpróbáljon eltüntetni, szóval szerintem innen egyértelmű, hogy az átverés szándékos volt.

    Segítséget szeretnék kérni, mert nem kis értékem van benne és ha ezt tudom bele nem megyek az üzletbe, mit tehetek jogilag?

    Előre is köszönöm a segítséget!

  • entoni1989

    tag

    válasz shteer #1951 üzenetére

    De ez a r*had*k teljesen törölte a hírdetés szövegét meg mindent és archiválta. Így is tudok értékelni, hogy látszódjon neki?

  • entoni1989

    tag

    válasz Faterkam #1953 üzenetére

    Segítenél abba, hogy ott hogyan tudom megnézni? :U

    Mire hazaértem ennyi maradt a hirdetésből, pedig akkor még nem is sejtettem, hogy így átvágott, most mondjátok meg, véletlen törölte így ki, mert ő tisztességes eladó?

    [ Szerkesztve ]

  • entoni1989

    tag

    válasz Faterkam #1955 üzenetére

    Megkaptam az értékelés lehetőségét, kérdés, hogy ő is vissza értékelhet? Mert amilyen mentalitást mutat már csak bosszúból is visszaértékelne negatívnak, az átlagom meg egy idióta végett nem akarom lerontani,

  • entoni1989

    tag

    válasz Faterkam #1957 üzenetére

    Csere történt plusz fizettem rá neki, minden pontos volt és amit én adtam neki információt, én minden apró részletről tájékoztattam, a tartozékon lévő karcokról részletesen képet küldtem, tájékoztattam, hogy számla nincs csak gari jegy hozzá, szóval semmi zsákbamacska nem volt, mindent tudott, igaz most nekem jött azzal, hogy átvágtam mert nem is 2 hanem 1 év gari van a telóra, igaz felvilágosítottam, de személyesen is elmondtam, hogy a 2 évhez be kell regisztrálni és utána kiterjesztődik a garancia (Samsung Galaxy S7 Edge). Igaz felajánlotta a vissza cserét, csak hát pofátlan mód, hogy én utazzak megint fel érte, nos ez nekem 5000 ft-ba kerülne + szabadnap kivétel és fél napi vonatozás. Szerintem ez nem tőlem volna elvárt, hogy átvág és még én utazzak megint saját számlámra. Felajánlottam neki, hogy akkor fizesse ki a magyar billentyűzet árát, mert legjobban engem ez sérelmez, hogy egy külfüldi gépet vettem amit magyarnak hittem és hát amivel ő takarózik, hogy senki se mondta, hogy magyar. Vicces, hogy ez olyan jelentéktelen információ lenne amit nem kellene tudatni, hogy magyar-e vagy sem. És akkor itt még eltekintettem volna attól, hogy a garanciával segget törölhetek, mivel a hülye is látja, hogy számtalanszor szét volt már szedve és a makulátlan állapot sem azt takarja aminek beállította. Nah de szóval visszatérve erre, hogy mondtam neki legalább a billentyűzet árát térítse vissza amibe nekem ez kerülni fog, hogy magyar legyen 31 ezer forint, erre felháborodottan azt írta hogy mit képzelek én magamról, hogy pénzt akarok tőle kicsalni és hogy nem fog fizetni és ha vissza akarom cserélni menjek el hozzá...

  • entoni1989

    tag

    válasz Faterkam #1959 üzenetére

    Nekem csak az a lényeg, hogy ne tudjon visszanegatívozni, mert az minden kétséget kizáróan alaptalan lenne. Nem akarom hogy másokat is átverjen, olyan embereket akik bíznak és nem feltételeznek semmilyen hátsó szándékot, hát ez az én bajon, de sosem tanulok, túl bízok az emberekben.

  • entoni1989

    tag

    válasz shteer #1961 üzenetére

    Igaz hogy megnézhettem volna, de az is igaz hogy sötét volt, mivel a nyugati melletti parkolóban bonyolítottuk le az üzletet. Meg nézd, én bíztam benne és valószínűleg levágta már az üzenetet írások alatt és azt kihasználta, mert szerinted pl. az egy olyan jelentéktelen információk egy gépről hogy magyar vagy külföldi, hogy azt előre nem is kell közölni a vásárlóval? Mert hogy ő nem mondta hogy magyar, de azt sem hogy angol. Meg arra mi a magyarázat hogy ahogy lement az üzlet és elköszöntünk a hirdetés teljes szövegét a képekkel együtt eltüntette. Szerinted erre mi a magyarázat? Mert szerintem egyértelmű..

