Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz zolikaDB #7014 üzenetére

    Ez engem is érdekelne, mert kifizetem én akár az eredeti Gorillapod árát is ha az tényleg jobb/stabilabb és a gömbfeje is használhatóbb. Az eredetit ismerem, volt is régen, nem egy rakétatudomány, inkább rendelek Aliról ha ott is van olyan márka ami már használható. Bár én elsősorban nem dolgokhoz akarom odakötözni, inkább videózáshoz használnám, alulra összehajtva a lábakat gripnek, válltámasz is hajtogatható belőle vagy két lábat a kamera két oldala felé felhajtva fogantyúnak sem utolsó.

    ---

    Btw lenne egy kicsivel sürgősebb feladat is, kérdésem a topikhoz: Van valami használható szuperolcsó, szuperkönnyű, szuperkicsire összehajtható utazós állvány magyarhonban (értsd: Budapesten még ma el tudok szaladni érte) ami már nem egy határszar? A hétvégére kellene, most a cégtől sem tudok hazavinni, saját Manfrotto bánattudjamilyentípusúderégimasszív állványom kölcsön van adva és amúgy is dögnehéz.

    Videóhoz kéne, de nem kell kifejezetten videó állvány, statikus felvételekhez kell, illetve összehajtva a gép alatt fogantyúnak handheld felvételekhez (van IBIS, de egyedül nehezebben birkózik meg a sétálós snittekkel, akármilyen ninja mozgással is próbálkozik az ember). Már gondolkoztam a Manforro Pixi-n és a Gorillapodon is, de azokkal meg pont a statikus felvételeknél lennék nagyon behatárolva, hogy hova tudom tenni őket.

    Kollégám röhögve ment ki a kocsihoz és behozott egy Hama Star 700-at a csomagtartó mélyéről, egyszer használta egy szorult helyzetben, de azért ez mégis a vicc kategória. A mérete, tömege tetszik, tényleg hurcolászós, de egy nyeklő-nyakló szar az egész és cseretalp sincs. Van ebben a méretkategóriában 20 ezer pénzig valami ennél jobb cucc? Maximum ennyit érne meg egy ilyen SOS vásárlás nekem, amúgy hagynám a fenébe, vagy rendelnék ennyiért Kínából valamit.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz rekid #7022 üzenetére

    Időközben tárgytalan lett, mert kaptam kölcsön egy Vanguard fotó állványt (integrált 3D fej van rajta, nem videóra tervezték, de amúgy aránylag jól siklik mozgatásra és a szorítókkal jól belőhető az ellenállás is). Nem mondom, hogy nagytelével fogok röptében madarat videózni vele, de eleve nem is szoktam nagytelézni.

    Btw valami ilyesmi kicsi-kompakt állvány érdekelne videó fejjel (vagy ha nem is direkt videó fejes, de ha elmegy videóra is, az sem baj). Nem szeretek állványt cipelni magammal, csak ha nagyon muszáj és nem baj ha van itthon egy B-tervnek beillő darab pont az ilyen esetekre, amikor a céges cuccok mind foglaltak már.

    Alis rendeléstől sem riadok vissza. Emlékszem valamelyik topikban egy időben nagy téma volt valami Aliről beszerezhető olcsó állvány, ami árát meghazudtoló minőségű volt, ide értve a fejet is. De nem találom a posztokat róla.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz rekid #7022 üzenetére

    Most ránéztem újra a linkre és a múltkori 22k akciós ár helyett most már csak 18k. Ez még akkor is megérné, ha a fejet kicserélném videósra? Az ehhez nagyon hasonló ajánlott kínai állványok is pont ennyibe kerülnek.

    Kéne egy kompakt és könnyű állvány nem túl drágán. Csak én ezzel a gömbfejjel nem tudok mit kezdeni, gyakorlatilag sosem fotózok állványról, videóhoz kéne. Egy nem akadozva járó, akár minőségibb műanyag 3D fotós fej is megteszi a kis személyes/hobbi anyagaimhoz (teherbírás sem kritikus, MILC-et használok, akármelyik objektívemmel 1 kg alatt vagyok). A rendes meló az más tészta, nem oda szánom.

