Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yodamest

    addikt

    7900XT vs 4070TI téma:

    Ha vennék jelenleg biztos e kettő közül választanék. Engem a Ray Tracing egyáltalán nem érdekel, anélkül pedig mind teljesítményben mint jövőtállóságban (12GB vs 20GB vram) a 7900XT a nyerő. Azt nézem kb egy árban is vannak, inkább csak az befolyásolja, hogy éppen melyik gyártótól veszi az ember.

    Egy dolog aggaszt a radeonban, mégpedig hogy ott a driverek nem tudom mennyire szoktak jók lenni, illetve gyártók terén az asrock phantom, taichi és hasonló megoldások mennyire megbízhatóak? (én évek óta már csak msi vagy asus vga-t vettem és nem is volt velük baj)

  • Yodamest

    addikt

    válasz PuMbA #172652 üzenetére

    Huh látom közben messzire nyúlt a téma, de a lényegi mondandómat felesleges is megpróbálnod cáfolni. Még pár dologra reflektálva:
    1. Az RT még jó ideig nem lesz alap szériatartozék a játékokban , kár is bizonygatni, hogy már itt kopogtat a kapuban. Egyszerűen túl nagy az erőforrás igénye.
    2. Nem tartom életszerűnek az olyan állításokat sem mint: "ha kikapcsolod az RT-t és ezzel a konzolos grafikát se éred el." A grafika nem csak az RT-ből áll, sőt...

    Persze az tuti hogy ez a jövő, de még nagyon nem most és a grafikát sem ez határozza meg, sokkal inkább a felbontás, a részletesség, az RT csak sokadik szempont. Nekem az még évekig nem fog -30-50% FPS-t megérni, hogy a Pókemberben pl. visszatükröződjek pixelpontosan a tükörben és hasonlók. Nézd csak meg pl. most a Witcher 3 felturbózott RT-sített verzióját, gyakorlatilag leharmadolja az FPS-t...

    Én ezt JELENLEG egy olyan featurenak látom, ami arra jó, hogy a csúcskártyákat is meg lehessen izzasztani, illetve legyen mivel tesztelni, egy benchmarknak. Ugyan azt a szerepet tölti be, mint a 240Hz után kijött 360 meg 480Hz-en monitorok... most komolyan az mi? Az is csak arra jó szerintem, hogy el lehessen adni CS 1.6-ra még a mai top kártyákat is, különben fullHD-ra már senki nem venne 3060-nál erősebb kártyát. Mindig kell valami amivel megindokolhatják ezek létezését.

  • Yodamest

    addikt

    válasz Pkc83 #172680 üzenetére

    Van egyfajta ilyen mókuskerék feelingje a dolognak, hiszen minden évben azt látjuk a a review chartokon, hogy: fú a nemtudom 3070 mennyivel de mennyive erősebb, mint a 2070, a ryzen 5600X mennyivel erősebb, mint a 3600X és most a 7600X megint mennyivel erősebb, meg a 4070ti is megint milyen erős stb. Mindig van egy 20-25% os lépcsőfok, tehát már ott kéne tartanunk, hogy kb minden játék 500FPS-el kellene, hogy fusson olyan hardverek vannak.

    Ennek ellenére, minden évben amikor nézem az új CPU, VGA-kat, azt látom, hogy pl. a RDR2-t már megint "csak" 70fps-el futtatja a legújabb VGA, pedig a 4 évvel ezelőtti tesztekben lévő akkori kártya is pont 70fps-el tudta futtatni.... CPU játék teszteknél is, a 7600X csinál valamiben mondjuk 110FPS-t, de meg mernék esküdni, hogy már 3 éve is ugyanannál a játéknál ugyanakkora FPS-számot láttam az akkori középkategory CPU-val....

    Nyilván elérik azt, hogy mindig állandóak maradjanak az FPS számok vagy valamilyen extra filterrel, RT-vel, 16X élsimítással, de valahogy kamu szagot érzek az egészben, mert minden évben mindig ugyanazokat a számokat látom....

    Nyilván pusholnak minket felhasználókat, hogy legyen okunk a váltásra. DE mi megtehetnénk valamilyen szinten hogy "kilépünk ebből" szimplán azzal, hogy nem ülünk fel a legújabb csoda megoldásoknak, hanem RT OFF-on játszanánk vagy megelégednénk a 165Hz-el és nem akarnánk 360Hz-re maxolt fortnitet tolni stb.

    [ Szerkesztve ]

  • Yodamest

    addikt

    válasz PuMbA #172685 üzenetére

    Nah legalább van valami magyarázat erre a jelenségre, bár ez esetben felvetődik az a kérdés, hogy mi értelme évről évre ezekkel a gémekkel tesztelni akkor? Fogadjunk a 5080-al is 70fps lesz az RDR2-ben, én már most tudom :DDD

  • Yodamest

    addikt

    válasz CJ4567 #172687 üzenetére

    Na de várj! Ez más így, mert ez egy adott évi vga lista, amiben benne vannak a korábbi kártyák értékei is, ez mindig így néz ki. Én arról beszélek, hogy a tavalyi ugyanilyen listában is full ugyanezek az fps számok szerepelnek csak mondjuk a 4080 helyén a 3080 van, a 3080 helyén meg a 2080, a még korábbi listában meg megint ugyanez csak az akkori kártyákkal. Meg most lehet a techpowerup pont, hogy következetesebb mint a többi főleg youtuber tesztelők, de szerintem érthető mire gondolok ettől függetlenül is.

Új hozzászólás Aktív témák