  • entoni1989

    tag

    válasz entoni1989 #1962 üzenetére

    2 év elégedettségem sikeres adás vétel után, ma szívből csalódtam ebben az oldalban ami a moderációt és az értékelési rendszert illeti. Bebizonyosodott számomra, hogy a csalóknak zöld az út, szórhatják kedvükre a negatívot, sőt ha leértékelik jogosan negatívra és ők mindösszesen bosszúból "csak azért is" alapon visszaértékelnek negatívra, akkor azt tűrnöd kell viselned kell, hogy egy csaló végett romlik az arányod, holott te tisztességesen álltál az üzlethez, részedről nem lehetett volna kifogás. Vagy egyezkedj a csalóval, hogy vonja vissza és akkor tőle is leveszik. Nos akkor felteszem a nagy kérdést, ilyen alapon mi értelme ennek az egész értékelős rendszernek, hogy ha valaki jogosan ad negatívot, annak jogtalanul visszanegatívozhatnak, mindemellett ha nekem ez nem tetszik, hogy megalapozatlanul leértékelnek, akkor vagy tűröm vagy senkinek nem lesz értékelése?!

  • entoni1989

    tag

    válasz shteer #1965 üzenetére

    Hogy lehet, hogy eddigi hirdetéseinél ilyet nem csinált, most meg ahogy elköszöntünk szinte rögtön eltüntetett mindent?! Nos ha nem lettek volna többszörösen olyan dolgok amit elhallgatott nem tartanám furának, de van, nem is egy ami nem úgy volt.

  • entoni1989

    tag

    válasz Faterkam #1964 üzenetére

    Ez mind két dolog rendben volt. Viszont én üzenetben az elején ajánlottam neki a telefont cserére (nem hivatkozásban, hogy a hirdetéseim között van, hanem egyszerűen leírtam, hogy milyet ajánlok). Mivel több S7 Edge-t hirdetek kiegészítőkkel, szóval egyértelmű nem a már fent van, hanem azt ami nekem úgymond raktáron van, mert amit hirdetek alapból nem cserére hirdettem, hanem KP-ra, ha még az a neki ajánlottal teljesen meg is egyezett. Errő ő azt akarta értékelni amiben érintettsége sem volt, természetesen nem hagytam jóva, erre jelentette és hát se szó se beszét se bizonyíték, a moderátor egy szóra engedélyezte neki az értékelést, csak nem tudom milyen jogon. Oda írt minden félét hogy én fenyegetem, meg hogy átvertem, holott én részeles tájékoztatót adtam neki a telefonról, semmi rejtett dolog nem volt benne és erről ő személyesen meg is győződött. (igaz azért egy telefont könnyebb átnézni mint egy laptopot. Mikor én hazaérve tapasztaltam a valótlan állításait amivel megtévesztett még neki állt feljebb, hogy ő nem mondta hogy nem magyar, ez biztos egy olyan info amit nem kell közölni ha valaki külföldi laptopot árul, de a papírok és a külső állapot sem stimmelt az állása alapján és ami a valóságot tükrözi. Természetesen nem tudom szembesíteni mivel eltüntette a hirdetést és mikor a karcokat mondam az róla akkor már rögtön azt állította, hogy használt laptop, de a hirdetésbe meg újszerűként és hibátlanként volt tuntetve. Kezd már össze állni a kép, hogy miért tünt el ilyen nagy gyorsasággal a hirdetése? És még mikor írok a modnak, hogy álljon már meg a menet, hogy itt engem lenegatívoz azért mert én leértékeltem ezen alapján jogosan és ez nem tetszett neki és pláne 5 negatívval egy olyan hirdetésembe ahol érintettsége sincs, lekezelően azt kaptam vissza, hogy intézzük el egymás között..azért ez így vicces, látszik, hogy csalóknak áll a világ, de ezt tetézve elértem, hogy tőlem leszedjék a negatívot, de tőle is levették az én jogos értékelésem. Nah ezért mondam ilyen alapon az egésznek semmi értelme, csalók így pofon egyszerűen tudnak érvényesülni. A végén még hozzá tenném ennek az embernek alapjáratban már volt 5 negatívja korábról, kísértetiesen furcsa, ugyan ilyen panasszal, hogy eladott egy laptopot és az nagyon nem felelt meg az állításának, ott is megtévesztette a vevőt és ki tudja hány ilyen volt még, csak ők lehet lesz*rták, nem görcsöltek rajta és nem kockáztatták meg, hogy őket is lenegatívozza vissza és így ráhagyta, csak én nem hagytam annyiba, de hát cseszhetem, mert így semmit nem ér a negatívom ha az cenzúrázva van, eltüntetik.

