Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fabula

    őstag

    válasz JulianSinulf #42760 üzenetére

    Ez a te véleményes, a másé meg más. És tényleg nem kell az érintőkijelző, ha van AMS, mert a P1 kijelzőjét sem használtam, amióta meg van hozzá az AMS :) .
    Egyébként nem vagyunk "irigyek", hanem próbálunk ésszerű és költségkereten belül lévő, a "nem biztos hogy kell feature-ökön" túl ugyan olyan jól nyomtató gépet ajánlani :K .
    A kalibráláshoz cak annyit, hogy a Sunlu PLA-t egyszer kalibráltam és az jó bármelyik másik Sunlu PLA filamenthez, így már nem olyan sok idő az. Amúgy meg az Orca-val egyszerű kalibrálni, még ha "tapogatni is kell" egyszer :) . Anyagtípusonként elég egyszer kalibrálni, én a PETG-t, az ASA-t és az ABS-t is egyszer kalibráltam és azóta ezek az anyagok a kalibrált profillal mind jól működnek. Nem kell kalibrálni minden egyes filamentet minden egyes nyomtatáskor.
    Személy szerint örülök neki, hogy neked ennyire tetszik a lidar, de a fórumokon sokan leírták, hogy inkább kikapcsolták, mert legalább annyi probléma volt vele, mint amennyit jól kalibrált.
    A kamerában tényleg igazad van, ezt eddig sem vitattam, de én megoldottam egy használtan pár ezer Ft-ért vett blink kamerával és azzal bármikor rá tudok nézni, ha kell, a Handy appból meg leállíthatom a nyomtatót, de jó fél év alatt erre sem volt szükségem.
    Az alaplap tényleg erősebb, mert kell a lidarhoz, a nagyobb felbontású és sebességű kamerához és az ezzel működő spagettiérzékeléshez, amit szintén ki szoktak kapcsolni a fórumbejegyzések szerint, mert egyenlőre nem elég megbízható, állított már le nyomtatást feleslegesen, amikor nem volt semmi spagetti (talán neked is?).
    Ja és még kell az erősebb alaplap a szép színes érintőkijelzőhöz is, amit vagy használsz vagy nem, ha van AMS-ed :D . Minden esetre sokkal jobban néz ki, mint a P1 kijelzője, az tény, ha ez fontos :) .
    Én egyébként már másnak is azt írtam itt a fórumon, hogy jelenleg a P1S + AMS kombó a legjobb ár/érték arányú Bambu nyomtató szerinetm, de azt is leírtam, hogy ha van rá keret és mindegy, mennyibe kerül, akkor nyugodtan vegye meg az X1C + AMS kombót, ne dilemmázzon :K . Senki nem állított olyat, hogy az X1C rosszabb lenne a P1-eknél, csak annyit, hogy nem tud annyival többet, mint amennyiért zászlóhajóként árulja a Bambu az X1C-t.
    Szóval itt mindenki véleményt ír a tapasztalatai és a sok elolvasott fórumbejegyzések alapján, nem pedig szentírásként kijelent dolgokat (legalább is remélem :D ), mert segíteni szeretnénk egymásnak, főleg a kezdőknek :K .

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák