Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kellcucc

    aktív tag

    Üdv!

    Egy D3300 18-105 alá szeretnék állványt venni. Így haptákban ez lenne a kiválasztott: Manfrotto MKC3-H01, szerintetek megfelelően stabilan tartaná a gépet? Elég kevésnek találom azt az 1,5 kg teherbírást, noha a gép az obival együtt nincs 1 kg. Mindenképp magammal cipelném, nem járok stúdióban.

    Köszi!

  • kellcucc

    aktív tag

    válasz Balinov #4932 üzenetére

    Rendben köszi a válaszokat, akkor nézegetek továbbra is.

  • kellcucc

    aktív tag

    Üdv!

    Szeretném megkérdezni, hogy valakinek van-e / volt-e / használt-e valaki ilyen állványt?
    Mik a tapasztalatok? (Én D3300, 18+105-el használnám)

    Köszi szépen!

  • kellcucc

    aktív tag

    válasz ANOka #4943 üzenetére

    Igen. Ezt ütöttem le tegnap, leírás alapján tetszik. Annyiból kicsit furcsa, hogy a leírásokban ez nincs benne, de az egyik véleményíró azt írta, hogy a középoszlop megfordítható, így lehet a földhöz közelebbi képeket is csinálni. Vanguard cx 204 lett volna a másik kiszemelt, de az nem megfordítható. Életem első állványa, szóval nem tudom, hogy a pano vagy a gömbfej a jobb számomra. (Még csak állványról se fotóztam soha).
    Az eladó szerint nagyon jó állapotban van
    Esetleg van az állványról személyes tapasztalatod?

    [ Szerkesztve ]

  • kellcucc

    aktív tag

    Megvettem életem legelső állványát egy Manfrotto 725B személyében, ezelőtt soha nem volt állvány a kezemben, így minden újdonság volt. Az eladó nem tudta megmondani, hogy mikori darab, de mivel 2008-ban befejezték az értékesítését, én olyan 8-10 évesnek tippelem. Akkoriban 32 körül volt újonnan, én 16-ért vettem meg. Állapota hibátlan, szinte karcmentes, mintha új lenne (esetek 99%-ában stúdióban volt használva). D3300, 18-105-höz vettem.
    És akkor egy kis leírás róla:
    A lábai nagyon könnyen járnak, könnyen, de egyben mereven rögzíthetőek, teljesen kihúzott állapotban is nagyon stabil (géppel együtt). kép
    A legnagyobb magassága 167 cm (a cseretalp tetejéhez mérve).Szállítási méret 50 cm. 1,5 kg. Kaptam hozzá a Manfrotto hordtáskáját is.
    A gömbfej nagyon gyorsan és erősen rögzíthető, miután rögzítettem a gépet (már nem mozog) még rá lehet tekerni vagy 20°-ot, szóval atomstabil. A gömbfej rögzítő műanyagja elfordítható az orsón, így akár rögzített állásban oda tekerem ahol nekem nem zavaró (praktikus).
    Nem tudom mi a szakszó a cseretalp rögzítő fülre, de az roppant mód tetszik, hogy a fület elfordítva felpattan egy pöcök biztosítva magát a pozícióban és csak akkor fordul vissza, ha lenyomom a talpat, be a helyére. A fület biztosítani is lehet, a képen látható elfordítható pöcökkel, amit ha elfordítok felugrik egy kis tüske, így nem lehet a fület elfordítani, ergo nem esik soha le a gép. Kép
    A fő szempont amiért ilyen állványt kerestem, az az, hogy megfordítható a középoszlopa (hátha egyszer használni fogom így is :D )
    Kép
    Hiába nincs rajta kampó, normál állapotában is lesúlyozható ha lepattintom a műanyagot a cső végéről, a lukakon át tudok fűzni spárgát és rákötök súlyt ha úgy van. (szerintem nem lesz rá szükség, de a lehetőség adott).
    A középoszlop rögzítője nagyon egyszerűnek tűnik nekem, de mégis tök masszívan megfogja az oszlopot a géppel együtt.
    Panoráma fotózni nem jó a gömbfej - mondják. De ha nem húzom meg teljesen a gömbfejet, akkor el tudom forgatni (kis erőt kifejtve). Nem hiszem, hogy ez nagyon problémát okozna a szerkezetnek, mert elpusztíthatatlannak tűnik (az eladó szerint), na jó, szerintem is. Szóval lehet hogy panorámázni is fogok vele.
    Még annyit, hogy talán 20°-ban lehet a lábakat kihajlítani.
    Köszi, hogy elolvastad, remélem te is olyan boldog leszel az állvánnyal, amit veszel majd, mint én :K

    [ Szerkesztve ]

  • kellcucc

    aktív tag

    Üdv Fórumlakók!

    Szeretnék segítséget kérni állványalkatrész ügyben.
    https://www.manfrottospares.com/725b-parts.html
    Egy R714,17 -es alkatrész elfáradt, valamiért elpattant az anyag (nem vertem semmihez, illetve évente 4-5-ször használom).
    Tudnátok segíteni abban, hogy hol találok olcsóbban, mint 2000-3000 Ft ilyen alkatrészt?
    Nem mondom, hogy kifaragom egy PP vagy PE tömbből, de azért nem rocketscience ilyet utángyártani. (ebayen valami erősített verziót vesztegetnek ennyiért, illetve szettet 15e-ért :Y )

    Ha van valakinek bevett helye kérem ne titkolja.

    Köszönöm szépen a segítségeteket!

Új hozzászólás Aktív témák