Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fpeter84

    senior tag

    Sziasztok!

    Bár nem fényképezőgéphez hanem egy kis projektor ideiglenes mobil használatához, de jó megoldásnak tűnik nekem egy olcsó fényképezőgép állvány... És ehhez lenne szükségem valamilyen csavarfoglalat megoldásra, pont amiket itt emlegettek mostanában. Jól tippelem, hogy az olcsó fényképezőgépek alá való olcsó állványok azok mind 1/4 colos csatlakozóval készülnek?

    A projektor alján nincsen semmiféle csatlakozási lehetőség és az anyaga sem elég vastag ahhoz hogy valamit belegyógyítsak, de a szobai fix elhelyezésre már találtam megoldást:


    Adott egy 9mm-es falap, aminek a hátsó élén 2 hosszú csavar van - a képen még nincsen zsugorcső rajta, azóta azt is kapott - és ezek mennek bele mélyen a projektor házán lévő csavarfészkekbe, az egészet pedig a széles gumiszalag szorítja le. Szóval ezt a falapot bármikor ki lehet bújtatni a gumiszalag alól és vinni a projektorral együtt, így arra gondoltam hogy ebbe kellene valahogy a fészket beleültetni. Viszont tartok tőle, hogy egy ilyen adaptercsavar könnyen kifordulhat a fából, nem elég biztonságos:

    Volna rá ötletetek hogy milyen más filléres megoldással lehetne megoldani azt a foglalatot stabilabban? Valamelyik akciókamera kiegészítőinek újrahasznosítása pl, vagy bármi más tipp... Lévén hogy a projektor is egy röhejesen olcsó cucc, nem akarok semmi mással sem túlzásokba esni :))

Új hozzászólás Aktív témák