Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • izisz

    senior tag

    válasz atus72 #3388 üzenetére

    Nyomtatás során egyértelmű, hogy jó ha megy arra a környékre a hűtés (gugli: heat creap)
    A borda viszont felesleges. Ajánlom e kettő közül valamelyiket használd és a fila csere is könnyebb lesz:
    [link] vagy [link]
    Én utóbbit használom, a célnak teljesen megfelel (a középső "díszrácsot én kiszedtem, összekoccan a venti közepével, mikor mozog a fej és hirtelen irányváltás van, pont annyit tud moccanni ezeknek a ventiknek a lapátja cakk-pakk, hogy belekoccan a díszrácsba :D )
    Egyébként volt pár hét, amikor egyáltalán nem volt ott nekem venti. Akkor sem volt heat creap - de ez csak a gyári hotend kialakítás esetén járható út. A nagy alu X-carriage szépen megoldja a hőelvezetést. De az e3d fejek esetén már KELL a venti, különben jön a heat creep.
    Amúgy ha annyira zavar, kis mókolás ötlet:
    - keresel egy szabad pint a boardon, kinezed venti "on/off"-nak
    - marlinba bemókolod ezt a pint, hogy reagáljon g-code-ra
    - nyomtatás előtti scriptbe beteszed az általad definiált "ON" sort a fűtés bekapcsolása előtt"
    - nyomtatási utáni scriptbe egy kamu hotend fűtést 40/50 fok környékére
    - amikor ez a "fűtés" végzett, akkor küldesz egy "OFF" általad definiált kódot
    (ennél mondjuk lényegesen egyszerűbb egy szimpla kapcsoló beiktatása :D )

    Egyébként a kialakulás: én nem tudom, mi a "történelmi" háttere, ha van. De pl. én nem szoktam a nyomtatás végén kikapcsoltatni a fűtést. Semmi kedvem kivárni, míg újra felfűt. Vagy visszaveszem 170 fok környékére és úgy pihen, míg kap új munkát vagy hagyom az eredeti hőn és pár percenként kinyomatok vele pici filát, biztos ami biztos alapon. Ha meg bekapcsolom a nyomtatót, azért teszem, mert dolga lesz, így megintcsak kényelmes, hogy egyből megy a venti. No ilyen esetben a venti kikapcsolásnak nincs értelme.

  • compi.hu

    senior tag

    válasz atus72 #3388 üzenetére

    En beraktam egy fet-et amivel az egyik szervo kimenetrol kapcsolom a 12V-os ventillatort. Be lehet allitani a configuration_adv.h-ban hogy hany foknal kapcsoljon.

    Mondjuk nem tudom az Anet vezerlojen van-e egyaltalan szervo kimenet, en RAMPS 1.4-et hasznaltam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák