Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • izisz

    senior tag

    válasz kzkz #4000 üzenetére

    Milyen szoftverből extrudálsz manuálisan?
    Megmutatod a kiadott gkódot, amivel a "80mm/s extrúdálást" csinálod?
    Egyébként egy teória elsőre: a fej mozgás közben hűl, kinél milyen mértékben. Ha nem tudja a fűtőelem korrigálni ezt a hűlést, akkor előfordulhat, hogy a beállított hőmérséklet alá csúszik a nozli hőmérséklet mozgás közben 40mm/s fölött és lehet csak ezért ugrik, mert már kevés a nozli hő, hogy olyan gyorsan olvasszon.
    Erre megoldás lehet PID autotuning (ha még nem volt; és lehetőleg a hotend közel legyen a _fűtött_ asztalhoz, plusz a tárgyhűtő menjen maxon - én így szoktam pid tuningot csinálni, hogy a legszélsőségesebb helyzetre állítsa be magát)

    Ha nem hő gond, másik megoldás? lehet, hogy a max feedrateé-et csak E tengelyre alacsonyabbra veszed. Így majd a FW - ugye a legalassabb tengelyt figyelembe véve - kompenzálja a sebességet nyomtatás közben.
    (az E tengely Jerk és Accel értékeit is érdemes lenne megvizsgálni; ha kiadsz egyben mondjuk 10cm-nyi extrúdálás parancsot, az nem ugyanaz, mint kis adagokban sok kicsi extrúdálást kiadni - lásd gcode; ezen a ponton a motor áramot is érdemes újragondolni, lehet csak egy picit feljebb kell tolni, hogy a hirtelen ugrásokat meg tudja csinálni - kis adagos, "szapora" extrude; lehet csak a motoráram kicsi az E jerk-höz)

    Ezen kivül másik ötlet a fenti szoftver kérdés miatt: nálam octopi megy. Ott (is; repetier hostban is láttam hasonlót emlékezetem szerint) ugye meg lehet adni, hogy max milyen feedrate-et engedjen tengelyenként a manuális mozgásokra. Ezeket a határértékeket veszi elsődlegesen figyelembe - ha nálad pl. a FW/eeprom magasabbakat tartalmaz, akkor előfordulhat, h a manuális extrúdálás nem pont ugyanaz mint a gkód alapú - lehet, hogy 80mm/s-et mondasz gkód parancsban, de a szoft alákorlátoz a határértékek miatt.
    (de ha ezeket már mind végigzongoráztad, akkor nekem nincs több ötlet egyelőre, okoskodni nem akarok :) )

    [ Szerkesztve ]

  • attila666

    tag

    válasz kzkz #4000 üzenetére

    Szia!

    Én nyomtattam egy Wade extrudert és megoldódtak a problémáim, bármilyen sebességnél bírja az anyagot tolni, szintén E3D V6 bowdenes hotenddel.

  • compi.hu

    senior tag

    válasz kzkz #4000 üzenetére

    Én csak most tervezem corexy (HyperCube Evolution) mintára alakítani a FlSun Cube-omat, de az extruder probléma szerintem nem architektúrafüggő. Tapasztalat, hogy saját építésű nyomtatónál az egyik legnehezebb feladat a jó extruder megtalálása (és itt nem a V6-os hot/cold endet értem hanem az extruder motort és mechanikát). A fényképről sajnos nem látszik, hogy te milyet választottál.
    Magam részéről ebből kiindulva csináltam egy sajátot a P3Steelhez, meglehetősen sok próbálgatással.

    Extruderprobléma mellett okozhatja a gondot még a firmware és a hotend thermistor nem megfelelő összehangolása (hibásan mért hotend hőmérséklet -> elszenesedő vagy nem eléggé olvadt anyag), a megfőzott V6 belső (ez egy heatbreak cserével orvosolható)

Új hozzászólás Aktív témák