    Azt látom ebből van videós változat is (AB végződés helyett AP), na de az nagyon nincs akciózva és 55k.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz dqdb #7065 üzenetére

    "Egyszerűen nem éri meg a forgalmazónak készletet tartani"

    Most azt csak tapasztalatból mondom, hogy nem nagy cucc leboltolni az EU disztribútorral, hogy mindent belistázol a webshopodba. Értem azt, hogy speciális eszközökből a készletezés problémás egy ilyen piacon, mint a magyar, de semmibe nem telne feltöltögetni egy szélesebb kínálatot a webshopba és odaírni, hogy X napos szállítási idővel tudják berendelni. Akinek az ár és a szállítási idő így megfelel, cserébe van hazai jótállása/szavatossága, az boldog és nem azt látja, hogy felmegy egy gyártó weboldalára és a termékek közel fele el sem érhető Magyarországon.

    Én fotós táskák nézegetése közben szoktam így járni, megtalálom A TÁSKÁT és az még hagyján, hogy sehol nem tudok megnézni belőle egy kiállított darabot, de megvenni sem. Egy magyar webshoppal könnyebb intézni az elállást ha mégsem jön be, mint mondjuk egy angollal (arról nem beszélve, hogy mondjuk a visszaküldés költségei is tök mások).

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Most értem haza a Vanguard VEO2 235AB-vel, hónom alatt hoztam végig az Alzától (útba esett), legalább szokhattam a súlyát. Bevallom kicsit könnyebbre számítottam, de végülis 1,4 kg, meg a csomagolás, valóban egy másfeles palack ásványvízzel egyenértékű. Csak valahogy, fejben egy kicsit könnyebbet képzeltem el.

    Kihajtogatva masszívnak érződik, videós állványokhoz képest pedig tényleg pehelysúly. De pont ez volt a cél. Ennek a videófejes verziója már 50+ ezer forint, majd veszek hozzá külön egy MILC-ekhez tervezett fluid fejet (nem kell hatalmas kamerákhoz tervezett teherbírás), így viszont 18 ezer pénzből van egy jónak tűnő és könnyű alapom. A gömbfej meg jó lesz akkor, ha csak timelapse miatt viszem videózni.

    Az Alzán egyszer már elfogyott, az volt kiírva kérésre berendelik 4 napon belül, egy hete rendeltem és itt van. Most a rendszer azt írja 1 db van még raktáron, csapjon le rá aki akar.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Predator2 #7094 üzenetére

    Nem írtad le a preferenciáid, de a VEO 2 235AB még mindig kapható akciós áron az Alzánál.

    [link]

    Ha videóznál is vele, akkor egy videós fej nem árt hozzá, de amúgy ez az állvány nagyon jó vétel ennyiért, ha nem zavar a magassága (145 cm maximum).

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz ZephX #7122 üzenetére

    A VEO 2 235 sem túl magas amúgy, a 204-es meg még kisebb.

    Nekem is van egy 235-ösöm és nem a valaha volt legkönnyebb állvány amivel dolgom volt, de a könnyen hordozható kategóriában versenyez.

    Ha ennél könnyebb kell az vagy jóval kisebb, vagy nyeklősebb lesz, ha pedig méretben, masszivitásban is erős, akkor meg pokoli drága.

    Be fogja amúgy az Alza szerezni, amikor én vettem, akkor is éppen el volt fogyva, aztán csak jött még.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz ZephX #7124 üzenetére

    Azt írja a rendszer szállítás alatt van. Amióta megvettem már háromszor fogyott el és jön új szállítmány. Több ismerősnek is ajánlottam, onnan tudom csak mi a helyzet. :)

Új hozzászólás Aktív témák