  • entoni1989

    tag

    válasz shteer #1968 üzenetére

    Nem kértem én semmilyen ítélezést, hanem ha egyszer már van ez az értékelős rendszer, akkor azt igazságosan kezeljék, mert így semmi értelme az egésznek...

  • entoni1989

    tag

    válasz #56573440 #1971 üzenetére

    Kértem is, le is adtam az igazságos és valós értékelésem, erre ő is kért egy étékelést jelentéssel az én hirdetéseim közül olyan termékre amiben nem volt semmi féle érintettsége, nagy meglepődésemre láttam nem sokkal utána, hogy kaptam 5 negatívot egy olyan hirdetésre, ahol nem hagytam neki jóvá az értékelését, mivel ahhoz bizonyítottan köze sem volt. Szóval úgy néz ki bemondás alapján az értékel aki akár és akit akar akármire, ha még ahhoz köze se volt. Persze jelentettem a moderátoroknak, de annyit kaptam vissza, hogy beszéljem meg vele....azzal az emberrel aki aljas mód hazugságokra alapoz egy értékelést és az indítatása az volt, hogy nem tetszett neki, hogy jogosan adtam negatívot neki, de amúgy üzenetben is benne van, hogy őt csak a revans hajtotta, holott én korrekt voltam vele. Szóval és hogy beszéljem meg vele, mikor ő így áll az egészhez...ez elég vicces szerintem. Persze nem hagytam, írtam sorra egy kész regényt a moderátoroknak, az üzenetváltásról is küldtem képeket, de hiába, annyit elértem, hogy levették tőlem a negatívot, ami se megalapozott se jogos nem volt, de tőle is levették ami viszont bizonyítottan megalapozott és jogos volt. Szóval azért mondtam itt zöld út van a csalóknak, nem kell félni, hogy negatívot adnak, mert egy szó és kitörlik vagy viseljük az általuk kapott igazságtalan negatív értékeléseket.

  • entoni1989

    tag

    válasz Chaser #1975 üzenetére

    Persze, hogy nincs gari, pláne hogy ha meglátják hányszor szét lett barmolva, de alapból a lenovo leírja, hogy vagy a garanciajegy vagy a számla másolata kell a garanciális javításhoz, de az eladó nagyon okos, okosabb a lenovo cégnél is és állítja, hogy erre akkor is van gari.. De arra kérlek téged is meg mindenkit akit érdekel az ügy, tészletesen kifejtettem minden problémát és alaptalan, hazug állításár a Ring topicban , gyertek foglaljatok állást ott, mert amúgy fokozódik a dolog, tegnap vettem észre hogy az nvidiás videokártyával valami nem stimmel, 2 tesztprogrammal is átnéztem és a hirdetésben leírtak szerint nem 4 Gb-os, hanem 2 Gb-os videokártya van benne. De gyere, gyertek a Ringbe én mindenki véleményére, álláspontjára kíváncsi vagyok és számítok legyen az bármi :R

    [ Szerkesztve ]

  • entoni1989

    tag

    válasz Vincent_ #1977 üzenetére

    Bizalom, én nem feltételeztem róla, hogy hátsó szándéka lenne, pedig van. Tegnap már az is kiderült, hogy a 4Gb-os VGA-nak hirdetett laptop nem is 4 Gb hanem 2 Gb, szóval még egy hazugsággal több és ki tudja mit rejteget még a gép. És akkor a Ring topicban jóformán burkoltan engem támadnak, hogy ő felajánlotta a visszacserét és én milyen vagyok már hogy nem megyek bele. Arról senki nem szól amit világosan ott bizonyítva kifejtettem, hogy hány soron vert át, ami nem tükrözte a valóságot a hirdetéshez képest. Visszacserélném én, csak hiába mondják, hogy pár ezer forint tanulópénz, egyrészt valakinek az a pár ezer forint is van mikor sokat jelent a másik meg nemhogy már nekem kelljen azt a tanuló pénzt még pluszba arra kifizetni, hogy átvert. A durva tényleg az lesz, ha ezt úgy megússza, hogy itt kipártolják és még jogosan negatívra se lehet értékelni, mert ez akkor egyértelmű képet fog mutatni arra, hogy bárki bátran állíthat az általa hírdetett dologról valótlan dolgokat is, azt vagy nem veszi észre a vevő és örül, hogy sikeresen átverte, vagy észre veszi, nagylelkűen fel ajánlja a vissza cserét és akkor már is ő lesz a jó fej. Csak a helyzet az, hogy a felálláson ez semmit nem változtat, attól függetlenül ő ugyan úgy átverte és a jelen állás szerint, ebbe őt semmilyen retorzió nem érheti.

Új hozzászólás Aktív témák